Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Katowice. Piąty etap Osiedla Franciszkańskiego już na finiszu. A to jeszcze nie koniec budowy tego osiedla. Wkrótce powstanie nowy blok

Katarzyna Pachelska
Katarzyna Pachelska
Budowa piątego etapu Osiedla Franciszkańskiego w Katowicach, lipiec 2020.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Budowa piątego etapu Osiedla Franciszkańskiego w Katowicach, lipiec 2020.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Materiały prasowe
Piąty etap Osiedla Franciszkańskiego w katowickiej Ligocie już na finiszu. Zobaczcie zdjęcia czterech nowych bloków na tym osiedlu. Ale to jeszcze nie koniec rozbudowy, bo inwestor już planuje kolejny budynek.

Osiedle Franciszkańskie to nowe duże osiedle mieszkaniowe położone między Ligotą a Kokocińcem, w kwartale ulic Książęcej, Szurmana, Braci Mniejszych i Kijowskiej, z tyłu klasztoru franciszkanów - panewnickiego, od którego zresztą bierze swoją nazwę.

Pierwsze cztery etapy Osiedla Franciszkańskiego powstawały kolejno zaczynając od apartamentowców położonych najbliżej ul. Kijowskiej, w stronę ul. Ligockiej i Osiedla Książęcego. Dla osiedla stworzono nawet nową ulicę - Braci Mniejszych, wewnętrzną. Piąty, najnowszy etap, sąsiaduje już przez drogę z Osiedlem Książęcym, jest położony już przy ul. Szurmana, która odchodzi od Ligockiej.

Piąty etap Osiedla Franciszkańskiego jest już na ukończeniu. W tym etapie powstało 9 budynków:

  • A1, A2 i A3,
  • B1 i B2,
  • C1 i C2,
  • D1 i D2

Z 401 mieszkań zostało do sprzedaży 47

To w sumie 401 nowych mieszkań. Jak informuje inwestor, śląska firma TDJ, 47 z nich jeszcze jest wolnych, a 38 - już zarezerwowano. Reszta została sprzedana.

Nie przeocz

Cena za m2 mieszkania w piątym etapie wynosi od 5800 do 6400 zł w zależności od metrażu (im mieszkanie mniejsze, tym więcej trzeba zapłacić za m2).

Co słychać na budowie Osiedla Franciszkańskiego

Przy ul. Szurmana 10 – 18 (budynki A i B) trwają ostatnie prace wykończeniowe. Instalacje są przygotowywane do rozruchu, a przyszli mieszkańcy wstępnie weryfikują stan techniczny mieszkań. Na zewnątrz zakończono montaż placu zabaw, trwa instalacja ogrodzeń ogródków na parterach i prowadzone są prace związane z wykonaniem zieleni.

Musisz to wiedzieć

Równolegle w budynkach C1 i C2 wykonano posadzki cementowe w mieszkaniach. Na zewnątrz ku końcowi zmierzają prace elewacyjne. W częściach wspólnych i na klatkach schodowych trwają wykończenia obejmujące wyklejania płytek oraz montowanie zabudów GK. Prowadzony jest montaż ościeżnic oraz drzwi mieszkaniowych.

W budynkach D1 i D2 zakończono montaż szyb na balustradach balkonowych oraz portfenetrach. Na klatkach schodowych zainstalowano balustrady, trwają też prace związane z przygotowaniem powierzchni wspólnych do malowania. Zamontowane zostały w komplecie skrzydła drzwi, grzejniki oraz osprzęt elektryczny w mieszkaniach. Na tarasach znajdujących się na piętrach +5 ułożono płytki.

Będzie jeszcze co najmniej jeden nowy budynek

To jeszcze nie koniec rozbudowy Osiedla Franciszkańskiego.

Obecnie przygotowujemy się do sprzedaży i budowy kolejnego budynku w ramach osiedla - mówi Katarzyna Pudłowska, Marketing Team Leader w TDJ

- Znajdzie się w nim 49 mieszkań i 6 lokali usługowych. Nowy budynek będzie zbudowany przy ul. Książęcej, przed szkołą (warsztatami technicznymi) - dodaje Pudłowska.

Sprzedaż mieszkań w nowym budynku zacznie się w okolicach września 2020 r.

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czas na tańsze budowanie? W styczniu br. taniały materiały budowlane

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera