Nowe mieszkania w woj. śląskim [MAPA DEWELOPERÓW]

art. spons.
Osiedle „Zeta-Park”w Ustroniu wyróżnia ciekawa architektura.
Osiedle „Zeta-Park”w Ustroniu wyróżnia ciekawa architektura.
Udostępnij:

1. Zeta-Park Sp. z o.o., al. Korfantego 179B, Katowice, www.zeta-park.pl, e-mail: [email protected], tel. 693 623 090, 693 623 092, 32 608 17 52.

Zespół apartamentów „Zeta-Park” zlokalizowany jest w odległości 300 metrów od centrum Ustronia. Obecnie w ofercie są mieszkania o powierzchni od 49 do 76 m kw. Ich ceny są uzależnione od kondygnacji, na której się znajdują, metrażu, a także wielkości tarasu lub balkonu. Wynoszą od ok. 336 do 445 tys. zł brutto. Oferta adresowana jest do tych, którzy poszukują mieszkania w Ustroniu na stałe lub pragną posiadać wygodny apartament wakacyjno-weekendowy. Zakup apartamentu można też potraktować jako inwestycję kapitałową, aby czerpać dodatkowy dochód z wynajmowanych lokali. Zespół apartamentów „Zeta-Park” mieści się na ogrodzonym w całości terenie z zaprojektowaną zielenią, oświetleniem parkingów i dróg dojazdowych. Budynki posiadają windy oraz podziemne miejsca parkingowe.

W pobliżu znajduje się zespół sanatoryjny i Zakład Przyrodoleczniczy z basenami solankowymi. Region ma także bogatą infrastrukturę rekreacyjną. Kilkadziesiąt wyciągów narciarskich zlokalizowanych w Ustroniu, Wiśle, Szczyrku i Korbielowie, letni tor saneczkowy, korty tenisowe, oznakowane trasy rowerowe i szlaki turystyczne pozwalają na uprawianie sportu. Beskid Śląski oferuje atrakcje cały rok.

– Wiosną uroki Ustronia można poznawać, korzystając z tras spacerowych i rowerowych. Wiosenne przesilenie najłatwiej pokonać dzięki proponowanym przez uzdrowisko kąpielom solankowym, perełkowym, masażom i innym formom relaksu. Latem Ustroń jest miejscem wypoczynku i przygody. Wszyscy, którzy szukają spokoju i ciszy, odnajdą je na wiślańskich plażach, górskich szczytach, z których przy pięknej pogodzie, roztacza się widok na Tatry. Bardziej aktywni i lubiący ryzyko mogą spróbować swoich sił w lotniarstwie i kajakarstwie. Dzieci znajdą rozrywkę w Leśnym Parku Niespodzianek lub na letnim torze saneczkowym na Czantorii – opisuje deweloper.

Dodatkowym atutem lokalizacji osiedla „Zeta-Park” w Ustroniu jest łatwy dojazd drogami szybkiego ruchu nie tylko do Katowic, Bielska-Białej, Cieszyna, Żywca, ale także Wiednia czy Bratysławy.

2. Inwestor: IMMOFINANZ GROUP, Dębowe Tarasy – Biuro Sprzedaży i mieszkanie pokazowe: ul. Baildona 6/2 i 6/22, Katowice, tel. 32 353 30 10, 32 353 30 11, www.debowetarasy.pl, e-mail: [email protected]

Trwa letnia promocja w osiedlu „Dębowe Tarasy” w Katowicach – ceny mieszkań rodzinnych zaczynają się już od 4700 zł za m kw. Kupując któreś z nich, można zaoszczędzić nawet 55.000 zł. Niedawno w osiedlu miała miejsce premiera nowego biura sprzedaży oraz mieszkania pokazowego (ul.J.Baildona 6/2 oraz 6/22). Powstały one przy współudziale firm zajmujących się planowaniem i urządzaniem wnętrz. Przestrzenie zaprojektowała Pracownia Architektoniczna USZOK, a wykonawstwem zajęła się firma „Leach & Lang Property Consultants”. Meble w mieszkaniach pochodzą głównie z kolekcji firmy „BoConcept”, a elementy zabudowy wykonał „Komandor”. Łazienki wyposażyła firma „Max-Fliz”. Swój wkład w realizację miały też inne firmy partnerskie osiedla: „Aquaform”, „Dewro”, „Customform”, „ABB”, „Loox System” oraz „PH Maxi Ewa Komorowska”.
W ramach III części inwestycji w 2014 r. powstało 317 mieszkań o różnych metrażach; w trzech budynkach: 11-kondygnacyjnym oraz dwóch 5-kondygnacyjnych. Aktualnie w ofercie dewelopera znajdują się także mieszkania kwalifikujące się do programu „Mieszkanie dla Młodych”.

– W cenie przewidzianej programem – można je nabyć także nie spełniając warunków skorzystania z niego. Wówczas jednak bez dopłaty od państwa, lecz nadal w atrakcyjnej cenie – podkreśla Angelika Cholewka, manager sprzedaży IMMOFINANZ, dewelopera osiedla.

Budynki są wyposażone w parking podziemny, komórki lokatorskie, windy oraz obszerne tarasy, ogródki lub balkony. Wstęp na teren osiedla jest monitorowany i możliwy za pomocą pilota oraz kart dostępu. (Do dyspozycji mieszkańców jest sklep, w którym można zrobić zakupy). Projekt osiedla nawiązuje do nowoczesnej, wielkomiejskiej elegancji, a jego znakiem szczególnym jest kaskadowa architektura. Wyróżnia się także pod względem rozwiązań i standardu wykonania (np. wykończenie powierzchni wspólnych, szybkie windy, dużo zieleni).

3. Inwestor: DOMBUD S.A., ul. Drzymały 15, Katowice, tel. 32 721 91 56, 32 721 91 55; www.dombud.pl, e-mail: [email protected], [email protected]

Nowo budowane osiedle (przy ul. Piłsudskiego w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach) składa się z 26 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej o powierzchniach ok. 101 m kw., 102 m kw. (projekty bez garaży); 115 m kw., 117 m kw. i 123 m kw. (projekty z garażami).

Domy wykończono w standardzie deweloperskim, bez podłóg i białego montażu. Przy wykończeniu „pod klucz” – na podłogach panele bądź płytki, białe ściany, drzwi wewnętrzne, biały montaż w łazience. Sposób płatności: 10 tys. zł przy podpisaniu umowy, dalsze wpłaty uzgodnione z klientem. M kw. brutto kosztuje: od 3773 do 4290 zł, wraz z udziałem w gruncie i częściach wspólnych. Rabat cenowy do końca września – można zyskać nawet 20.500 zł. Koniec realizacji inwestycji to wrzesień 2016 r.

Nowo budowane osiedle mieszkaniowe w Rudzie Śląskiej przy ul. Brańskiego będzie się składało z 6 budynków wielorodzinnych trzykondygnacyjnych (łącznie 144 mieszkania) oraz 23 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Obecnie do sprzedaży oferowany jest ostatni dom o pow. 119,66 m kw. oraz mieszkania o powierzchni od 41,43 do 75,93 m kw.

Nieruchomości wykończone są standardzie deweloperskim, bez podłóg i białego montażu. Sposób płatności: 10 tys. zł przy podpisaniu umowy, dalsze wpłaty uzgodnione z klientem. Aktualna oferta to: ostatni dom o pow. 119,66 m kw. w cenie 438.618 zł oraz mieszkania: cena 1 m kw. brutto wynosi od 3571 do 3782 zł.

Koniec realizacji inwestycji: grudzień 2015 r. Budynek przy ul. Baczyńskiego w Sosnowcu jest częścią zespołu 7 budynków mieszkalnych (w tym 4 apartamentowce) wraz z podziemnymi garażami wielostanowiskowymi (garaże są połączone z piwnicami poprzez klatki schodowe). W zależności od typu budynki posiadać będą od 4 do 7 kondygnacji naziemnych.
Nad parkingo-garażami zaprojektowano tzw. zielony dach, dostępny z poziomu parteru oraz chodnika. Obecnie dostępnych jest 16 mieszkań o pow. od 42,82 do 74,18 m kw. w cenie od 3541 zł za m kw. wraz z udziałem w gruncie i częściach wspólnych. Inwestycja gotowa.

4. Inwestor: ATAL S.A., Filia Katowice, ul. Francuska 102, tel. 32 205 38 39, e-mail: [email protected], www.francuskapark.pl, Biuro Sprzedaży: Katowice, ul. Francuska 102, tel. 32 353 65 73.

„Atal Francuska Park” będzie realizowany w trzech etapach i zakłada powstanie 9 budynków (674 mieszkań o zróżnicowanym metrażu). Znajdzie się tu 8 lokali handlowo-usługowych. Zaplanowano również tereny zielone, z miejscami do rekreacji i odpoczynku oraz z nowoczesnym placem zabaw dla najmłodszych. Osiedle będzie ogrodzone, monitorowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

„Atal Francuska Park II” składać się będzie z trzech budynków, w których znajdzie się 258 mieszkań (metraże od 26 do 136 m kw., układ pokoi – od 1 do 5). Ten etap inwestycji właśnie trafił do sprzedaży, cena 1 m kw. mieszkania to 5400 lub 5600 zł brutto. Mieszkania zostaną wyposażone w balkony, a te na parterze w przydomowe ogródki. Do wybranych apartamentów przynależeć będą tarasy, których powierzchnia wyniesie nawet 147 m kw. W obiektach przewidziano ponad sto komórek lokatorskich. W tej części inwestycji powstanie także 309 miejsc w parkingu podziemnym oraz 29 zewnętrznych miejsc postojowych. Nowoczesna architektura kompleksu wpisze się w otaczający krajobraz i charakter okolicy. Budynki będą posiadały od czterech do ośmiu pięter oraz kondygnację podziemną, gdzie znajdą się stanowiska garażowe i komórki lokatorskie. Na elewacji zostaną wykorzystane elementy grafitowe, drewno olchowe oraz aluminiowe balustrady.

– Pierwszy etap „Atal Francuska Park” został dobrze przyjęty przez mieszkańców Katowic. W ostatnich miesiącach sprzedaż znacznie wzrosła i obecnie utrzymuje się na poziomie powyżej 10 mieszkań miesięcznie. Klienci chętnie korzystają z programu wykończenia wnętrz „Atal Design”. Blisko 70 proc. nabywców zdecydowało się na zakup mieszkania wykończonego „pod klucz” – mówi Ewelina Juroszek, dyrektor ds. sprzedaży mieszkań ATAL S.A.

Projekt osiedla przygotował Wojciech Wojciechowski. Planowany termin zakończenia drugiego etapu to koniec 2015 roku.

5. Inwestor: Adatex Sp. z o.o. ul. Morcinka 3A/1LU, Dąbrowa Górnicza,
tel. 500 196 276, 692 418 686, www.adatex.pl, e-mail: [email protected]

Osiedle Graniczna to nowoczesny kompleks mieszkaniowy usytuowany w pobliżu centrum Dąbrowy Górniczej, dedykowany młodym rodzinom z dziećmi.

Mieszkania 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe najnowszej generacji z tarasami, luksusowymi windami znajdującymi się na terenie ogrodzonego, monitorowanego i dodatkowo strzeżonego osiedla.

Przyjazna mieszkańcom infrastruktura, to również efekt zastosowania nowoczesnych, solidnych rozwiązań technicznych, wykorzystanych przy budowie sieci wodociągowej, gazowej, elektrycznej, instalacji sanitarnej, deszczowej i tele-informatycznej.

Najwyższa jakość wykonania, przemyślany i funkcjonalny rozkład pomieszczeń, możliwość własnej aranżacji wnętrz przed odbiorem mieszkania, duże balkony, podziemne garaże, własna strefa wypoczynkowa z zaprojektowaną zielenią i przestrzenią rekreacyjną dla dzieci - to tylko niektóre cechy tej inwestycji.

Osiedle zlokalizowane na powierzchni 1,2 ha, z biegu ulic Granicznej i Alei Zagłębia Dąbrowskiego, w pobliżu centrum Dąbrowy Górniczej.

Znajduje się w pobliżu głównych arterii komunikacyjnych województwa śląskiego : DK1 oraz autostrady A4.

W sąsiedztwie położony jest Urząd Miasta, w okolicy znajdują się liczne sklepy i punkty handlowo-usługowe, restauracje, szkoły, ośrodki zdrowia, instytucje kulturalne oraz Park Hallera z Aquaparkiem.

Okoliczne tereny zielone, jeziora Pogoria III i IV sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu i idealnie nadają się na rodzinny spacer lub wycieczkę rowerową.

Kompleks mieszkaniowy składający się z trzech budynków wielorodzinnych został zaprojektowany z zastosowaniem starannie dobranych materiałów. W trosce o komfort przyszłych mieszkańców osiedle odpowiada najwyższym standardom wykończenia, w ekskluzywnym, a zarazem minimalistycznym wydaniu.

Zespół budynków mieścić się będzie na terenie w całości ogrodzonym i monitorowanym. System kontroli dostępu zapewni mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa i prywatności.

Budynki są estetyczne i harmonizujące z najbliższym otoczeniem. Mądrze zaprojektowana strefa zieleni z wydzielonym miejscem do zabawy dla dzieci, zapewni rodzinom z dziećmi możliwość wypoczynku bez obaw o bezpieczeństwo najmłodszych.

O wysokim standardzie wykończenia naszych bloków, niech świadczy również montaż cichobieżnych wind w każdym budynku osiedla oraz jednokondygnacyjne, podziemne garaże, które zapewnią komfort i wygodę w codziennym użytkowaniu.

6. Inwestor:
Millenium Inwestycje Sp. z o.o.
40-750 Katowice, ul. Hierowskiego 2
tel. 032 205 95 00, 606 422 273
[email protected]
www.bazantowo.pl

KRYSZTAŁOWA ENKLAWA DLA SENIORÓW
Na katowickim osiedlu Bażantowo powstaje pierwsza w Polsce enklawa, w której każdy centymetr przestrzeni zaprojektowano z myślą o potrzebach seniorów, którzy są sprawni i samodzielni, ale chcą sobie zapewnić maksimum komfortu i bezpieczeństwa.

W trzech pięciokondygnacyjnych budynkach tworzących Enklawę Kryształową powstają mieszkania zaprojektowane tak, aby spełnić wszelkie potrzeby mieszkańców- seniorów. Budynki będą wyposażone w komfortowe ciche windy, podjazdy, komórki lokatorskie.

Doskonała termika budynku, ekonomiczne i niezależne ogrzewanie zapewnią wysoki standard cieplny przy niskich kosztach. Dla zmotoryzowanych będzie parking oraz miejsca z wiatami garażowymi.

Wszystkie mieszkania pozbawione będą wszelkich barier architektonicznych i spełnią wymogi osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Łazienki zaprojektowano tak, by na życzenie klienta wykonać bezbrodzikowe kabiny, poręcze i osprzęt dla niepełnosprawnych. Każde mieszkanie będzie miało dostęp do balkonu przez szerokie drzwi bezprogowe, zaś mieszkańcy na parterze będą posiadali ogródki z tarasami. Dla wygody i komfortu przyszłych mieszkańców mieszkania realizowane są „pod klucz” lub w standardzie deweloperskim. W ofercie znajdują się mieszkania jedno, dwu oraz trzy pokojowe o zróżnicowanym metrażu od 34-73m2 oraz funkcjonalnych układach pomieszczeń.

Szczególnym elementem projektu jest przyjaźnie urządzona strefa mieszkańca składająca się z recepcji z zapleczem, salonu dziennego, biblioteki z kącikiem karcianym i szachowym, która jest połączona z tarasem i letnim ogrodem. To właśnie tu mieszkańcy będą mogli się spotykać, uczestniczyć w wykładach, pokazach lub zajęciach kulturalnych. Tu też będą mieli do dyspozycji pracownika recepcji - koordynatora realizującego zadania związane ze świadczeniem serwisu dla mieszkańców. Przytulne, klimatyczne wnętrze będzie zawsze czekało, by przy filiżance kawy czy herbaty spędzić miło czas, przyjąć gościa lub w porze zimowej ogrzać się przy kominku.

Centralnym punktem Enklawy Kryształowej będzie wspólny teren parkowy z odpowiednio dobraną zielenią, ławeczkami i oświetlonymi ścieżkami spacerowymi. Zaplanowano tu również elementy małej architektury: pergole, fontannę i oczko wodne. Wszystkie budynki Enklawy Kryształowej oraz ich otoczenie, podobnie jak całe osiedle Bażantowo, pozbawione są jakichkolwiek barier architektonicznych.

7. Inwestor:
Millenium Inwestycje Sp. z o.o.
40-750 Katowice, ul. Hierowskiego 2
tel. 032 205 95 00, 606 422 273
[email protected]
www.bazantowo.pl

BAŻANTOWO POŁUDNIE
Południowe dzielnice Katowic to idealne miejsce dla osób chcących w otoczeniu natury odpocząć od codziennego zgiełku miasta, a jednocześnie ceniących sobie możliwość szybkiego dostępu do infrastruktury miejskiej.

W Podlesiu przy ul. Mlecznej spółka Millenium Inwestycje sp. z o. o. rozpoczęła realizację nowoczesnego osiedla domów jednorodzinnych. Domy w zabudowie szeregowej, zaprojektowane zostały w nowoczesnym stylu holenderskim. Dobrze dobrana kolorystyka sprawia, iż osiedle idealnie wkomponuje się w kameralny charakter okolicy. Dzięki połączeniu dwuspadowych dachów z prostą bryłą uzyskano funkcjonalną przestrzeń budynków ograniczającą do minimum skośne ściany piętra. Każdy dom posiada niezależne ściany i dylatowany jest od budynku w szeregu, zapewniając wysoki standard akustyczny. Zróżnicowana powierzchnia domów od 106 m2 do 150 m2 oraz działek od 200 m2 do 400 m2 zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Możliwość zmian w układzie ścian działowych pozwoli na kształtowanie przestrzeni. Większość domów posiada garaże wkomponowane w bryłę budynku oraz miejsca parkingowe przed każdym domem. Istnieje również możliwość zakupu dodatkowego garażu na terenie osiedla.

Inwestycja będzie realizowana etapami. Pierwszy zakłada budowę 28 domów, z czego część realizowana będzie w standardzie deweloperskim a część w stanie surowym zamkniętym do indywidualnej aranżacji i wykończenia. Pierwsze domy będą gotowe we wrześniu 2016r. Ceny domów w standardzie deweloperskim rozpoczynają się już od 3500 zł brutto/ m2.

W niewielkiej odległości od osiedla znajdują się punkty handlowo-usługowe, bank, poczta, przychodnia, apteka, kościół, przedszkole i szkoła podstawowa. Lokalizacja inwestycji zapewnia dogodny i szybki dojazd w kierunku Tychów, Mikołowa, centrum Katowic oraz autostrady A4 i A1. Zgodnie z miejskim projektem zagospodarowania parku wzdłuż rzeki Mlecznej, w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla powstanie kompleks terenów rekreacyjno – wypoczynkowych, w ramach którego z budżetu obywatelskiego jeszcze w tym roku ma powstać zewnętrzna siłownia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Kobiety w biznesie. Czy trudno im robić karierę?

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie