Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak działa sanatorium w Ustroniu? Jest w żółtej strefie. Obowiązują wcześniejsze obostrzenia

JAK
arc materiały prasowe
Uzdrowisko Ustroń, największy uzdrowiskowy kompleks w Europie, od minionego piątku znajduje się w żółtej strefie wprowadzonej przez ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, czyli na terenie, gdzie z powodu nasilenia epidemii koronawirusa, wprowadzono dodatkowe obostrzenia. Co to oznacza dla kuracjuszy? Na dobra sprawę niewiele, bo w sanatoriach działających w żółtych strefach wprowadzone wcześniej zasady bezpieczeństwa nie zmieniły się. W Uzdrowisku Ustroń obowiązują te same obostrzenia, jakie placówka wprowadziła wcześniej. Przed przyjazdem na rehabilitację każdy musi się z nimi zapoznać i do nich dostosować. Oto one...

Uzdrowisko Ustroń poinformowało, że działa w oparciu o wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a jego oferta jest na bieżąco do nich dostosowywana. W związku z tym niektóre usługo mogą nie być jeszcze realizowane.

Zalecenia dla pacjentów podczas pobytu w Uzdrowisku Ustroń
Przed przyjazdem należy przeczytać poniższe informacje, a w czasie pobytu w Uzdrowisku Ustroń przestrzegać zaleceń.

1/ Do Uzdrowiska Ustroń może przyjechać wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

2/ Nie mogą zgłaszać się na pobyt osoby, które przebywają z osobą odbywającą kwarantannę lub izolację w warunkach domowych, albo sami są objęci kwarantanną lub izolacją. Zaleca się, aby w dniu meldowania się do sanatorium każdy kuracjusz posiadał aktualny, ujemny, wynik badania PCR, nie starszy niż sprzed 6 dni.

3/ W przestrzeniach wspólnych na terenie Uzdrowiska Ustroń każda osoba powinna mieć zasłonięte usta i nos, a także powinna umyć albo zdezynfekować ręce przy każdorazowym wejściu do budynku.

4/ Przy blacie recepcyjnym może przebywać wyłącznie jedna osoba. Wyjątkiem są opiekunowie asystujący kuracjuszowi.

5/ Prosimy o niegrupowanie się w holu głównym i przestrzeniach wspólnych. Prosimy o przestrzeganie dystansu społecznego, określonego przepisami prawa, wynoszącego przynajmniej 2 metry od drugiej osoby.

6/ W pomieszczeniu, w którym odbywa się kwalifikacja i przyjmowani są kuracjusze nie powinny przebywać osoby postronne, inne niż niezbędne do przeprowadzenia tej czynności.

7/ Do pomieszczenia, w którym odbywa się kwalifikacja i przyjmowani są kuracjusze nie powinno się wnosić zbędnych rzeczy.
Windą może poruszać się jednorazowo taka liczba osób, która zapewni zachowanie odstępu między osobami. Osoby powinny mieć osłony na usta i nos, a także nie stać do siebie twarzą w twarz.

8/ Zasada zakrywania ust i nosa obowiązuje na terenie wszystkich budynków Uzdrowiska Ustroń. Jeśli z jakiegoś powodu osłona na nos i usta musi zostać zdjęta (w czasie niektórych zabiegów, w jadalniach) należy przestrzegać 2 metrowego odstępu od innych osób.

9/ Wszystkich gości Uzdrowiska Ustroń prosimy o zapoznanie się z podstawowymi informacjami dotyczącymi możliwych sposobów zapobiegania zakażeniu koronawirusem. Na tablicach ogłoszeń udostępnione zostały numery telefonów do stacji sanitarno-epidemiologicznej, najbliższego oddziału zakaźnego, ew. służb medycznych, czy infolinii NFZ (800 190 590).

10/ Osoby oczekujące na zabiegi rehabilitacyjne powinny zachować odstęp minimum 2 m oraz mieć osłonięte usta i nos.

11/ Na salę rehabilitacyjną mogą wejść wyłącznie osoby z osłoną na usta i nos (maseczka jednorazowa lub wielokrotnego użytku, przyłbica w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką).

12/Przy wejściu na salę kuracjusze powinni zdezynfekować ręce.

13/Pierwszego dnia pobytu w Uzdrowisku Ustroń, podczas kwalifikacji osób do odpowiedniej diety i przydzielania stolika prosimy kuracjuszy, aby nie grupowali się przed stołówką. Należy zachować bezpieczny dystans społeczny podczas oczekiwania na wejście do jadalni.

14/Przed wejściem do jadalni kuracjusze powinni zdezynfekować ręce.

15/W trosce o zdrowie gości Uzdrowiska Ustroń zalecamy ograniczenie odwiedzin – na terenie Uzdrowiska nie mogą przebywać osoby niebędące kuracjuszami.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Uzdrowisko Ustroń przypomina, że w czasie epidemii koronawirusa, gdziekolwiek jesteśmy powinniśmy pamietać o przestrzeganiu ogólnych zasad i dbać o higienę.

1/ Należy często myć ręce wodą z mydłem, szczególnie po powrocie do pokoju i przed jego opuszczeniem. Skuteczne mycie rąk powinno trwać 30 sekund i obejmować mycie wszystkich palców, kciuka i dłoni z nadgarstkami.

2/ Podczas kaszlu należy zakrywać usta i nos chusteczką higieniczną lub zgięciem łokciowym.

3/ Wyrzucać do kosza chusteczki higieniczne skażone wydzielinami z dróg oddechowych natychmiast po użyciu, a następnie zdezynfekować lub umyć ręce.

4/ Należy unikać dotykania rękoma twarzy, szczególnie okolicy ust, nosa i oczu.

5/ W kontaktach z innymi osobami należy zachować bezpieczną odległość 2 m i zakładać maseczkę wielorazowego użytku (maseczka wykonana z tkaniny).

6/Przed założeniem maski i po jej zdjęciu należy umyć lub zdezynfekować ręce.

7/ Zakładać maskę ochronną tak, aby zakrywała usta i nos oraz aby między twarzą a maską nie było żadnej przerwy.

8/ Unikać dotykania maski podczas jej używania.

9/ Zdejmując maskę nie dotykać przedniej części, chwycić ją od tyłu za wiązanie lub z boku za gumkę.

10/ Maskę wielorazowego użytku należy prać nie rzadziej niż raz dziennie w gorącej wodzie z dodatkiem detergentu/mydła (maskę umieścić w misce, dodać detergent lub mydło, zalać wrzącą wodą, poczekać aż ostygnie, wyprać i wysuszyć. Po wysuszeniu wyprasować gorącym żelazkiem.

10/ Często wietrzyć pokój / mieszkanie.

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera