MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejne inwestycje w Parku Śląskim. Rewitalizacja alei Wiązowej, nowy plac zabaw i prace wokół Kręgów Tanecznych. Trwa modernizacja parku

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
Kolejne inwestycje w Parku Śląskim.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Kolejne inwestycje w Parku Śląskim.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Park Śląski
Rewitalizacja alei Wiązowej, nowy plac zabaw oraz remont alejek wokół Dużego Kręgu Tanecznego i Małych Kręgów Tanecznych. To kolejne inwestycje, które wkrótce rozpoczną się w Parku Śląskim. Przypomnijmy, że już trwają prace w Ogrodzie Japońskim, na lei Harcerskiej ci przy świątyni Petrycha.

Kolejne inwestycje w Parku Śląskim

W Parku Śląskim już wkrótce rozpoczną się kolejne inwestycje. W planach jest rewitalizacja alei Wiązowej, nowy plac zabaw oraz remont alejek wokół Dużego Kręgu Tanecznego i Małych Kręgów Tanecznych. Przypomnijmy, że obecnie już trwają prace w Ogrodzie Japońskim, renowację przechodzi tez świątynia Petrycha, a w remoncie jest aleja Harcerska.

- To kolejne zawarte w tym roku umowy. Jesteśmy przekonani, że z efektów nasi goście będą bardzo zadowoleni – podkreśla Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego.

- Przypomnę, że trwają już prace przy budowie Ogrodu Japońskiego, przy świątyni Petrycha oraz na alei Harcerskiej. W fazie wykonawstwa są też „suche poldery”, czyli zabezpieczenie przeciwpowodziowe. Na naszym terenie mamy więc kilka rozpoczętych budów, co oczywiście wiąże się z pewnymi utrudnieniami. Jednak to wszystko po to, aby Park był jeszcze ładniejszy i bardziej przyjazny dla użytkowników - dodaje.

Nowe inwestycje będą realizowane w ramach Projektu Miejskiego pn. „Modernizacja Parku Śląskiego”. We wtorek, 28 lipca i w czwartek 30 lipca podpisano umowy na te zadania. Łącznie ich realizacja będzie kosztować prawie 1,8 miliona złotych.

Nowy plac zabaw w chorzowskim parku

Na terenie dawnego Ośrodka Turystycznego PTTK, nieopodal Ogrodu Bylinowego wybudowany zostanie nowy plac zabaw. Wykonawca przygotuje dokumentację projektową oraz techniczną i zrealizuje prace budowlane, a także dostarczy i zamontuje nowe urządzenia zabawowe i sprawnościowe. Nowy plac zabaw będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Park Śląski na wiosenny weekend. Można pospacerować w Rosarium lub przejechać się Elką...Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Park Śląski na wiosenny weekend. Wiemy, jakie atrakcje są cz...

- Plac zabaw będzie również w części zrealizowany w ramach pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. O zlokalizowanie go akurat w tym miejscu zabiegali społecznicy. Jest również częścią Parku Wielu Pokoleń, czyli dużego zadania, które, dzięki środkom unijnym, doprowadzi do stworzenia przestrzeni łączącej osoby w różnym wieku - informuje Dagmara Piskorz, rzecznik prasowy Parku Śląskiego.

Na nowym placu zabaw będzie m.in.:

  • integracyjna piaskownica,
  • huśtawki,
  • zjeżdżalnie,
  • pająk,
  • karuzele,
  • ale też urządzenia siłowe dla osób starszych.

Do budowy zostanie wykorzystane naturalne ukształtowanie terenu. Prace mają zakończyć się we wrześniu. Ich koszt to 699 870 złotych.

- To długo wyczekiwana inwestycja przez naszych gości. Bardzo ważny będzie wielopokoleniowy charakter tego miejsca. Znajdą się tam bowiem urządzenia dedykowane zarówno dzieciom, jak i seniorom - mówi Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego.

Remont alei Wiązowej i zmiany przy Kręgach Tanecznych

Ponadto wkrótce rozpoczną się także prace przy Wiązowej. To aleja pomiędzy Polami Marsowymi a Stadionem Śląskim. To jedna z najszerszych alejek w chorzowskim parku. W ramach tej inwestycji zostanie usunięta darń, dosypana ziemia, kora sosnowa oraz zasadzona nowa roślinność m.in. bodziszek mieszańcowy i wiąz holenderski „Wredei”. Termin realizacji tego zadania to październik tego roku, a koszt to 153 465 złotych.

Nie przeocz

To nie jedyny remont, który wkrótce rozpocznie się w Parku Śląskim. Wśród tegorocznych zadań jest remont alejek parkowych wokół Dużego Kręgu i dwóch Małych Kręgów Tanecznych. W ramach tej inwestycji zostanie wymieniona nawierzchnia, a także ustawione krawężniki, obrzeża oraz palisady. Wykonawca wyremontuje też część schodów i kamiennych murków.

Nawierzchnia tych alejek jest w złym stanie. Wykonawca rozbierze też część schodów, aby dostęp do wszystkich miejsc miały osoby niepełnosprawne – tłumaczy Agnieszka Bożek. – Prace są częścią dużej inwestycji, jaką jest remont całego terenu festynowego. Mam nadzieję, że całość zadania zrealizujemy do końca przyszłego roku.

Na zakończenie remontów alejek przy kręgach wykonawca ma 120 dni. Prace mają kosztować ponad 934 tysiące złotych.

Wszystkie prace są wykonywane w ramach Umowy o dofinansowanie Projektu Miejskiego pn. „Modernizacja Parku Śląskiego” realizowanego w ramach drugiego obrotu środkami wracającymi z Inicjatywy JESSICA Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Musisz to wiedzieć

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera