Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kobieca moc, lokalna pasja. Forum Kobiecości już 25 maja w Katowicach

Urszula Kosiór
Urszula Kosiór
W tym roku zwieńczeniem plebiscytu śląskiej edycji „Kobieca Twarz Regionu” będzie spotkanie „Forum Kobiecości”, które odbędzie się 25 maja w Katowicach. To na nim wybierzemy laureatki lokalnych eliminacji na szczeblu wojewódzkim. Z blisko stu kobiet wyłonimy zwyciężczynie w trzech kategoriach; są to: córki, matki i kobiety dojrzałe.

Będzie to dzień „dla kobiet”, gdzie uczestniczki poznają inne, interesujące kobiety, zrelaksują się oraz będą uczestniczyć w ważnych prelekcjach oraz dyskusjach.
Podczas „Forum Kobiecości” wybrane przez redakcję Dziennika Zachodniego jury wysłucha wypowiedzi kandydatek, po czym wybierze zwyciężczynie w każdej z trzech kategorii.

„Forum Kobiecości” to nie tylko gala finałowa plebiscytu „Kobieca Twarz Regionu", ale także przestrzeń do pogłębionej dyskusji na temat wyjątkowości kobiecej siły, determinacji oraz pasji. Poprzez prelekcje, panele dyskusyjne oraz relacje z życiowych historii laureatek, uczestniczki mają okazję poszerzyć swoją wiedzę, zainspirować się oraz zbudować silniejsze więzi z innymi kobietami w społeczności.

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny w 2022 roku, na stu mężczyzn przypadło sto siedem kobiet. Pomimo znaczącej większości w Polsce kobiety w wielu kwestiach są marginalizowane.

Głównym celem plebiscytu „Kobieca Twarz Regionu”, organizowanego już po raz czwarty, jest nie tylko ukazanie damskiej twarzy konkretnego regionu, lecz przede wszystkim zwrócenie uwagi czytelników Dziennika Zachodniego na wyjątkowość kobiet w aglomeracji śląskiej.

W społeczności śląskiej, podobnie jak w wielu innych regionach, rola kobiet odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu życia społecznego, kulturowego i gospodarczego. To właśnie kobiety często są niewidocznym, ale niezbędnym ogniwem, które spaja lokalną społeczność. Ich praca, zaangażowanie i pasja nie tylko wpływają na codzienne funkcjonowanie społeczeństwa, ale także inspirują i motywują kolejne pokolenia do działania. Kobiece spojrzenie na świat, pełne empatii, wrażliwości i determinacji, jest niezastąpione w rozwiązywaniu problemów społecznych, budowaniu relacji międzyludzkich i propagowaniu wartości takich jak równość, sprawiedliwość i szacunek. Dlatego też ważne jest, aby doceniać i promować osiągnięcia kobiet oraz wspierać ich rozwój osobisty i zawodowy.

Ważnym elementem plebiscytu jest sam proces wyboru laureatek. Czytelnicy Dziennika Zachodniego mają okazję oddać głos na swoje faworytki spośród zamieszczonych zdjęć poprzez wysłanie SMS-a z numerem wybranej kandydatki. Jednakże podczas „Forum Kobiecości” to same laureatki mają możliwość opowiedzenia o sobie i swoich dokonaniach, co podkreśla głębszy cel plebiscytu - zwrócenie uwagi na „kobiecą twarz regionu śląskiego”.

- Jak co roku dajemy tym kobietom głos. Nie bazujemy tylko na ich nadesłanych zdjęciach. Chcemy uhonorować je za działania, za pasje, za charakter, za to jakie są. Nie ma jednego klucza według, którego wybieramy laureatki; czasem są to kobiety, które pomagają innym, kobiety które żyją swoją pasją, kobiety-kolorowe ptaki, czy kobiety, które pokonały wszelkie przeciwności losu, by móc żyć według swojego klucza, tak jak same pragną. I za to chcemy je uhonorować,
pokazać – podkreśla Anna Geisler, Koordynatorka Plebiscytu.

Ze względu na stworzenie trzech kategorii, każda z pań ma szansę. Taka różnorodność i elastyczność w ich interpretacji pozwala na uwzględnienie różnorodności doświadczeń oraz osiągnięć kobiet, co jest istotnym elementem promocji ich roli w społeczności.

W tych i wielu innych obszarach życia społecznego kobiety mają istotne znaczenie, które warto doceniać i promować. Celem plebiscytu oraz „Forum Kobiecości” jest nie tylko wskazanie laureatek, ale także propagowanie równości, szacunku oraz docenianie różnorodnych działań i osiągnięć kobiet. To miejsce, gdzie kobiece głosy są słyszane, a ich historia i wkład w społeczność są doceniane i promowane. Dzięki elastyczności kategorii oraz indywidualnemu podejściu do wyboru laureatek, Forum Kobiecości jest wydarzeniem, które podkreśla bogactwo doświadczeń i różnorodność kobiecej siły, inspirując tym samym kolejne pokolenia do aktywnego działania i realizowania swoich pasji i marzeń.

od 12 lat
Wideo

Zacięte walki kobiet podczas gali Hybrid MMA 4 w Zielonej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera