Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Moc zimowych atrakcji w Bytomiu. Już w piątek na ulicach rozświetlą się iluminacje świąteczne. Od niedzieli ruszy Jarmark Świateczny

OPRAC.:
Aleksandra Wielgosz
Aleksandra Wielgosz
Od 1 grudnia na bytomskich ulicach zostaną włączone iluminacje świąteczne. Dwa dni później nastąpi oficjalne otwarcie Bytomskiego Jarmarku Świątecznego.
Od 1 grudnia na bytomskich ulicach zostaną włączone iluminacje świąteczne. Dwa dni później nastąpi oficjalne otwarcie Bytomskiego Jarmarku Świątecznego. UM Bytom/Hubert Klimek
W tym roku centralnym punktem umiejscowienia dekoracji świątecznych w Bytomiu będzie Rynek, na którym odbędzie się Jarmark Świąteczny. 1 grudnia nastąpi uruchomienie świątecznych iluminacji i zimowa dyskoteka dla dzieci i dorosłych. Dwa dni później będzie miało miejsce oficjalne otwarcie Bytomskiego Jarmarku Świątecznego przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Państwowych Szkół Budownictwa w Bytomiu.

Moc zimowych atrakcji w Bytomiu. Na ulicach rozświetlą się iluminacje świąteczne

W tym roku centralnym punktem umiejscowienia elementów dekoracyjnych będzie bytomski Rynek, gdzie zostanie zamontowanych aż 60 dekoracji.

- Chyba u każdego z nas czas oczekiwania na Boże Narodzenie wywołuje lawinę pozytywnych emocji. W tym roku chcemy umilić ten czas. Już 1 grudnia o godz. 18.00 wspólnie uruchomimy oświetlenie świąteczne, a 3 grudnia zapraszam na oficjalne otwarcie Jarmarku Świątecznego na Rynku, który na ponad dwa tygodnie zamieni się w bożonarodzeniową wioskę pełną atrakcji dla każdego - mówi prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz.

Obok tradycyjnej choinki, na Rynku stanie karuzela i świetlny labirynt, chata góralska, kilka siedzisk, na których każdy będzie mógł wykonać świąteczne selfie, tron Mikołaja, a nawet złoty fiat 126p z choinką na dachu.

- Stoiska będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00, a w soboty i niedziele od 10.00 do 22.00 - informuje urząd miasta.

Dodatkowo przy Urzędzie Miejskim udekorowane zostaną świerki, dekoracje pojawią się także w dzielnicach – w Karbiu, Łagiewnikach, Stroszku, Miechowicach, przy pl. Sikorskiego oraz pl. Słowiańskim, gdzie pojawią się choinki. Dekoracje latarniowe ozdobią m.in. ul. Dworcową, Piekarską, Zabrzańską, Konstytucji, Witczaka, Żołnierską oraz Suchogórską. Pojawią się także na najważniejszych placach i skwerach w dzielnicach.

- Umowę na wynajem dekoracji świątecznych zawarł Miejski Zarząd Dróg i Mostów po przeprowadzeniu zamówienia publicznego. Łączny koszt wynajmu wszystkich dekoracji (wraz z transportem, montażem i demontażem) – także tych, które ozdobią Bytomski Jarmark Świąteczny – to 961 tys. zł. - informuje rzeczniczka prasowa urzędu miasta, Małgorzata Węgiel-Wnuk.

Świetle ozdoby będą energooszczędne. Zostaną w nich zainstalowane reduktory mocy w celu maksymalnego zmniejszenia poboru prądu. Demontaż dekoracji rozpocznie się pod koniec stycznia.

Program grudniowych wydarzeń, przygotowany przez Bytomskie Centrum Kultury:

1 grudnia, godz. 17.00 - 20.00 - wielkie uruchomienie świątecznych iluminacji
17.00 - zimowa dyskoteka dla dzieci
18.00 - wspólnie uruchamiamy świąteczne iluminacje
18.30 - LED i FireShow
19.00 - zimowa dyskoteka dla dorosłych

2 grudnia, godz. 17.00 - 20.00 - jarmarkowe spotkanie familijne
17.00 - opowieści o świątecznych tradycjach na Górnym Śląsku, animacje dla dzieci i warsztaty tworzenia ozdób świątecznych, konkursy, koncerty kolęd
18.00 - pokaz LED & FireShow pt. „Fabryka Świętego Mikołaja”
18.15 - opowieści o świątecznych tradycjach na Górnym Śląsku, animacje dla dzieci i warsztaty tworzenia ozdób świątecznych, konkursy, koncerty kolęd
19.30 - pokaz LED & FireShow pt. „Fabryka Świętego Mikołaja”

3 grudnia, godz. 17.00-20.00 - oficjalne otwarcie Bytomskiego Jarmarku Świątecznego
17.00 - zagroda Mikołaja i elfów z reniferami
17.30 - Bytomski Jarmark Świąteczny otworzy Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia i Jakub Chełstowski, marszałek Województwa Śląskiego
Koncert Orkiestry Dętej Państwowych Szkół Budownictwa w Bytomiu

8 grudnia, godz. 17.00 - 20.00 - zimowa dyskoteka
17.00 - zimowa dyskoteka dla dzieci
19.00 - zimowa dyskoteka dla dorosłych

9 grudnia, godz. 17:00 - 20:00 - pokazy rzeźbienia w lodzie

10 grudnia, godz. 17.00 - 20.00 - Zimowa Plenerowa Parada z Mikołajem Na ulice Bytomia wyjedzie Santa Truck, za pomocą którego św. Mikołaj wprowadzi świąteczny klimat do Bytomia. Mikołajowi będą towarzyszyły świąteczne maskotki, mażoretki, orkiestra oraz akrobaci cyrkowi. Santa Truck wyruszy z Placu Karin Stanek a przejazd zakończy na Rynku.

15 grudnia, godz. 17.00 - 20.00 - zimowa dyskoteka
17.00 - zimowa dyskoteka dla dzieci
19.00 - zimowa dyskoteka dla dorosłych

16 grudnia, godz. 17.00-20.00 - Zaczarowana Kraina Lodu i koncert kapeli góralskiej
17.00 - spektakl interaktywny Kraina Lodu z udziałem Elsy i Anny
19.00 - koncert kolędowy w wykonaniu kapeli góralskiej „Hajduk”

17 grudnia, godz. 17.00-20.00 - wioska Eskimosów Goście z Laponii rozłożą obozowisko, w którym zaproszą do poznania kultury mieszkańców dalekiej północy oraz zabaw i gier.

21 grudnia, godz. 14.00-17.30 - Bytomskie Kolędowanie ze świątecznym barszczem
14.00-17.30 - poczęstunek - świąteczny barszcz i pierniczki oraz kiermasz świąteczny
14.00 - koncert Zespołu "Miechowici" z MDK nr 1
14.15 - Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju
14.45 - występ Orkiestry Państwowych Szkół Budownictwa
15.30 - występy dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1
16.15 - występy dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2
17.00 - koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu młodzieży z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, aula OSM, ul. Moniuszki 17

6 stycznia, godz. 14.30 - Orszak Trzech Króli

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera