Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kina studyjne Instytucji Silesia Film szykują się na pierwsze seanse 19 czerwca. Filmy będzie można oglądać m.in. w Kinoteatrze Rialto

Aleksandra Szatan
Aleksandra Szatan
Kina studyjne Instytucji Silesia Film otwierają się 19 czerwca
Kina studyjne Instytucji Silesia Film otwierają się 19 czerwca materiały prasowe
Kino Kosmos, Kino Światowid i Kinoteatr Rialto w Katowicach, Kino Bałtyk w Raciborzu i Kino Janosik w Żywcu w piątek, 19 czerwca wracają do grania po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Kina prowadzone przez Instytucję Silesia Film szykują się na weekend otwarcia - 19-21 czerwca. Wszystko pod hasłem "OTWIERAMY SIĘ NA WAS". To widzowie w facebookowym głosowaniu wybrali filmy, które chcieli zobaczyć na dużym ekranie.

Kina Instytucji Filmowej Silesia Film, które już w piątek, 19 czerwca ruszają z pierwszymi seansami po spowodowanej epidemią przerwie.

Wprawdzie w szczególnych, podyktowanych wymogami bezpieczeństwa warunkach, ale już niebawem znów będzie można zasiąść w sali kinowej i obejrzeć film na dużym ekranie swojego ulubionego kina studyjnego. Na weekend otwarcia - 19-21 czerwca - Instytucja Silesia Film przygotowała coś szczególnego: "OTWIERAMY SIĘ NA WAS" to ukłon w stronę wszystkich widzów, którzy w tym trudnym dla kin i kinomanów czasie okazywali wsparcie i solidarność ze swoimi kinami.

Kina, dziękując za okazane podczas zamknięcia wsparcie, dały swoim widzom możliwość, by w facebookowym plebiscycie wybrali filmy, które chcieliby obejrzeć po powrocie do kin.

Na profilu Facebookowym Silesia Film oraz każdego z kin: Kina Kosmos, Kina Światowid, Kinoteatru Rialto, Kina Janosik i Kina Bałtyk od soboty, 6 czerwca do środy, 10 czerwca do godziny 11.00 można było głosować i wybierać spośród kilku filmowych propozycji, które każde kino przygotowało dla swoich widzów. Filmy, które otrzymały największą ilość głosów, Silesia Film pokaże w swoich kinach w weekend otwarcia (19-21.06).

Musisz to wiedzieć

I tak w Kosmosie zobaczymy „Kłamstewko” Lulu Wang, „Matthias i Maxime” Xaviera Dolana, „Salę samobójców. Hejter” Jana Komasy i „Prawdę” Hirokazu Koreedy. Światowid pokaże „Nędzników” Ladj Ly, oraz – premierowo i przedpremierowo - „Nasz czas” Carlosa Reygadasa, „Siłę ognia” Olivera Laxe’a i „Jestem REN” Piotra Ryczko. W Kinoteatrze Rialto będzie można obejrzeć „Małe kobietki” Grety Gerwig oraz „Co przyniesie jutro” Williama Nicholsona. W raciborskim Bałtyku najwięcej głosów dostały: „Sala samobójców. Hejter” Jana Komasy i „Dżentelmeni” Guy’a Ritchiego, a w Janosiku – „Sala samobójców. Hejter” oraz „Prawda”.

Dodatkowo w repertuarze weekendu otwarcia Kina Bałtyk i Kina Janosik znajdziemy również filmową propozycję dla młodszych widzów, czyli animację „Naprzód”.

Nowe zasady: dystans i bezpieczeństwo

Działanie kin Silesii Film i udział w seansach filmowych będzie odbywać się w szczególnych warunkach oraz z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Na sali kinowej podczas seansu widzom udostępnione będzie nie więcej niż połowa liczby miejsc na sali. Miejsca będą nienumerowane i powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami. Podczas przebywania w kinie – zarówno w holu, jak i podczas seansu – obowiązkowe będzie zakrywanie ust i nosa maseczką, zachowanie odpowiedniego dystansu w kolejce do kasy kina oraz dezynfekcja rąk. Szczegółowe wytyczne znajdą się w regulaminie oraz na tablicach informacyjnych umieszczonych w każdym z kin.

Jednocześnie, zgodnie z zaleceniami, Silesia Film zachęca widzów, aby korzystali z formy zakupu biletów online, za pośrednictwem strony Filmowa.net.

Sprzedaż online ruszy w poniedziałek, 15 czerwca.

Bilety na wszystkie seanse w weekend otwarcia w kinach Silesii Film będą w specjalnej cenie 13 zł.

Zobacz i zapamiętaj

Pierwsze pokazy filmowe w kinach Silesii Film ruszą w piątek 19 czerwca, ale już od poniedziałku 15 czerwca będą czynne kasy kin, które zostaną otwarte m.in. w celu umożliwienia zwrotu zakupionych przed zamknięciem kin biletów.
W dniach 15-18 czerwca kasy kin będą otwarte w następujących godzinach:

  • Kino Kosmos w Katowicach: 12.00 - 20.00
  • Kino Światowid w Katowicach: 10.00 - 18.00
  • Kinoteatr Rialto w Katowicach: 13.00 - 20.00
  • Kino Janosik w Żywcu: 8.00 - 20.00
  • Kino Bałtyk w Raciborzu: 14.00 - 20.00

To jest zabawne

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak się pozbyć gniewu? Jest prosty sposób!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera