Najważniejsze wydarzenia z woj. śląskiego PROGRAM TyDZień...

  Najważniejsze wydarzenia z woj. śląskiego PROGRAM TyDZień 12.10.2018 WIDEO Prezentuje Bartosz Wojsa

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Najważniejsze wydarzenia z woj. śląskiego PROGRAM TyDZień 12.10.2018. Przed Państwem 52. odcinek programu informacyjnego „Dziennika Zachodniego" - TyDZień, w którym co piątek podsumowujemy najważniejsze wydarzenia z regionu minionego tygodnia. Zapraszam, Bartosz Wojsa.
  PROGRAM TyDZień 12.10.2018
  1/18
  przejdź do galerii

  PROGRAM TyDZień 12.10.2018 ©DZ

  W programie informacyjnym „Dziennika Zachodniego" - TyDZień - podsumowujemy dla Państwa najważniejsze wydarzenia z regionu minionego tygodnia. W każdy piątek publikujemy nowy odcinek, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia pięćdziesiątego drugiego.

  Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji w Katowicach rozbili grupę przestępczą działającą na terenie kraju, której członkowie mogą mieć związek z pseudokibicami klubów sportowych.
  Z ustaleń śledczych wynika, że bandyci działali na terenie Chorzowa, ale też w innych rejonach Polski i za granicą. Mieli w okresie od lipca 2013 roku do stycznia 2014 roku dokonywać kradzieży z włamaniami do magazynów, biur i obiektów usługowych. Wszystko wskazuje na to, że mogli również uczestniczyć w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających.

  Policjanci z Tarnowskich Gór zatrzymali trzech mężczyzn i kobietę podejrzanych o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Grupa w nocy z 11 na 12 września w Parku Strzeleckim, przy skrzyżowaniu Sienkiewicza z Powstańców Śląskich w Tarnowskich Górach, zaatakowała 58-letniego mężczyznę. Napastnicy bili go i kopali po całym ciele. Poszkodowany w ciężkim stanie trafił do szpitala, w którym po kilku dniach zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

  Zobacz galerię

  Antyterroryści z Katowic zorganizowali szkolenie dla pirotechników różnych służb i jednostek z całego kraju, które odbyło się w Krupskim Młynie. Nie brakowało służb z jednostek specjalnych policji i Wojska Polskiego, straży granicznej, służby ochrony państwa, a także fachowców w dziedzinie materiałów wybuchowych - łącznie blisko 40 osób. Jak nietrudno się domyślić: nie zabrakło widowiskowych eksplozji.

  W środę, 10 października, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się konferencja COP24... dla seniorów. Okazuje się bowiem, że spora ich część nie wie, że w grudniu w stolicy aglomeracji śląskiej odbędzie się szczyt klimatyczny.

  Na koniec będzie o jubileuszowym, dziesiątym biegu PKO Silesia Marathon, który odbył się w niedzielę, 7 października. To największa tego typu impreza na Śląsku i jedyny taki bieg w Europie, którego trasa prowadzi ulicami aż czterech miast: Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich oraz Chorzowa.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Samorządowiec Roku - gala Dziennika Zachodniego


  Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo