ŁKS Łódź - Ruch Chorzów 2:0. Pierwsza porażka na początek trudnej serii

Piłkarze Ruchu Chorzów od pierwszej w tym sezonie porażki rozpoczęli serię trudnych meczów z czołówką tabeli. Niebiescy w Łodzi byli wyraźnie słabsi od ŁKS-u.

Kluczową postacią meczu ŁKS Łódź - Ruch Chorzów okazał się Mieszko Lorenc. 21-letni wychowanek Pogoni Zduńska Wola dostał pierwszą poważną szansę od trenera gospodarzy Kazimierza Moskala i wykorzystał ją w pełni.

W 35 minucie meczu to on odebrał piłkę chorzowianom, podał ją do Dawida Korta, a ten do Pirulo. W sytuacji sam na sam Hiszpan nie dał bramkarzowi Niebieskich żadnych szans. A chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Lorenc sam oddał strzał, który zmienił wynik na 2:0.

Ruch nie zdołał więc zepsuć urodzin ŁKS-u. Pierwsza w tym sezonie porażka była zasłużona, ale trener Jarosław Skrobacz zyskał sporo materiału do przemyśleń przed kolejnymi meczami.

ŁKS Łódź - Ruch Chorzów 2:0 (1:0)