MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Małysz wyskakał 2. miejsce w Klingenthal

PS
Polskapresse
Adam Małysz zajął drugie miejsce w zawodach o Pucharu Świata w niemieckim Klingenthal. Polski zawodnik skoczył w pierwszej probie na odległość 130,5 metra, a w drugiej na odległość 134 m.

Adam Małysz potwierdził zwyżkę formy. To był ostatni występ Polaka przed IO w Vancouver.Polak oddał skoki na odległość 130,5 oraz 134 metrów. Zwyciężył Szwajcar Simon Amman uzyskując odpowiednio 133 oraz 134 metry.

Na trzecim miejscu sklasyfikowano Gregora Schlierenzauera. Austriak skakał równo i zanotował 129 oraz 129,5 metra. Tuż za podium zawody zakończył Wolfgang Loitzl, 30-latek skoczył 126 oraz 130 metrów. Za nim uplasowało się kolejnych dwóch Austriaków, były kombinator norweski David Zauner (126,5 i 131,5 metra) oraz Andreas Kofler (118,5 i 130m).

Bardzo dobry występ zapisał na swoim koncie Grzegorz Miętus, 16-latek po skokach na 125 i 115 metrów zajął 22. miejsce, a po pierwszej serii był nawet 14. Awansu do finału nie wywalczył natomiast Marcin Bachleda, zakopiańczyk zepsuł swój skok (103 metry).

Adam Małysz awansował na 6 miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata. Na prowadzeniu umocnił się Simon Amman. Był to ostatni występ Małysza w konkursie PŚ przed igrzyskami w Vancouver.