MKTG SR - pasek na kartach artykułów

MKS Dąbrowa Górnicza - Hydro Truck Radom 87:84. Świąteczna wygrana dąbrowian ZDJĘCIA

MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Hydro Truck Radom 87:84.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Hydro Truck Radom 87:84. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot arkadiusz gola polska press
W ostatnim przed świętami meczu Energa Basket Ligi koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza pokonali Hydro Truck Radom 87:84. Spotkanie w hali Centrum było bardzo ważne dla układu dolnej części tabeli. Przez większość pojedynku prowadzili gospodarze, ale końcówka była bardzo emocjonująca. Ostatecznie dąbrowianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i to oni spędzą Boże Narodzenie w lepszych humorach. Zobaczcie zdjęcia z meczu MKS Dąbrowa Górnicza - Hydro Truck Radom.

MKS Dąbrowa Górnicza - Hydro Truck Radom 87:84. Świąteczna wygrana dąbrowian

MKS Dąbrowa Górnicza po sobotnim zwycięstwie z Legią poszedł za ciosem i pokonał u siebie Hydro Truck Radom. Dzisiejsze spotkanie z sąsiadem w tabeli było znacznie bardziej zacięte niż pojedynek z wiceliderem z Warszawy, ale ostatecznie dąbrowianie sprawili sobie i swoim kibicom świąteczny prezent w postaci drugiej z rzędu wygranej.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU MKS DĄBROWA GÓRNICZA - HYDRO TRUCK RADOM

Przed tym spotkaniem dąbrowianie i radomianie mieli na koncie tyle samo punktów. Wygrana z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie dawała chwilę oddechu, więc nie bez przyczyny zapowiadano ten mecz jako starcie o cztery punkty.

Przez większą część spotkania lepsze wrażenie sprawiali dąbrowianie. Koszykarze MKS wygrali dwie pierwsze kwarty, a trzecią przegrali jednym punktem. Przed ostatnią kwartą gospodarze prowadzili 65:58 i wydawało się, że mają mecz pod kontrolą.

Na 8,22 minuty przed końcową syreną było 71:61 dla Dąbrowy po rzucie Ciżauskasa. W tym momencie w grze gospodarzy nastąpił jednak dziwny przestój. MKS przez cztery minuty nie potrafił trafić do koszka. Goście z Radomia w tym czasie zdobyli 15 pkt i na 4,21 min przed ostatnim gwizdkiem po rzucie Piechowicza na trzy prowadzili 76:71.

Na szczęście gospodarze przebudzili się w odpowiednim momencie. Sygnał do odrabiania strat dał Moore rzucając dwie trójki. Na prowadzenie ponownie wyprowadził MKS Wilson, a ich wygraną przypieczętował trzeci z Amerykanów Rhett na 9 sekund przed końcem.

MKS Dąbrowa Górnicza - HydroTruck Radom 87:84 (22:19, 26:21, 17:18, 22:26)