MISTRZOWIE SMAKU - Znamy zwycięzców finału wojewódzkiego!

  MISTRZOWIE SMAKU - Znamy zwycięzców finału wojewódzkiego!

  DM

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  MISTRZOWIE SMAKU - Znamy zwycięzców finału wojewódzkiego!
  Zakończył się wojewódzki finał Mistrzów Smaku. W tym roku po raz pierwszy laureaci otrzymają medale marszałka województwa śląskiego.
  MISTRZOWIE SMAKU - Znamy zwycięzców finału wojewódzkiego!


  Zobacz wręczenie nagród dla laureatów wojewódzkich na Międzynarodowych Targach Gastronomicznych POLAGRA Gastro i Invest Hotel


  Zobacz wyniki finału wojewódzkiego:

  KLIKNIJ i wybierz kategorię:

  Kucharz Roku
  Kelner Roku
  Restauracja Roku
  Cukiernia/Kawiarnia Roku
  Bar/Jadłodajnia/Bistro Roku

  Zobacz wyniki w kategoriach wojewódzkich

  KLIKNIJ i wybierz kategorię:

  Barman Roku
  Lody Roku
  Pizza Roku
  Kuchnia Regionalna Roku
  Wegetariańska Restauracja Roku
  Burger Roku
  Sushi Roku
  Kebab Roku
  Piekarnia Roku


  Zobacz galerię liderów w finale wojewódzkim:


  Zobacz galerię liderów w miastach i powiatach województwa śląskiego:


  KLIKNIJ i zobacz nominacje
  w komentarzach na Facebooku:
  Restauracje | Kucharz | Kelner | Barman | Cukiernia/Kawiarnia | Piekarnia | Lody | Pizza

  ► W tym roku w województwie śląskim po raz pierwszy zostały przyznane tytuły Mistrzów Smaku dla najlepszych lokali i pracowników gastronomii.
  ► Laureaci zostali wybrani w wielkim plebiscycie osobno w każdym powiecie naszego województwa.
  ► Naszej akcji patronował marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa.
  ► Plebiscyt był prowadzony także pod patronatem Stowarzyszenia Kucharzy Polskich.
  ► Na kucharzy, kelnerów, barmanów czekały atrakcyjne nagrody, a na lokale gastronomiczne - kampanie promocyjne.
  ► Zwycięzcy w wojewódzkim finale odebrali specjalne wyróżnienia podczas Międzynarodowych Targów Gastronomicznych POLAGRA Gastro i Invest Hotel w Poznaniu - największej i najważniejszej imprezy w branży gastronomicznej w Polsce.

  W gastronomii najważniejsza jest ocena klientów. Wszystko jedno, czy prowadzi się dużą restaurację czy małą jadłodajnię liczy się dobry smak i miła obsługa. W wielkim plebiscycie Mistrzowie Smaku 2018 laureatów prestiżowych tytułów i cennych nagród wybiorą ci, którzy mają największe prawo do oceny gastronomików - ich klienci.

  Dwa etapy głosowania

  W pierwszym etapie plebiscytu, osobno we wszystkich śląskich miastach i powiatach, zostały przyznane tytuły Kucharz Roku, Kelner Roku, Restauracja Roku, Bar/Jadłodajnia Roku oraz Cukiernia/Kawiarnia Roku. Laureaci w każdej z tych kategorii, poza medalami i dyplomami, zdobyli także awans do wojewódzkiego finału, który wyłonił najlepszych w całym województwie śląskim.

  Tu możesz sprawdzić wyniki głosowania w pierwszym, powiatowym etapie

  KLIKNIJ i wybierz miasto:

  Częstochowa częstochowskiGliwice i gliwickiRybnik i rybnicki
  Bielsko-BiałaBytomChorzów
  Dąbrowa G.Jastrzębie-ZdrójJaworzno
  KatowiceMysłowicePiekary Śl.
  Ruda ŚląskaSiemianowice Śl.Sosnowiec
  ŚwiętochłowiceTychyZabrze
  Żory
  lub powiat:

  będzińskibielskibieruńsko-lędziński
  cieszyńskikłobuckilubliniecki
  mikołowskimyszkowskipszczyński
  raciborskitarnogórskiwodzisławski
  zawierciańskiżywiecki

  Wojewódzkie kategorie plebiscytu

  Niezależnie od głosowania w miastach i powiatach, nagrody zostaną przyznane także w wojewódzkich kategoriach plebiscytu. Wyniki głosowania publiczności zdecydują o tym, kto zdobędzie tytuł Barmana Roku. Na lokale gastronomiczne czekają wyróżnienia w kategoriach: Lody Roku, Pizza Roku, Restauracja Wegetariańska Roku, Sushi Roku, Burger Roku, Kebab Roku oraz Kuchnia Regionalna Roku. W plebiscycie zostaną nagrodzeni także producenci pieczywa z naszego województwa, który powalczą o prestiżowy tytuł Piekarnia Roku.

  Wielka promocja nie tylko dla zwycięzców

  - Już sam udział w naszym plebiscycie gwarantuje promocję o dużym zasięgu - mówi Krzysztof Gronowicz, dyrektor marketingu "Dziennika Zachodniego". - Przez prawie dwa miesiące, na łamach gazety i w internecie będziemy prezentować liderów rankingów, które będą na żywo aktualizowane w naszym serwisie. Opublikujemy galerie liderów w internecie, będziemy ich prezentować także na Facebooku - na fanpage'ach serwisów naszemiasto.pl i na fanpage'u "Dziennika Zachodniego", który ma ponad 80 000 fanów. Dodatkowo dla wszystkich uczestników plebiscytu przygotowujemy bezpłatne materiały promocyjne, które pomogą zdobywać głosy klientów.

  Dodatkowo jedną z nagród dla właścicieli lokali, które zdobędą najwięcej głosów, będzie zaproszenie do udziału w szkoleniu dotyczącym promocji placówki gastronomicznej w internecie, ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych. - To szkolenie z pewnością będzie wartościową nagrodą dla właścicieli lokali - mówi Krzysztof Gronowicz, dyrektor marketingu "Dziennika Zachodniego". - Zostaną podczas niego przedstawione konkretne, sprawdzone rozwiązania, które będzie można bezpośrednio przełożyć na powodzenie własnego biznesu.

  Gala Mistrzów Smaku
  i nagrody na targach w Poznaniu

  Pod koniec sierpnia odbędzie się uroczyste zakończenie naszej akcji, podczas którego zwycięzcom z każdego miasta i powiatu oraz laureatom w wojewódzkich kategoriach plebiscytu wręczymy dyplomy i nagrody.

  Dodatkowe, wyjątkowe wyróżnienie będzie czekać na Kucharza Roku, Kelnera Roku, Restaurację Roku oraz Cukiernie/Kawiarnię Roku na Śląsku, czyli na zwycięzców wojewódzkich finałów powiatowych kategorii plebiscytu. Otrzymają oni zaproszenie do Poznania na Międzynarodowe Targi Gastronomiczne POLAGRA Gastro i Invest Hotel, które będą się odbywać w dniach 1-4 października br. To najważniejsza impreza targowa w branży gastronomicznej w Polsce. Sercem targów jest co roku strefa kulinarna, w której rozgrywa się m.in. najważniejszy w polskiej gastronomii konkurs dla profesjonalistów, czyli Kulinarny Puchar Polski (KLIKNIJ i odwiedź stronę targów)

  Przed ogłoszeniem wyników konkursu, na głównej targowej scenie statuetki odbiorą zwycięzcy plebiscytu Mistrzowie Smaku ze wszystkich województw, a wśród nich laureaci z województwa śląskiego. Cała uroczystość będzie na żywo transmitowana na stronach wielu serwisów internetowych w Polsce.

  Czytaj więcej o targach POLAGRA Gastro i Invest Hotel  Gastronomiczny przewodnik po województwie śląskim

  Wielką promocję zwycięzcom plebiscytu zapewni także specjalny dodatek "Mistrzowie Smaku 2018", który po zakończeniu głosowania zostanie dołączony do całego nakładu "Dziennika Zachodniego". Zaprezentujemy w nim wszystkich laureatów plebiscytu z każdego miasta i powiatu. Dołączenie dodatku będzie zapowiadane nie tylko w gazecie i w internecie, lecz także na Facebooku oraz na antenach lokalnych rozgłośni radiowych. Dzięki temu z pewnością stanie się on prawdziwym gastronomicznym przewodnikiem po naszym województwie.

  Stowarzyszenia Kucharzy Polskich patronem plebiscytu

  Patronem plebiscytu Mistrzowie Smaku jest Stowarzyszenie Kucharzy Polskich (www.kucharze.pl, www.facebook.com/Stowarzyszenie.Kucharzy.Polskich). To jedna z najstarszych organizacji kulinarnych w Polsce, założona w 1997 roku, zrzeszająca najlepszych kucharzy z całego kraju. Stowarzyszenie ufundowało prestiżowe nagrody laureata w kategorii Kucharz Roku.

  Ważne terminy

  • Głosowanie w plebiscycie rozpoczęło się w piątek, 15 czerwca.
  • Głosowanie w powiatowych kategoriach (Restauracja Roku, Bar/Jadłodajnia Roku, Kucharz Roku, Kelner Roku, Cukiernia/Kawiarnia Roku jest prowadzone w dwóch etapach.
  • Pierwszy, powiatowy etap będzie trwał do czwartku, 19 lipca do godz. 22.
  • Zwycięzcy z każdego miasta i powiatu awansują do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie głosowania.
  • Głosowanie w wojewódzkim finale rozpocznie się w poniedziałek, 23 lipca i będzie trwać do piątku, 3 sierpnia do godz. 22.
  • Głosowanie w wojewódzkich kategoriach plebiscytu rozpoczęło się 15 czerwca i będzie trwało także do piątku, 3 sierpnia do godz. 22.

  Nagrody dla kelnerów, kucharzy

  Etap powiatowy


  Kelnerzy i kucharze, którzy w pierwszym etapie plebiscytu, w każdym mieście lub powiecie uzyskają najwięcej głosów zdobędą:
  • tytuł Kelnera Roku lub Kucharza Roku w mieście lub powiecie
  • medal Mistrzowie Smaku
  • zaproszenie na uroczystą galę plebiscytu
  • prezentację w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"
  • dwuosobowe zaproszenie na koncert Bonnie Tyler który odbędzie się 20 października w Katowickim Spodku

   BONNIE TYLER
  • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu (z zachowaniem głosów zdobytych w pierwszym etapie głosowania)


  Wojewódzki finał
  • Na 10 kelnerów i 10 kucharzy, którzy w wojewódzkim finale zdobędą najwięcej głosów, czekają nagrody -
   zaproszenie na dwuosobowy weekend w luksusowym hotelu Mazowsze MediSpa
   .
  • GŁÓWNA NAGRODA Zwycięzcy w wojewódzkim finale w kategoriach Kucharz Roku i Kelner Roku otrzymają statuetki, które zostaną wręczone podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu Mistrzowie Smaku na targach POLAGRA Gastro i Invest Hotel w Poznaniu

  Zwycięzca w wojewódzkim finale w kategorii Kucharz Roku otrzyma także nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Kucharzy Polskich:
  • możliwość przystąpienia do Stowarzyszenia z 50-procentową zniżką na opłatę członkowską - w ramach członkostwa certyfikat i haftowany emblemat stowarzyszenia
  • bezpłatny udział w przyszłorocznych XVI Mistrzostwach Polski w Potrawach z Ryb Morskich Dorszowe Żniwa 2019 - jednej ważniejszych imprez kulinarnych w Polsce (nagroda nie obejmuje noclegu)
  • zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Sylwestrze Szefów Kuchni i Cukierni (nagroda nie obejmuje noclegu)

  Nagrody dla barmanów

  Barman, który zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:
  • tytuł Barmana Roku województwa śląskiego
  • medal Mistrzowie Smaku
  • statuetkę
  • zaproszenie na uroczystą galę plebiscytu
  • zaproszenie na dwuosobowy weekend w luksusowym hotelu Mazowsze MediSpa
  • prezentacje w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"

  Barmani, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce w rankingu otrzymają:
  • zaproszenie na uroczystą galę plebiscytu
  • zaproszenia na dwuosobowy weekend w luksusowym hotelu Mazowsze MediSpa
  • prezentacje w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"


  Nagrody dla lokali gastronomicznych


  Etap powiatowy

  Właściciele lokali, które w pierwszym etapie plebiscytu, w każdym mieście i powiecie zdobędą najwięcej głosów w kategoriach Restauracja Roku, Bar/Jadłodajnia Roku oraz Cukiernia/Kawiarnia Roku otrzymają:
  • tytuł zwycięzcy w danej kategorii w mieście lub powiecie
  • dyplom przygotowany do ekspozycji w lokalu
  • zaproszenie na uroczystą galę plebiscytu
  • zaproszenie do udziału w szkoleniu dotyczącym promocji placówki gastronomicznej w internecie, ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych
  • voucher na reklamę w "Dzienniku Zachodnim", serwisie internetowym www.dziennikzachodni.pl oraz serwisie www.naszemiasto.pl o wartości 3000 zł
  Lokale gastronomiczne, które zajmą drugie i trzecie miejsca w miastach i powiatach otrzymają dyplomy i vouchery na reklamę o wartości 2000 zł (za drugie miejsce w rankingu) i 1000 zł (za miejsce trzecie).

  Wojewódzki finał

  Właściciele lokali, które w wojewódzkim finale zdobędą najwięcej głosów w kategoriach Restauracja Roku, Bar/Jadłodajnia Roku oraz Cukiernia/Kawiarnia Roku otrzymają:
  • dodatkowevouchery na reklamę w "Dzienniku Zachodnim", serwisie internetowym www.dziennikzachodni.pl oraz serwisie www.naszemiasto.pl o wartości 3000 złotych, 2000 zł i 1000 zł odpowiednio za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w rankingu
  • zwycięzcy w wojewódzkim finale w kategoriach Restauracja Roku i Cukiernia/Kawiarnia Roku otrzymają statuetki, które zostaną wręczone podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu Mistrzowie Smaku na targach POLAGRA Gastro i Invest Hotel w Poznaniu

  Kategorie wojewódzkie

  Właściciele lokali, które zdobędą najwięcej głosów w wojewódzkich kategoriach Lody Roku, Burger Roku, Kebab Roku, Sushi Roku, Pizza Roku, Wegetariańska Restauracja Roku, Piekarnia Roku, Kuchnia Regionalna Roku, otrzymają:
  • tytuł zwycięzcy w danej kategorii
  • dyplom przygotowany do ekspozycji w lokalu
  • zaproszenie na uroczystą galę plebiscytu
  • zaproszenie do udziału w szkoleniu dotyczącym promocji placówki gastronomicznej w internecie, ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych
  • vouchery na reklamę w "Dzienniku Zachodnim", serwisie internetowym www.dziennikzachodni.pl oraz serwisie www.naszemiasto.pl o wartości 3000 zł, 2000 zł i 1000 zł odpowiednio za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w rankingu


  Informacji o akcji udziela Klaudia Łuniewska
  tel. 502 499 556 (pon. - pt. w godz. 9-16),
  e-mail: klaudia.luniewska@polskapress.pl

  Regulamin plebiscytu


  Partnerami plebiscytu są:

  tescoma


  mmcars


  selgros

  nikpol


  digesta


  sertop  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo