MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Śląski garnizon policji ma 74 nowych policjantów. Wśród nich znalazło się 11 kobiet. Tak wyglądało ślubowanie

OPRAC.:
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Uroczystość odbyła się w środę 8 maja.
Uroczystość odbyła się w środę 8 maja. Śląska policja
74 nowych policjantów dołączyło do śląskiego garnizonu policji. Zanim stróże prawa przystąpili do służby, złożyli ślubowanie, które przyjął od nich insp. dr Tomasz Michułka, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach. W trakcie uroczystości nie zabrakło emocji.

Oto nowi policjanci śląskiego garnizonu. Podczas ślubowania pojawiły się łzy

W środę 8 maja, w oddziale prewencji katowickiej policji, odbyło się ślubowanie 69 nowych policjantów. Śląski garnizon policji zasiliło łącznie 74 stróżów prawa, w tym 11 kobiet. Uroczystość odbyła się na placu apelowym oddziału prewencji policji w Katowicach z udziałem kompanii honorowej i policyjnej orkiestry, która zadbała o oprawę muzyczną. Rotę ślubowania od nowych policjantów przyjął insp. dr Tomasz Michułka, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach.

Jak podkreślał, wypowiadając słowa roty ślubowania, najmłodsi stażem policjanci zobowiązali się służyć obywatelom i strzec ich bezpieczeństwa.

- Niejednokrotnie może to kolidować z życiem prywatnym, jednak dobro służby powinno być dla nich priorytetem - mówił.

Komendant Michułka podkreślił, jak ważna i odpowiedzialna jest służba policjanta, który codziennie ryzykuje życie dla dobra innych. Świadkami ślubowania były rodziny i bliscy nowych policjantów. Podczas ślubowania nie zabrakło emocji.

Przed nowo przyjętymi policjantami kilkumiesięczne szkolenie podstawowe w szkołach policyjnych. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych zasilą szeregi różnych jednostek garnizonu śląskiego.

Policja zaprasza w swoje szeregi

Śląska policja wciąż poszukuje nowych funkcjonariuszy. By zostać policjantem, trzeba jednak przejść całą procedurę doboru, która - jak podkreślają mundurowi - do łatwych nie należy.

- Osoby zainteresowane wstąpieniem w nasze szeregi mogą sprawdzić się w procesie rekrutacyjnym dzięki policjantom z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którzy organizują m.in. specjalne warsztaty, które do tej pory cieszyły się dużym zainteresowaniem - podaje policja.

W codziennej służbie policjanta ważna jest chęć niesienia pomocy, empatia, ale też duża odporność psychiczna, ponieważ spotkasz się z sytuacjami stresującymi, zagrażającymi życiu lub zdrowiu, jednak satysfakcja z realizowanych zadań zrekompensuje minusy służby.

Kandydaci powinni posiadać polskie obywatelstwo, nieposzlakowaną opinię, muszą korzystać z pełni praw publicznych i nie mogą być skazani prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Konieczne jest także posiadanie co najmniej średniego lub średniego branżowego wykształcenia, odpowiedniej zdolności fizycznej i psychicznej. Trzeba mieć również uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni