Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa hala dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 32 w Sosnowcu w Kazimierzu Górniczym. Do teraz ćwiczyły na salce o wymiarach 8 metrów na 5

Mateusz Czajka
Mateusz Czajka
11 października otwarto halę przy Szkole Podstawowej nr 32 w Sosnowcu w dzielnicy Kazimierz Górniczy. Otwarciu towarzyszyły gry i zabawy.
11 października otwarto halę przy Szkole Podstawowej nr 32 w Sosnowcu w dzielnicy Kazimierz Górniczy. Otwarciu towarzyszyły gry i zabawy. Andrzej Kornaś
Na Kazimierzu Górniczym w Sosnowcu prezydent miasta Arkadiusz Chęciński otworzył nową halę sportową. Do teraz dzieci ćwiczyły w czasie wychowania fizycznego w salce o wymiarach 8 metrów na pięć. Według prezydenta inwestycja ma także integrować lokalną społeczność.

Nowa hala dla dzieci z SP 32 w Sosnowcu oraz mieszkańców

11 października otwarto halę sportową przy szkole numer 32 w Sosnowcu. Placówka znajduje się we wschodniej części miasta w dzielnicy Kazimierz Górniczy tuż obok parku im. Jacka Kuronia. Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński opowiada, że miasto powinno mocno inwestować w szkołę i przedszkole w tym miejscu. Jak przykłady wymienił to, co już udało się wykonać.

— Na początku powstała nawierzchnia na dworze; później termomodernizacja, wymiana na ekologiczne źródła zasilania z węgla na gaz. Potem doszliśmy do wniosku, że w tej dzielnicy musi coś być takiego, żeby ludzie mogli w jakiś sposób spędzać wolny czas i wtedy [radny Jelonek] wpadł na pomysł, żeby to boisko przykryć halą, aby mogło funkcjonować przez 12 miesięcy, a nie przez dużo krótszy okres. Wiemy, jaka w Polsce w październiku i w listopadzie jest pogoda i tak doszliśmy do wniosku, że czas na halę i obiecaliśmy sobie z panią dyrektor Guzik, która wtedy pełniła swoją funkcję, że ją zbudujemy – mówił na otwarciu obiektu prezydent Chęciński.

Dzieci z SP 32 w Kazimierzu Górniczym dotychczas nie miały dobrych warunków do ćwiczeń

Środki potrzebne na wybudowanie hali to 8,5 miliona złotych. Dotychczas dzieci nie miały dogodnych warunków do ćwiczenia w czasie złej pogody.

— Przede wszystkim uczniowie zyskają możliwość ćwiczenia niezależnie od warunków pogodowych. Obecnie w naszej szkole jest mała, niepełnowymiarowa sala gimnastyczna, która powstała w latach osiemdziesiątych z połączenia dwóch sal lekcyjnych – przekazała dyrektorka szkoły Joanna Jarosz.

Opisywane pomieszczenie ma wymiary zaledwie: osiem na pięć metrów. Zanim jednak wspomniana salka powstała, uczniowie ćwiczyli na korytarzu. Te czasy pamięta jeszcze nauczycielka WF z sosnowieckiej szkoły Agnieszka Gawron. Sama cieszy się na zmianę w szkole na Kazimierzu Górniczym. Teraz w końcu będzie mogła prowadzić zajęcia w dogodnych warunkach. Już ma plany, co do przyszłości.

— Teraz doczekaliśmy się hali, więc jesteśmy bardzo zadowoleni. Będziemy mogli rozwijać wszystkie cechy motoryczne, będziemy mogli grać w gry zespołowe takie, na które nie mogliśmy sobie pozwolić - opowiada Agnieszka Gawron nauczycielka wychowania fizycznego. Będziemy uprawiać siatkówkę, będziemy grać w piłkę ręczną, także mamy tutaj pełne możliwości rozwinięcia się – opowiada Agnieszka Gawron.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera