Górnik Zabrze - MFK Karvina: Drugie zwycięstwo. Ale co tym Broszem? [GALERIA]

Górnik Zabrze - MFK Karvina: Test w upale [GALERIA]
Górnik Zabrze - MFK Karvina: Test w upale [GALERIA] Lucyna Nenow
Piłkarze Górnika Zabrze wygrali drugi letni sparing. Tym razem na własnym stadionie pokonali czeską MFK Karvinę.

W drugim letnim sparingu Górnik Zabrze wygrał z MFK Karviną. Spotkanie rozegrano na głównej płycie boiska przy Roosevelta. W pierwszym teście zabrzanie pokonali GKS Katowice 2:0.

Zobaczcie zdjęcia:

Marcin Brosz, który wciąż nie podpisał nowej umowy, wystawił dwie jedenastki. W pierwszej połowie na murawie pojawiło się dwóch nowych zawodników Aleksander Paluszek (przyszedł z rezerw Śląska Wrocław) i Filip Bainović (FK Rad Belgrad) oraz testowany Gambijczyk Alasana Manneh (z bułgarskiego Etyru Wielkie Tyrnowo).

Po przerwie na murawę weszli m.in. Dawid Kudła (bramkarz, ostatnio Zagłębie Sosnowiec), Daniel Ściślak (z rezerw), Dariusz Pawłowski (już zatwierdzony, wcześniej Termalica Nieciecza) i Argentyńczyk Juan Bauza (Club Atletico Gimnasia y Esgrima Mendoza). Wśród dwójki rezerwowych znalazł się pozyskany z ROW-u Rybnik Michał Rostkowski.

Mecz, który rozpoczął się o godzinie 10.30, rozgrywany był w upale, który nie sprzyjał szybkim akcjom. W 45 minucie Igor Angulo wywalczył rzut karny i sam pewnie go wykorzystał. Wcześniej na boisku działo się niewiele, a bramkarze byli niemal bezrobotni.

Górnik Zabrze - MFK Karvina: Test w upale [ZDJĘCIA KIBICÓW]

Po przerwie tempo było już zdecydowanie lepsze, a w 51 minucie wynik podwyższył Łukasz Wolsztyński, który jest już bardzo bliski przeprowadzki do Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Zabrzanie osiągnęli zdecydowaną przewagę. Świetnym strzałem, który trafił jednak w poprzeczkę, po czym piłka odbiła się przed linią bramkową, popisał się Maciej Ambrosiewicz, a sytuację sam na sam zmarnował Bauza. Pogoda dawała się piłkarzom we znaki i sędzia zarządził w drugiej połowie dwie przerwy na uzupełnienie płynów.

Od drugiej z nich inicjatywę przejęli goście i Dawid Kudła miał kilka okazji do wykazania się refleksem. Skapitulował jednak w doliczonym czasie gry po strzale wślizgiem Tomasa Webera.

Po sparingu Kudła oświadczył, że jeszcze w środę powinna się rozstrzygnąć jego przyszłość w Górniku, a Wolsztyński odmówił komentowania wieści o przejściu do Górali dodając jednak, że szanse na pozostanie w Zabrzu ocenia jako "duże".

Zabrzanie w niedzielę 30 czerwca wyjadą na drugie krajowe zgrupowanie, tym razem do Poznania. Kolejny sparing rozegrają 1 lipca z AEK Larnaką.

Pytanie czy z zespołem pojedzie Brosz, którego kontrakt wygasa 30 czerwca. Po środowym sparingu szkoleniowiec nie chciał rozmawiać z dziennikarzami.

Górnik Zabrze - MFK Karvina 2:1 (1:0)
1:0
Igor Angulo (45-karny), 2:0 Łukasz Wolsztyński (51), 2:1 Tomas Weber (90+2)
Górnik Zabrze. I połowa: Chudy - Sekulić, Wiśniewski, Paluszek, Gryszkiewicz - Zapolnik, Matras, Manneh, Bainović - Jimenez - Angulo. II połowa: Kudła - Pawłowski, Kubica, Koj, Eizenchart (82. Rostkowski) - Baidoo, Matuszek, Ambrosiewicz, Ściślak, Bauza - Wolsztyński.
Karvina (skład wyjściowy): Pastornicky - Rundić, Kouril, Ndefe, Puchel, Conka, Lingr, Galuska, Hanusek, Petran, Janecka.
Żółta kartka: Weber.