Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Koniec remontu mostu na al. Korfantego w Zabrzu - na tę inwestycję czekali mieszkańcy WIDEO

Paweł Kurczonek
Paweł Kurczonek
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W Zabrzu zakończył się remont wiaduktu na al. Korfantego. Obiekt biegnący nad DK-88 został wzmocniony, wykonano również nowe chodniki i nawierzchnie na obu jezdniach. - Dbamy o stan naszych dróg, bardzo się cieszę, ponieważ od dzisiaj można bezpiecznie przemieszczać się z północy na południe Zabrza – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent miasta.

Koniec remontu mostu na al. Korfantego w Zabrzu

Zakończył się remont wiaduktu na al. Korfantego w Zabrzu. W ramach inwestycji wzmocniono podpory obiektu i wymienione zostały wszystkie łożyska. Wyremontowano również dylatacje i położono nową nawierzchnię na obu jezdniach.

- Polityka drogowa to ważny obszar dla władz miasta, realizujemy nowe inwestycje, ale dbamy również o stan dróg wykonanych wcześniej. Od dzisiaj można bezpiecznie przemieszczać się z północy na południe Zabrza – podkreśla Małgorzata Mańka-Szulik.

Łucja Chrzęstek-Bar, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze, dodaje, że ukończony remont był koniecznością. Podkreśla również, że ukończona inwestycja jest dla miasta i jego mieszkańców bardzo ważna i potrzebna.

- Wiem, że remont był uciążliwy, niektóre zmiany organizacji ruchu wprowadzały lekkie zamieszanie, ale bardzo ważne jest, by nasi mieszkańcy jeździli bezpiecznie po mieście. Takie inwestycje potrzebują czasu, nie da się zrobić tego z dnia na dzień – komentuje Łucja Chrzęstek-Bar.

Inwestycja kosztowała ok. 8 mln złotych, została sfinansowana z budżetu miasta. Było to możliwe dzięki środkom pozyskanym przez Zabrze na inne prace. Początkowy zakres prac miał być nieco mniejszy, a sama inwestycja miała się zamknąć w kwocie ok. 6 mln złotych.

- Pierwotnie przewidywaliśmy trochę mniejszy zakres prac do wykonania. W trakcie realizacji robót okazało się, że doprowadzenie obiektu do stanu, by był w pełni bezpieczny, wymaga wymiany kap chodnikowych i dylatacji na obiekcie – wyjaśnia Danuta Bochyńska-Podloch, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Zabrzu.

Wykonawcą prac była spółka IMB Podbeskidzie S.p. z o.o. Roman Rogowski, prezes zarządu firmy, zaznacza, że prace nie były łatwe.

- Każdy remont jest trudny, ale ten szczególnie. Droga biegła nad trasą DK-88, nad torami, więc prace należy uznać za trudne. Początki były nieco nerwowe, ale miasto przekonało się, że inwestycję realizujemy porządnie, więc współpraca między samorządem a firmą układała się bardzo dobrze – mówi Roman Rogowski.

We wrześniu oddano do użytku przedłużenie al. Korfantego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Heweliusza do ulicy Brygadzistów. Więcej o inwestycji pisaliśmy w poniższym artykule.

Zobacz także

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera