Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Międzynarodowy inwestor z Kanady w Katowicach!

materiał informacyjny
Katowice, 29 lutego 2024 roku – wręczona przedwczoraj Decyzja Katowickiej SSE o wsparciu inwestycji międzynarodowej spółce Hatch z branży usług inżynieryjnych, zarządzaniem projektami oraz świadczącej usługi profesjonalne, jest bardzo dobrym przykładem transformacji regionu, doskonale wpisującym się w gospodarczy krajobraz Śląska i miasta Katowice, które w 2024 roku jako pierwsze miasto z Europy Środkowo-Wschodniej zostało „Europejskim Miastem Nauki”. Natomiast dzięki takim inwestycjom nasz region uznawany jest na biznesowej mapie Polski i Europy za region przyszłości.

Celem planowanej inwestycji jest utworzenie Centrum Usług Biznesowych wyspecjalizowanego w świadczeniu usług badawczo-rozwojowych oraz inżynieryjnych, informatycznych, architektonicznych i konsultingowych a także doradztwa technicznego i środowiskowego. W wyniku realizacji projektu inwestycyjnego na kwotę 54 mln złotych, pierwsza faza wdrożenia spółki pracowniczej planuje zatrudnić co najmniej 150 wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy będą świadczyć nowoczesne usługi biznesowe i inżynieryjne o wysokim poziomie złożoności i zaawansowania. Firma planuje dalszy rozwój w nadchodzących latach, aby świadczyć usługi klientom w Europie i na całym świecie.

Bardzo cieszy nas fakt, że w tak imponującym tempie z każdym rokiem rośnie w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. liczba przedsiębiorców z sektora usług nowoczesnych technologii. Przyjazne biznesowi samorządy i nasza specjalna strefa ekonomiczna obejmująca całe województwo śląskie i część opolskiego sprawia, że ten region ma ambicje stać się biznesowym centrum kraju. Ten potencjał potwierdza świetna lokalizacja i doskonała komunikacja z polskimi i europejskimi miastami oraz szerokie zaplecze pracowników, w tym wysoko wykwalifikowanych specjalistów, również nowych technologii. Mamy nadal wiele przestrzeni do inwestycji i duży wybór różnej kategorii biur, powierzchni magazynowych czy produkcyjnych. Transformacja, której jesteśmy świadkami, to przykład jak z tradycyjnego regionu przemysłowego stać się centrum zaawansowanych technologii i usług biznesowych na światowym poziomie - informuje dr Janusz Michałek, prezes zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Katowice okazały się idealną lokalizacją dla naszej ekspansji. Region ma długą historię górnictwa, hutnictwa i przemysłu, a Katowice i cały okręg stały się wzorem modernizacji dla tych branż, a także zielonych gałęzi przemysłowo infrastrukturalnych. Nasze nowe biuru w Katowicach jest ważną częścią naszego rozwoju w Europie, ponieważ pozwoli to nam na bezpośrednią współpracę z naszymi klientami w całej Europie, a także poza nią – powiedział Robert Machowski, dyrektor regionalny Hatch-Polska.

Jestem niezmiernie zadowolony z decyzji firmy Hatch, która wybrała Katowice, na lokalizację swojej firmy. Sektor nowoczesnych usług biznesowych, który reprezentuje Hatch, ma w naszym regionie bardzo silną pozycję co ma wpływ nie tylko na lokalny rynek pracy ale na całe otoczenie biznesowe oraz na atrakcyjność Katowic jako konkurencyjnego miejsca pracy i zamieszkania. Ta inwestycja przyniesie korzyści przede wszystkim naszym mieszkańcom, tworząc nowe miejsca pracy, stymulując lokalną gospodarkę i przyczyniając się do rozwoju nowych technologii oraz oferując nowe perspektywy rozwoju. Na współczesnym rynku pracy najbardziej poszukiwanym zasobem są wysoko wykwalifikowane kadry, a naszych 12 uczelni wyższych opuszcza co roku 12 500 absolwentów dlatego otwarcie biura firmy Hatch to jest również szansa dla tych młodych ludzi na wysokorozwojowe i perspektywiczne miejsca pracy. Pracy, której nie będą musieli szukać poza granicami miasta lub kraju – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera