Górnik Zabrze - Miedź Legnica 0:2 TRANSMISJA NA ŻYWO + ZDJĘCIA 3 punkty uciekają. Ale gramy!

Piotr Izydorczyk
Górnik Zabrze musi dzisiaj zdobyć 3 punkty
Górnik Zabrze musi dzisiaj zdobyć 3 punkty Arek Gola
Górnik Zabrze - Miedź Legnica 0:2 Fatalny początek spotkania i kiepska 2. połowa. Dlaczego zabrzanie nie strzelają? TRANSMISJA NA ŻYWO Dzisiaj o 17:45 Górnik Zabrze rozpoczął mecz z Miedzią Legnica. Podopieczni Marcina Brosza zajmują siódme miejsce w tabeli i jeżeli nie chcą stracić kontaktu z czołówką to muszą zainkasować 3 punkty. To jednocześnie ostatni mecz w Zabrzu przed własną publicznością w jesiennej rundzie Ekstraklasy.

GÓRNIK ZABRZE – MIEDŹ LEGNICA [RELACJA LIVE, TRANSMISJA TV] OSTATNI DOMOWY MECZ GÓRNIKA

Czy Górnik Zabrze wygra z Miedzią Legnica? Zadanie nie będzie łatwe, bowiem do Zabrza przyjeżdża Miedź, która ma duże ambicje, a w jej szeregach występuje wielu zawodników z reprezentacyjnym doświadczeniem.

Dzisiejsze starcie dla obydwóch drużyn będzie początkiem rundy wiosennej. Zarówno Górnik jak i Miedź mają wysokie aspiracje i przed rozpoczęciem trwającego sezonu nikt nie przypuszczał, że po rundzie jesiennej będą zajmować odpowiednio siódme i dziewiąte miejsce w tabeli. Zabrzanie zagrają dzisiaj po raz ostatni w tym roku przed własną publicznością.

- Koncentrujemy się na starciu z Miedzią. Zagramy ostatni mecz u siebie i fajnie by było pożegnać się z naszą publicznością zwycięstwem – zapewnia strzelec bramki z Wisłą Puławy Łukasz Wolsztyński.

Górnik Zabrze - Miedź Legnica WYNIK

Zwycięstwo 4:0 z Wisłą Puławy w poprzedniej kolejce przerwało serię 3 meczów bez zwycięstwa, a sam styl gry zaprezentowany przez zabrzan robił wrażenie i co najważniejsze, w końcu obyło się bez straty bramki. Górnik źle rozpoczął sezon i na pewno przyczyniła się do tego porażka 0:1 w pierwszej kolejce w Legnicy.

- Nie chcemy wracać pamięcią do początku sezonu. Wyciągnęliśmy z tego wnioski. Liga zweryfikowała pewne rzeczy i pokazała nam, że musimy szukać nowych rozwiązań. Żeby punktować i zespół prezentował lepszą jakość w drużynie doszło do kilku zmian. Tak naprawdę jak nasza drużyna się zmieniła da nam odpowiedź dzisiejszy mecz. Ja jestem przekonany, że poszliśmy do przodu – deklaruje trener Brosz.

Górnik Zabrze - Miedź Legnica SKŁADY

Górnik Zabrze do tego spotkania przystąpi Konrada Nowaka, Erika Grendela i Dawida Plizgi, co będzie bardzo dużym osłabieniem.

Miedź to drużyna, która lepiej punktuje w meczach wyjazdowych. Klub z Legnicy prowadzony przez Ryszarda Tarasiewicza w swoich szeregach ma zawodników, którzy w swoim CV mają wystepy w Ekstraklasie i reprezentacji Polski. W poprzedniej kolejce Miedź przegrała 0:1 z Sandecją Nowy Sącz, a rzutu karnego nie wykorzystał Łukasz Garguła. Najlepszy strzelec Miedzi i jednocześnie całej ligi( razem z Karolem Angielskim) to Peter Forsell, który dotychczas strzelił 8 bramek. Do składu powrócą zawodnicy, którzy leczyli drobne urazy i Ryszard Tarasiewicz będzie dysponował optymalnym składem.

- Zagramy z zespołem, który jest jednym z kandydatów do awansu. Górnik to klub, który ma wyrobioną markę i myślę, że będzie to ciekawe widowisko. Będziemy grali na dobrej murawie, naprzeciw zawodnikom, którzy dobrze operują piłką i wypada tylko czekać na to spotkanie – chwalił zabrzan trener Tarasiewicz.

Górnik Zabrze - Miedź Legnica GDZIE OGLĄDAĆ

Mecz Górnik – Miedź zapowiada się jako ciekawe spotkanie, a pozycje w tabeli obydwóch drużyn zamazują obraz ich potencjału. Jeżeli w Zabrzu dalej chcą myśleć o awansie do Lotto Ekstraklasy to ostatnie dwa mecze w tym roku Górnik musi wygrać. Zadanie nie jest łatwe, bowiem takie same zamiary ma Miedź. Spotkanie Gónik Zabrze – Miedź Legnica o 17:45 będzie transmitowane w Polsacie Sport. Relacje ''minuta po minucie'' przeprowadzi portal GOL24.pl