Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Inwestycje drogowe w Częstochowie. Nowe nawierzchnie ulic, nowe chodniki...

js
Inwestycje drogowe w Częstochowie.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Inwestycje drogowe w Częstochowie.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE arc
Trwają budowy, remonty dróg i chodników w Częstochowie.

- Oprócz inwestycji strategicznych lub posiadających kilkumilionowy budżet (względnie zewnętrzne dofinansowanie), równolegle w ramach programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie, MZDiT realizuje szereg zadań w ramach bieżącego utrzymania i inwestycji lokalnych. Mimo obiektywnych trudności związanych z reżimem sanitarnym i zagrożeniem epidemicznym, trwa lub skończyła się realizacja kilku zadań drogowych - informuje Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZDiT i MPK w Częstochowie.

.
W ostatnich dniach finalizowane były m.in. prace przy wymianie nawierzchni jezdni, pętli autobusowej i zatok postojowych w ul. Kukuczki. Zadanie finansowane z budżetu miasta w ramach budżetu obywatelskiego kosztowało blisko 400 tys. zł. Komfort dojazdu autami prywatnymi i komunikacją miejską do licznie zamieszkałej części dzielnicy Północ dzięki temu znacznie się poprawił.

To jest zabawne

Zadanie uzupełniło prace wykonane przy ul. Kukuczki przed rokiem. Jednocześnie nową nawierzchnię zyskała ulica: Polskiej Organizacji Wojskowej w centrum na odcinku od ul. Focha do ul. Kopernika, a naprawiony został także fragment ul. Bohaterów Katynia na Błesznie, który nie był objęty wcześniej realizowanymi zadaniami drogowymi.

W ramach budowy odwodnienia ul. Kucelińskiej ułożona została tam także nowa nawierzchnia jezdni, wybudowano chodnik i zjazdy. Finalizowane są prace przy przebudowie chodnika w ciągu ul. Śląskiej (przywrócony został przystanek autobusowy Kopernika). W trakcie przebudowy (lub w jej przededniu) pozostają zaś chodniki przy ul. Ludowej w Kiedrzynie i ul. Orlick – Ruckemana na Zawodziu.

Przygotowywana do realizacji w najbliższych tygodniach jest ponadto budowa oświetlenia na Skwerze im. Kaliny Jędrusik w dzielnicy Tysiąclecie. Do końca wakacji to jedno z ulubionych miejsc spotkań i wypoczynku mieszkańców tej części miasta zyska na atrakcyjności poprzez montaż 18 nowych lamp oświetleniowych z oprawami typu LED i okablowaniem.

Musisz to wiedzieć

Zobacz i zapamiętaj

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera