MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Myszków. Nowe władze powiatu myszkowskiego wybrane. Radni już po zaprzysiężeniu

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Myszków. Nowe władze powiatu myszkowskiego wybrane. Radni już po zaprzysiężeniu
Myszków. Nowe władze powiatu myszkowskiego wybrane. Radni już po zaprzysiężeniu arc powiatu myszkowskiego
Na pierwszej sesji Rady Powiatu w Myszkowie VII kadencji wybrano nowe władze. Starostą Myszkowskim ponownie został Piotr Kołodziejczyk, a Wicestarostą Jakub Grabowski. Radni wybrali również Przewodniczącą Rady Powiatu, którą została Beata Jakubiec-Bartnik oraz Wiceprzewodniczących – Zdzisławę Polak i Agatę Feret.

Zainaugurowana została kolejna kadencja Rady Powiatu Myszkowskiego. Pierwsza sesja to zgodnie z regułą wybory osób na najważniejsze stanowiska. Sposób wyborów był ściśle określony – głosowanie odbywało się w sposób tajny.

Sesję rozpoczęła i poprowadziła do wyboru nowej przewodniczącej, jako najstarsza radna w Radzie - Zdzisława Polak. Najpierw radni odebrali zaświadczenia o wyborze na radnych Powiatu Myszkowskiego z rąk wiceprzewodniczącej Komisji Wyborczej w Myszkowie Agnieszki Żmudzkiej.

Zanim doszło do wyborów władz powiatowych, radni złożyli uroczyste ślubowanie, w którym zobowiązali się: "wykonywać obowiązki wobec Narodu Polskiego, strzec suwerenności i interesów Państwa Polskiego, czynić wszystko dla pomyślności ojczyzny, wspólnoty samorządowej powiatu i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej."

Pierwsze głosowanie dotyczyło wyboru Przewodniczącego Rady Powiatu. Ugrupowania zgłosiły swoich kandydatów. Byli nimi Eugeniusz Bugaj i Beata Jakubiec-Bartnik. Oboje kandydaci to osoby znane i doświadczone strukturach samorządowych, wieloletni radni Rady Miasta Myszkowa.

Ostatecznie przewodniczącą została Beata Jakubiec-Bartnik, na którą oddano 10 głosów.

Przewodnicząca Beata Jakubiec-Bartnik jest lekarzem, doktorem nauk medycznych, wieloletnim samorządowcem, Radną Rady Miasta w Myszkowie, Przewodniczącą Komisji Zdrowia. Od trzech kadencji zasiada również w Prezydium Okręgowej Izby Lekarskiej w Częstochowie, jest członkiem Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych. Pracuje w myszkowskim Szpitalu na Oddziale Chorób Wewnętrznych oraz w poradniach rehabilitacyjnych.

Kolejnym punktem porządku były wybory wiceprzewodniczących, którymi zostali Agata Feret – prawnik z wykształcenia, od wielu lat pracująca w instytucjach samorządowych i Zdzisława Polak – społecznik i samorządowiec, wieloletnia Radna Rady Gminy w Poraju, w poprzedniej kadencji również pełniła funkcję Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu.

Następnie przyszła kolej na najdłużej oczekiwany punkt obrad, czyli wybór starosty myszkowskiego. Ugrupowania rekomendowały Mariusza Karkochę i Piotra Kołodziejczyka. W głosowaniu wzięło udział 19 radnych.

Starostą myszkowskim został ponownie wybrany Piotr Kołodziejczyk, który uzyskał 10 głosów. Jest to pierwszy starosta w historii Powiatu Myszkowskiego, który został wybrany dwukrotnie w formie głosowania i ponownie piastuje ten urząd.

Przypomnijmy, że Piotr Kołodziejczyk to osoba od wielu lat mocno zaangażowana w działalność na rzecz samorządu w Powiecie Myszkowskim. Zasiadał w Radzie Powiatu IV, V i VI kadencji, piastował również stanowiska Wicewojewody Śląskiego i Wiceburmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy. Przez wiele lat kierował Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Myszkowie. Jest obecnie Wiceprezesem Zarządu Śląskiej Izby Rolniczej w Katowicach.

Dziękując za wybór, starosta Piotr Kołodziejczyk nawiązał do znanej maksymy: „nic dwa razy się nie zdarza”, dodając przy tym, że są od niej wyjątki.

- To dla mnie wielki zaszczyt i nobilitacja, motywujące do działania na rzecz naszego samorządu. Mam nadzieję, że programów dotacyjnych będzie równie sporo, co w poprzedniej kadencji. Jest mnóstwo inwestycji rozpoczętych, które będą kontynuowane – stwierdził Starosta, dziękując również poprzedniemu Zarządowi Powiatu za lata współpracy.

Nowy starosta zarekomendował na stanowisko Wicestarosty Jakuba Grabowskiego, samorządowca z szerokim doświadczeniem samorządowym. Był on członkiem Zarządu Powiatu w kadencji 2014-2018, w kolejnej zajmował stanowisko wiceburmistrza miasta i Gminy Żarki; przez 10 lat piastował funkcję dyrektora Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Obsługi Szkół w Żarkach, był także koordynatorem ds. oświaty w Urzędzie Miasta i Gminy Żarki. Wykładowca Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, Uniwersytetu im. J. Długosza w Częstochowie i Wyższej Szkoły Zarządzania im. gen. J. Ziętka w Katowicach. Prezes LKS Zieloni Żarki, Jakub Grabowski uzyskał 10 głosów i został wybrany wicestarostą myszkowskim.

Ostatnim punktem pierwszej sesji VI kadencji był wybór członków Zarządu Powiatu. Zostali nimi doświadczeni samorządowcy i pracownicy instytucji samorządowych – Bożena Łapaj – zajmująca się sprawami rolnictwa w ARiMR; Janusz Romaniuk – były burmistrz Myszkowa, dyrektor MDK w Myszkowie, wiceprzewodniczący Rady Powiatu poprzedniej kadencji; Jadwiga Skalec - nauczycielka w Branżowej Szkole I stopnia w Żarkach, wieloletnia Radna w Radzie Powiatu w Myszkowie, członek Zarządu Powiatu III kadencji Rady.

Na kolejnej sesji Rada wybierze składy komisji oraz ich przewodniczących.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni