Minister Joachim Brudziński w Komendzie Wojewódzkiej Policji...

  Minister Joachim Brudziński w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Podziękował za wzorowe zabezpieczenie COP24 ZDJĘCIA

  PW, MSWiA, KWP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Podsumowanie działań służb zabezpieczających COP24 w KWP w Katowicach.
  1/19
  przejdź do galerii

  Podsumowanie działań służb zabezpieczających COP24 w KWP w Katowicach. ©http://slaska.policja.gov.pl

  Dzisiaj 19 grudnia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński oraz komendanci Policji, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa i Państwowej Straży Pożarnej podsumowali zabezpieczenie Szczytu Klimatycznego w Katowicach. Zdaniem ministra służby wzorowo zadbały o bezpieczeństwo podczas COP24.
  Szczyt odbywał się w dniach 3 - 14 grudnia. W zabezpieczenie COP24, w tym towarzyszących wydarzeń, spotkań i konferencji, zaangażowanych było ok. 9 tysięcy policjantek i policjantów.

  - Byli to mundurowi zarówno z garnizonu śląskiego, jak również z innych województw. W Katowicach utworzone zostało zintegrowane stanowisko dowodzenia. Koordynowało ono działania wszystkich służb zabezpieczających wydarzenie oraz zapewniało sprawny obieg informacji.
  Policja zrealizowała niemal 400 eskort, ponad 1200 zabezpieczeń przejazdów autobusów oraz niemal 90 sprawdzeń pirotechnicznych - wylicza Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. - Tymczasowo przywrócono kontrolę graniczną osób przekraczających granicę państwową stanowiącą granicę wewnętrzną. Kontrola obowiązywała od 22 listopada do 16 grudnia br. Skontrolowano wówczas niemal 200 tys. osób wjeżdżających do Polski, zatrzymano 343 osoby, nie wpuszczono do Polski 37 osób. W bezpośrednie zabezpieczenie COP24 zaangażowanych było tysiąc strażników granicznych - dodaje.

  Dzisiaj 19 grudnia szes resortu adminsitracji oraz przedstawiciele kierownictw zaangażowanych w zabezpieczenie służb, podsumowali wszystkie działania.

  - Trudno wyobrazić sobie lepszych ambasadorów naszego kraju niż funkcjonariusze polskiej Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Służby Ochrony Państwa. Jestem przekonany, że goście Konferencji wyjechali z przekonaniem, że polskie służby są najlepsze - powiedział Joachim Brudziński. - Za Waszą przyczyną, po raz kolejny, na cały świat od wysp na Pacyfiku, przez Amerykę Południową i Północną, Afrykę, Europę i Australię popłynął wizerunek Polski, Katowic i Krakowa jako miejsca bezpiecznego i przyjaznego. Nie można wyobrazić sobie lepszej i bardziej skutecznej promocji naszej Ojczyzny. Wykonaliście znakomicie swoje zadanie - podsumował szef MSWiA.

  Minister przekazał - poprzez komendantów - podziękowania dla wszystkich funkcjonariuszy zaangażowanych w zabezpieczenie Szczytu oraz tych, którzy wypełniali obowiązki swoje oraz koleżanek i kolegów oddelegowanych do zabezpieczenia Konferencji. Wyróżniającym się funkcjonariuszom wręczył pamiątkowe grawertony, a niebawem otrzymają oni również nagrody finansowe.  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Arnold Schwarzenegger w Katowicach  Uczestnicy COP24 w Katowicach próbują mówić po śląsku i polsku  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał