Jest nowy klip "Nie truj sąsiada" z Marianem Dziędzielem i...

  Jest nowy klip "Nie truj sąsiada" z Marianem Dziędzielem i zespołem Tabu - WIDEO

  Zdjęcie autora materiału

  Szymon Kamczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jest nowy klip "Nie truj sąsiada" z Marianem Dziędzielem i zespołem Tabu - WIDEO
  1/12
  przejdź do galerii

  ©Materiały akcji "Nie truj sąsiada"

  W sieci pojawił się nowy spot akcji „Nie truj sąsiada”, realizowanej przez Subregion Zachodni Województwa Śląskiego we współpracy z firmą Planergia. W nowym spocie zobaczyć możemy m.in. Mariana Dziędziela oraz muzyków z formacji Tabu.
  Po obejrzeniu spotu trudno nie zauważyć podobieństwa i klimatu filmu „Dom zły”. Oczywiście bohaterowie spotu również mają do czynienia ze zbrodnią, ale na ekologii i zdrowiu sąsiadów. Filmik opowiada bowiem o spalaniu śmieci w charakterystycznej dla serii dramatycznej konwencji.

  Zobaczcie sami! Siekiera w domu musi być – Nie truj sąsiada


  Premiera spotu odbyła się w Rybniku, gdzie zaproszono samorządowców z gmin subregionu oraz organizatorów akcji „Nie truj sąsiada”. Kolejny raz w spocie zobaczyć można było osoby związane z powiatem wodzisławskim. Po aktorze Franciszku Pieczce i blogerze reZigiuszu przyszedł czas na Mariana Dziędziela i zespół Tabu.

  Przy okazji podsumowano również dotychczasowe działania projektu „Gmina z dobrą energią”. Rozmawiano również o realizacji założeń uchwały antysmogowej w gminach, w kontekście wymiany kotłów oraz efektów prowadzonych kontroli. Nie zabrakło tematów związanych z działaniami prewencyjnymi oraz informacyjno-edukacyjnymi, zwłaszcza w obszarze współpracy z firmą Airly, montującej czujniki smogowe w gminach subregionu.

  Dołączając od akcji „Nie truj sąsiada”, firma Airly zainstalowała w większości gmin Subregionu Zachodniego darmowe czujniki smogowe pokazujące bieżącą jakość powietrza. W ten sposób, mieszkańcy będą mogli w każdym momencie sprawdzić, czy wyjście na spacer bądź uprawianie sportu w ich okolicy to „czysta przyjemność”, czy raczej „smogowy horror”. Prym wiedzie tu Miasto Rybnik, które na swoim terenie uruchomiło sieć 28 czujników. Jakość powietrza można sprawdzać pod adresem www.map.airly.eu lub poprzez serwisy „Gmina z energią”, które zostały uruchomione we wszystkich gminach objętych projektem pod adresami www.[nazwa gminy].gminazenergia.pl Pełna lista serwisów na stronie www.gminazenergia.pl (pole „Wybierz gminę z listy”).


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

  Zobaczcie niezwykłe stylizacje uczestników MAYDAY 2017 - ZDJĘCIA  Disco Attack 2017. Spodek szalał na Zenku Martyniuku, zespołach Boys i Weekend - ZDJĘCIA

  Czy dostałbyś się do policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECT  Znasz język śląski? Przetłumacz te zdania QUIZ JĘZYKOWY II  Magazyn tyDZień Informacyjny program Dziennika Zachodniego


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Kalendarz niedziel handlowych 2018: Sprawdź najbliższy weekend

  Kalendarz niedziel handlowych 2018: Sprawdź najbliższy weekend

  Horoskop miesięczny PAŻDZIERNIK 2018 wróżki z Katowic dla każdego znaku Zodiaku

  Horoskop miesięczny PAŻDZIERNIK 2018 wróżki z Katowic dla każdego znaku Zodiaku

  Te imiona noszą geniusze. Daj dziecku szansę WYKAZ IMION

  Te imiona noszą geniusze. Daj dziecku szansę WYKAZ IMION