Korona - Górnik 2:1 [RELACJA] Zabrzanie wiosną wciąż bez zwycięstwa

Kibice Górnika
Kibice Górnika Arkadiusz Gola / Polskapresse
Piłkarze Górnika przegrali w Kielcach z Koroną 1:2. Zabrzanie zakończyli rundę zasadniczą na ostatnim miejscu w tabeli i będzie im bardzo trudno utrzymać się w Ekstraklasie, bo w tym roku nie wygrali w lidze żadnego spotkania. Na Kolporter Arenie nie popisali się kibice obu klubów używając środków pirotechnicznych. Sędzia aż dwa razy musiał przerywać mecz.

Korona objęła prowadzenie już w 4 minucie. Elhadji Pape Diaw trafił w poprzeczkę zabrzańskiej bramki, ale dobitka Vlastimira Jovanovicia była już skuteczna. Bośniak strzelił gola w ekstraklasie po 17 miesiącach przerwy.

Natarcie kielczan przerwali jej kibice rzucając na murawę race. Spotkanie zostało na chwilę przerwane i ta przerwa pozwoliła złapać oddech Górnikowi. Do remisu w 40 minucie doprowadził Mariusz Przybylski popisując się precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego. Goście poszli za ciosem i dobre okazje do podwyższenia wyniku mieli Bartosz Kopacz i Szymon Skrzypczak.

Po zmianie stron Korona przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Siergiej Pilipczuk. Ukrainiec ładnym u sderzeniem pokonał Grzegorza Kasprzika. W II połowie w Kielcach dali o sobie znać kibice Górnika, którzy odpalili na trybunach race iędzia musiał na chwilę przerwać spotkanie.

Korona Kielce - Górnik Zabrze 2:1 (1:1)

Bramki 1:0 Vlastimir Jovanović (4), 1:1 Mariusz Przybylski (40), 2:1 Siergiej Pilipczuk (77)

Sędziował: Raczkowski (Warszawa)
Żółte kartki: Danch, Kopacz, Skrzypczak, Madej (Górnik).
Widzów: 8467

Korona: Trela - Rymaniak, Diaw, Dejmek, Sylwestrzak - Pilipczuk (80. Gabovs), Jovanović, Grzelak (60. Cebula), Aankour, Sierpina (53. Zając) - Cabrera

Górnik: Kasprzik - Golański, Kopacz, Danch, Kallaste - Gergel (81. Cerimagić), Oss, Przybylski, Kurzawa (69. Madej), Skrzypczak (78. Korzym) - Kante