MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lubisz tańczyć, ale czujesz, że taniec nie lubi ciebie? Dzięki warsztatom w Pałacu Młodzieży w Katowicach staniesz się królem parkietu!

OPRAC.:
Aleksandra Wielgosz
Aleksandra Wielgosz
Wideo
od 12 lat
Studio tańca "Arabeska" w działające w katowickim Pałacu Młodzieży od blisko trzydziestu lat jest miejscem, gdzie młodzi ludzie mogą realizować swoją pasję do tańca. To przestrzeń, gdzie pod okiem doświadczonych instruktorów można odkrywać różnorodne style taneczne i przygotowywać widowiskowe spektakle.

Studio tańca "Arabeska" działa w katowickim Pałacu Młodzieży od blisko trzydziestu lat. W przyszłym roku, we wrześniu planowany jest huczny jubileusz. Tymczasem kolejne grupy młodych osób, kochających taniec, zgłaszają się do studia by oddać się fali muzyki.

- W Pałacu Młodzieży w Katowicach możemy nauczyć się wielu technik tanecznych. Myślę, że obecnie uczy się u nas około 250 osób - jazzu, tańca współczesnego, baletu, tańca ludowego. Studia tańca "Arabeska" to jest jedna z grup tanecznych, które w pałacu działają - tłumaczy Aneta Powerska-Didkowska, nauczyciel tańca w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

W zajęciach do niedawna brały udział dzieci od 6 - 7 roku życia, jednak obecnie oferta skierowana jest również do przedszkolaków. Próg wiekowy to 25 lat, choć zdarza się, że wśród adeptów pojawiają się osoby starsze, od lat związane ze studiem i chcące kontynuować taneczną przygodę.

- Zajęcia są bezpłatne, wystarczy tylko chcieć, kochać taniec i mieć dużo energii - dodaje Aneta Powerska-Didkowska.

Widowiskowe spektakle z edukacyjną nutą - w tym roku tematem Isadora Duncan

Taniec jest mocnym filarem działalności Pałacu Młodzieży. Uczestnicy i uczestniczki zajęć mają okazję brać udział w obozach tanecznych oraz sprawdzać swoje umiejętności w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach.

- W ramach zajęć dzieci uczą się wymienionych przeze mnie technik, ale też co roku staramy się robić takie małe lub duże spektakle, widowiska taneczne, które reżyserujemy my - nauczyciele. Najczęściej rzucam pomysł, temat, aby coś z tego widowiska wynieśli też coś nasi widzowie, którymi są najczęściej rodzice, przyjaciele naszych uczestniczek i uczestników - wyjaśniała Aneta Powerska-Didkowska.

W tym roku tematem widowiska była Isadora Duncan, pochodząca z Kalifornii tancerka, która stworzyła własny, niepowtarzalny styl tańca, wymykający się ograniczeniom jakie narzucał taniec klasyczny.

Aby lepiej poznać działalność studia, warto zajrzeć na TUTAJ.

Kliknij w GALERIĘ i zobacz jak wygląda SZTUKA TANECZNA w najlepszym wykonaniu

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni