MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mistrzowie parkowania w Katowicach znowu w akcji. Prawie 250 interwencji Straży Miejskiej w 3 dni!

OPRAC.:
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa
Straż Miejska w Katowicach
Na 510 interwencji Straży Miejskiej w Katowicach, przeprowadzonych w pierwszy weekend czerwca, niemal połowa związana była z nieprawidłowo zaparkowanymi samochodami. Tradycyjnie największy problem jest w Śródmieściu, gdzie przez trzy dni strażnicy ujawnili aż 116 wykroczeń.

Mistrzowie parkowania w Katowicach. Prawie 250 interwencji Straży Miejskiej w 3 dni!

Choć na przestrzeni ostatnich miesięcy wiele zmieniło się w parkingowej polityce Katowic, to miasto nadal ma problem z nieprawidłowo parkującymi kierowcami.

- Rozjeżdżone trawniki, zastawione chodniki i ograniczona widoczność przejść dla pieszych, to niestety codzienność naszych katowickich ulic. Dlatego, jak co tydzień, publikujemy zdjęcia nielegalnie zaparkowanych przez kierowców samochodów i przypominamy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego - informuje Staż Miejska w Katowicach.

Tylko w pierwszy weekend czerwca na 510 interwencji Straży Miejskiej, prawie połowa bo aż 242, dotyczyły wykroczeń przeciwko porządkowi w komunikacji, czyli nieprawidłowego parkowania. Co tym razem mieli na sumieniu kierowcy w Katowicach? Oto lista wykroczeń:

  • niestosowanie się do znaków zakazu zatrzymania i postoju -119,
  • niestosowanie się do innych niż znaki drogowe ograniczeń i zakazów zatrzymania i postoju (ścieżki rowerowe, drogi dla pieszych, parkowanie na podjeździe do bram, na przejściach dla pieszych itp.) - 52,
  • naruszenie zakazu ruchu w obu kierunkach - 7,
  • wykraczanie przeciwko innym przepisom prawa o ruchu drogowym - 60,
  • parkowanie w sposób powodujący niszczenie zieleni publicznej 19.

Tradycyjnie strażnicy przeprowadzili najwięcej interwencji na Śródmieściu, gdzie ujawnili aż 116 wykroczeń. Jednocześnie Straż Miejska podsumowując pierwszy czerwcowy weekendy wystąpiła z apelem do kierowców.

- Pamiętajmy! Wszyscy kierujący są równocześnie pieszymi, kiedy tylko opuszczą auto. Jesteśmy krytyczni wobec innych, kiedy przeszkadza nam źle zaparkowany samochód, ale nie wobec własnego postępowania w analogicznej sytuacji. Pamiętajmy, że ignorując przepisy przeszkadzamy innym, utrudniamy interwencję służbom publicznym, na przykład straży pożarnej, niszczymy zieleń i brudzimy nasze wspólne drogi - przypomina Staż Miejska w Katowicach.

Statystyki i zdjęcia udostępniane przez Straż Miejską to element cyklicznej akcji "Wyzwanie parkowanie". „Mistrzzów parkowania" można zgłaszać na specjalnej mapie, która jest dostępna na

stronie internetowej akcji

.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni