MKS Dąbrowa Górnicza - Legia Warszawa 93:76. Dąbrowianie pokonali wicemistrza Polski. Zdjęcia kibiców i meczu

Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza wspierani przez swoim kibiców pokonali Legię Warszawa   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza wspierani przez swoim kibiców pokonali Legię Warszawa Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok dziennik zachodni polska press
W rozegranym w piątek 18 listopada meczu 8. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza pokonali Legię Warszawa 93:76. Dąbrowianie sprawili sporo radości 600 swoim kibicom wygrywając z wicemistrzem Polski. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu MKS Dąbrowa Górnicza - Legia Warszawa.

Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza wygrali z Legią Warszawa 93:76 w meczu 8. kolejki Energa Basket Ligi. Dąbrowianie sprawili niespodziankę pokonując u siebie wicemistrzów Polski i odnosząc trzecie zwycięstwo w lidze w tym sezonie.

Mecz w Hali Centrum rozpoczął się od prowadzenie Legii 12:6. MKS szybko jednak opanował sytuację doprowadzając po rzucie wolnym Patryka Wilka do remisu 15:15. Później gospodarze poszli za ciosem i dzięki serii celnych rzutów Alonso Verge wygrali pierwszą kwartę 22:16.

W II kwarcie warszawianie starali się odrobić straty. Po rzucie za 3 pkt Łukasza Koszarka przegrywali już tylko 24:26. Dąbrowianie niesieni dopingiem 600 kibiców zaczęli jednak grać skuteczniej. Po trójce Trevona Bluietta odskoczyli na 10 pkt (48:38), a na przerwę schodzili z zapasem 8 "oczek"

Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu MKS Dąbrowa Górnicza - Legia Warszawa

Legia znów popełniała znane z poprzednich meczów grzechy mając kiepską skuteczność w ataku i sporo strat. Gospodarze skwapliwie korzystali z błędów wicemistrzów Polski i w połowie III kwarty prowadzili już 65:47 po rzucie za trzy Bluietta.

Przed ostatnią kwartą MKS miał zapas 11 pkt i w końcówce meczu nie tylko utrzymał tę przewagę, ale jeszcze ją powiększył, Aż trzech zawodników dąbrowian rzuciło w tym spotkaniu ponad 20 pkt. Najskuteczniejszy był Martin Krampelj trafiając aż pięć z siedmiu prób za trzy punkty. Słoweniec zdobył 25 "oczek", a kroku dotrzymywali mu Amerykanie Verge - 23 pkt i Bluiett - 21.

MKS Dąbrowa Górnicza - Legia Warszawa 93:76 (22:16, 26:24, 24:21, 21:15)