Msza święta online. Transmisja mszy niedzielnej. O której godzinie oglądać mszę w niedzielę? TV Trwam, TVP, Polskie Radio - 15.03.2020 r.

Arkadiusz Biernat
Arkadiusz Biernat

Wideo

Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Msza święta online na żywo. Gdzie szukać transmisji mszy świętej niedzielnej? Zapraszamy do naszego serwisu - u nas na żywo zobaczycie Mszę św. w Świętym Krzyżu, która rozpocznie się w niedzielę od godz. 11.30!

W niedzielę do kościoła iść nie musisz

Metropolita Katowicki udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej w archidiecezji katowickiej. Ponadto w kościołach do 29 marca zawieszone zostało odprawianie wszystkich nabożeństw w kościołach, za wyjątkiem codziennej mszy św. Zawieszone zostały wszystkie spotkania grup formacyjnych i modlitewnych w parafiach i domach rekolekcyjnych, a także zaplanowane dni skupienia, rekolekcje wielkopostne, w tym szkolne oraz spotkania formacyjne duszpasterzy.

Zobacz koniecznie

W ślad za zarządzeniem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2020 r., mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia, udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca br. następującym wiernym archidiecezji katowickiej:

 • osobom w podeszłym wieku,
 • osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
 • dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,
 • osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

- Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcam, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, a także w duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe - czytamy na stronie Archidiecezji Katowickiej.

Gdzie oglądać mszę świętą w internecie?

Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
„Codziennie Msze święte, odprawiane w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze, będą transmitowane na stronach internetowych jasnagora.pl i episkopat.pl" - poinformował rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Plan nabożeństw jasnogórskich na niedzielę 15.03.2020

 • 6.00-Msza św.
 • 7.00-Msza św. w int. dobrodziejów Jasnej Góry
 • 8.00-Msza św. łacińska, suplikacje
 • 9.30-Msza św. - transmisja TV Trwam
 • 11.00-Msza św. - o ustanie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie, o. Przeor Marian Waligóra; transmisja TVP pr. 1
 • 12.30-Msza św.
 • 14.00-Msza św.
 • 15.30-Msza św. w intencji Ojczyzny
 • 16.15-transmisja z bazyliki
 • 17.00-Msza św.
 • 18.30-Msza św. w intencji Ojca Świętego
 • 20.00-Msza św. - o ustanie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie
 • 21.00-Apel Jasnogórski - o. Wojciech Dec

Tu znajdziesz link do oficjalnego kanału YouTube klasztoru jasnogórskiego. Tam prowadzone są transmisje na żywo. Kliknij w obrazek

Klasztor jasnogórski, msza na żywo

Msza święta online w TV i radiu. Gdzie oglądać/słuchać na żywo?

TVP

Niedziela, godzina 7.00 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach

TV Trwam (na stronie internetowej stacji są też dostępne relacje online)

Niedziela, godzina 9.30 - Msza Święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej
Niedziela, godzina 12.00 - Anioł Pański z papieżem Franciszkiem

TVN 24
Niedziela, godzina 11.00 - transmisja mszy świętej z kościoła seminaryjnego pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa w Warszawie. Nabożeństwo będzie można zobaczyć w portalu tvn24.pl.


Program Pierwszy Polskiego Radia
(radia można również posłuchać za pośrednictwem internetu)

Niedziela, godzina 9.05 - Transmisja Mszy Św. z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie

Udział we mszy świętej nie tylko w niedzielę, nie powinien być problemem dla wiernych. W województwie śląskim coraz więcej parafii transmituje nabożeństwa na swoich stronach internetowych. Parafia Chrystusa Króla w Katowicach (Archikatedra) mszę św. w niedzielę transmituje o godz. 9 (katedra.wiara.pl). O godz. 10 w liturgii za pomocą telefonu lub komputera można wziąć udział w Parafii Katedralnej św. Piotra i Pawła w Gliwicach (katedra.gliwice.pl).

Przez całą dobę można śledzić to, co się dzieje w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze w Częstochowie (jasnagora.pl) oraz w bazylice św. Antoniego w Rybniku (bazylika.rybnik.pl). W nowoczesną formę promocji wiary włącza się coraz więcej parafii, więc może i twoja udziela takiej możliwości. Można to sprawdzić na stronie internetowej swojego kościoła.

Msze święte w telewizji

 • transmisje telewizyjne: o godz. 7.00 w TVP 1, o godz. 9.30 w Telewizji Trwam, o godz. 13.00 w TV Polonia;
 • transmisja mszy świętej z kościoła seminaryjnego pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa w Warszawie. Początek o godzinie 11. Nabożeństwo będzie można zobaczyć w portalu tvn24.pl.
 • transmisje radiowe: o godz. 9.00 w Programie Pierwszym PR, o godz. 10.30 w Radiu Katowice, o godz. 12.00 w Radiu eM;
 • można też korzystać z transmisji internetowych Mszy św. proponowanych przez poszczególne parafie.

Nie przegap

Wychodząc naprzeciw duchowym potrzebom wiernych, Radio eM wprowadziło zmiany w codziennej ramówce:

 • od poniedziałku do soboty o godz. 18.00 – transmisja Mszy św. z katedry;
 • w piątki o godz. 17.15 – transmisja nabożeństwa Drogi Krzyżowej; w niedziele o godz. 17. 15 transmisja Gorzkich Żali;
 • codzienne rozważania rekolekcyjne prezentowane na antenie Radia eM w następujących godzinach: 10.50, 18.45, 22.50. Rekolekcje wygłoszą księża: Jerzy Szymik, Jacek Plech i Piotr Brząkalik;
 • przypominam, że codziennie na antenie Radia eM istnieje możliwość wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 oraz modlitwy różańcowej (pn–pt) o godz. 5.30. Ponadto nadawana jest także Ewangelia z danego dnia z komentarzem o godz. 5.50, 6.50, 12.10, 23.10 oraz komentarz do czytania z liturgii Słowa o godz. 6.20, 23.20.

Parafia Anioła Stróża w Gorzycach

Msza święta o ustanie epidemii koronawirusa na Jasnej Górze

Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej

Transmisje mszy świętych z kościołów, gdzie posługę pełnią księża Pallotyni

Msza na żywo

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Gliwicach

Niedzielna msza święta w radiu i telewizji

 • godz. 7:00 w TVP1 msza święta z Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach
 • godz. 7:00 w TV Republika msza św. z kościoła św. Augustyna na Muranowie
 • godz. 9:00 w Polskim Radiu msza święta z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie
 • godz. 9:00 w PolsatNews msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej
 • godz. 9:30 w Telewizji TRWAM msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
 • godz. 10:30 w Polsat Rodzina msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej z kazaniem dla dzieci
 • godz. 13:00 msza święta w TVP POLONIA
 • godz. 19:00 w Polskim Radiu msza święta z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie

Niedzielna msza święta w kościele

Msze święte w kościołach nie zostały odwołane. I póki co niewiele wskazuje na to, aby tak się stało. Hierarchowie zalecają księżom i wiernym wprowadzić środki ostrożności. Znak pokoju ma zastąpić skinienie głową, a z wody opróżnione mają zostać kropielnice przy wejściach do świątyń.

Mając na uwadze niebezpieczeństwo zakażenia się wirusem drogą kropelkową, usilnie zalecam wiernym przyjmowanie Komunii św. na rękę; przypominam także o możliwości przyjęcia Komunii św. w sposób duchowy.

Powierzając zaistniałą sytuację Bożej Opatrzności, polecam duszpasterzom podczas każdej Mszy św. wprowadzenie do modlitwy wiernych stosownego wezwania o ustanie epidemii, a także śpiew Suplikacji - pisze arcubiskup Wiktor Skworc.

Księża mają też pomagać wiernym w codziennym życiu. Osoby samotne w podeszłym wieku i niepełnosprawne, które nie są w stanie uzyskać pomocy, mogą zwrócić się telefonicznie do parafii. Proboszczowie zadbają wtedy o stosowne wsparcie.

Duszpasterze zobowiązani są do:

 • rezydencji na probostwie i pozostania do pełnej dyspozycji wiernych, pomimo wymienionych wyżej ograniczeń w funkcjonowaniu parafii; zachęcam do modlitwy i duchowego wsparcia wspólnoty parafialnej;
 • przekazania i wyjaśnienia wiernym moich zaleceń oraz do regularnego przypominania o nich np. przed każdą Mszą św.;
 • wraz z służbą liturgiczną zachowania szczególnej higieny podczas pełnionych posług liturgicznych: mycia dłoni ciepłą wodą z mydłem przed każdym nabożeństwem oraz bezpośrednio po zakończeniu rozdzielania Komunii św.; w razie jakichkolwiek objawów chorobowych np. przeziębienia, duszpasterzy zobowiązuję do domowej kwarantanny i unikania kontaktu z innymi;
 • podczas koncelebrowania Eucharystii do przyjmowania Komunii św. przez „zanurzenie”;
 • powstrzymania się od udzielania wiernym Komunii św. pod dwiema postaciami;
 • regularnego mycia i dezynfekowania powierzchni dotykanych przez wiernych np. ławek, stolików, poręczy i klamek, jak również przemywania ciepłą wodą z odpowiednim detergentem naczyń liturgicznych po każdej Mszy św.;

- Przeżywając w tej nadzwyczajnej sytuacji okres Wielkiego Postu, zachęcam duszpasterzy i wiernych świeckich do praktyk pokutnych: modlitwy, postu i jałmużny - zachęca abp Wiktor Skworc.

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Dziennika Zachodniego i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Bądź na bieżąco i obserwuj

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

linki nie dziłąja, dziekujemy za taka dezinfrmacje, chromoliś ws pismaki

E
EaDo

A kiedy "musiałem" iść do kościoła???

Dodaj ogłoszenie