Korona Kielce - Ruch Chorzów 2:1. Ruch przegrał w Kielcach, czyli same straty [ZDJĘCIA]

Tuż przed meczem w Kielcach Ruch Chorzów stracił Maciej Jankowskiego, który doznał kontuzji na rozgrzewce. Po trzech minutach od pierwszego gwizdka sędziego z murawy zszedł Marek Zieńczuk.

Niebiescy zostali więc pozbawieni dwóch podstawowych zawodników, ale potem było jeszcze gorzej: do bilansu strat dopisali dwa gole - drugiego z kontrowersyjnego rzutu karnego - i trzy punkty. Ba, i tak mogli mówić o szczęściu, że arbiter w 30 minucie nie wyrzucił z boiska Żeljko Djokicia, gdy ten potraktował łokciem twarz Łukasza Jamroza.

Na przekór tym wszystkim problemom Niebiescy próbowali ratować sytuację i w drugiej połowie nie tylko zdobyli bramkę, ale byli nawet bliscy remisu. W przeciwieństwie do spotkania ze Śląskiem Wrocław szczęśliwego zakończenia nie zdołali osiągnąć. W efekcie rywale powędrowali w górę tabeli, natomiast Ruch tkwi na kresce oddzielającej go od strefy spadkowej i z coraz większym drżeniem serca musi śledzić poczynania Podbeskidzia i GKS-u Bełchatów.

Korona Kielce - Ruch Chorzów 2:1 (1:0)

1:0 Maciej Korzym (32), 2:0 Paweł Golański (55-karny), 2:1 Filip Starzyński (63)