Poza wstępem na wystawy stałe i tymczasowe, na których obejrzeć można było galerię polskiej sztuki nowoczesnej, śląskiej sztuki sakralnej, malarstwo Andrzeja Gruszki czy wystawę prac Ludwika Ogorzelca, Noc Muzeów była idealną okazją, by porozmawiać z historykami sztuki i pracownikami Działu Archeologii. Istniała możliwość wzięcia udziału w quizie z nagrodami czy wysłuchania koncertu Muzealnego Chóru społecznego, którego występ odbył się o godz. 22:00.
ZOBACZCIE ZDJĘCIA
W ramach akcji Muzeum Śląskie dało możliwość zobaczenia niedostępnych zazwyczaj dla zwiedzających przestrzeni, takich jak pracownia fotografii i digitalizacji zbiorów. Dzięki rozmowie z pracownikami tego działu można było się dowiedzieć, jak wygląda codzienna praca w Muzeum.
Pracownicy Muzeum Śląskiego przygotowali również szereg atrakcji dla najmłodszych: od warsztatów plastycznych, poprzez animacje, spektakle opracowane przez Teatry Lufcik Na korbkę i Małe Mi, po odbywającą się w budynku Stolarni przestrzeń edukacyjną “Na tropie Tomka”. Był to jedyny płatny element wystawy: bilet za symboliczną złotówkę można było kupić w kasach muzeów i systemie biletowym.
Dodatkowo na odwiedzających czekał szereg wydarzeń kulturalnych – warsztaty “Zabawy z językiem polskim migowym”, koncert Orkiestry Dętej Katowice-Kleofas czy wieczór poezji romantycznej.
Wszystkie wydarzenia związane z Nocą Muzeów Muzeum Śląskiego odbywały się na jego terenie , 14 maja w godzinach 18:00-24:00.
Nie przeocz
Zobacz także
Musisz to wiedzieć
Z Gwiazdami - Ania Świątczak - zapowiedź
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?