MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jest nowy klip "Nie truj sąsiada" z Marianem Dziędzielem i zespołem Tabu - WIDEO

Szymon Kamczyk
Szymon Kamczyk
Materiały akcji "Nie truj sąsiada"
W sieci pojawił się nowy spot akcji „Nie truj sąsiada”, realizowanej przez Subregion Zachodni Województwa Śląskiego we współpracy z firmą Planergia. W nowym spocie zobaczyć możemy m.in. Mariana Dziędziela oraz muzyków z formacji Tabu.

Po obejrzeniu spotu trudno nie zauważyć podobieństwa i klimatu filmu „Dom zły”. Oczywiście bohaterowie spotu również mają do czynienia ze zbrodnią, ale na ekologii i zdrowiu sąsiadów. Filmik opowiada bowiem o spalaniu śmieci w charakterystycznej dla serii dramatycznej konwencji.

Zobaczcie sami! Siekiera w domu musi być – Nie truj sąsiada

Premiera spotu odbyła się w Rybniku, gdzie zaproszono samorządowców z gmin subregionu oraz organizatorów akcji „Nie truj sąsiada”. Kolejny raz w spocie zobaczyć można było osoby związane z powiatem wodzisławskim. Po aktorze Franciszku Pieczce i blogerze reZigiuszu przyszedł czas na Mariana Dziędziela i zespół Tabu.

Przy okazji podsumowano również dotychczasowe działania projektu „Gmina z dobrą energią”. Rozmawiano również o realizacji założeń uchwały antysmogowej w gminach, w kontekście wymiany kotłów oraz efektów prowadzonych kontroli. Nie zabrakło tematów związanych z działaniami prewencyjnymi oraz informacyjno-edukacyjnymi, zwłaszcza w obszarze współpracy z firmą Airly, montującej czujniki smogowe w gminach subregionu.

Dołączając od akcji „Nie truj sąsiada”, firma Airly zainstalowała w większości gmin Subregionu Zachodniego darmowe czujniki smogowe pokazujące bieżącą jakość powietrza. W ten sposób, mieszkańcy będą mogli w każdym momencie sprawdzić, czy wyjście na spacer bądź uprawianie sportu w ich okolicy to „czysta przyjemność”, czy raczej „smogowy horror”. Prym wiedzie tu Miasto Rybnik, które na swoim terenie uruchomiło sieć 28 czujników. Jakość powietrza można sprawdzać pod adresem www.map.airly.eu lub poprzez serwisy „Gmina z energią”, które zostały uruchomione we wszystkich gminach objętych projektem pod adresami www.[nazwa gminy].gminazenergia.pl Pełna lista serwisów na stronie www.gminazenergia.pl (pole „Wybierz gminę z listy”).

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Zobaczcie niezwykłe stylizacje uczestników MAYDAY 2017 - ZDJĘCIA

Disco Attack 2017. Spodek szalał na Zenku Martyniuku, zespołach Boys i Weekend - ZDJĘCIA

Czy dostałbyś się do policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECT

Znasz język śląski? Przetłumacz te zdania QUIZ JĘZYKOWY II

Magazyn tyDZień Informacyjny program Dziennika Zachodniego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni