MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowo budowany Dom Kultury w Straconce - imponująca inwestycja za ponad 15 mln zł w Bielsku-Białej. Zakończenie prac w tym roku

Kamil Lorańczyk
Kamil Lorańczyk
Na ten obiekt bielska Straconka czeka od wielu lat. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Na ten obiekt bielska Straconka czeka od wielu lat. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB
Na ten moment niezwykle obiecująco wygląda nowo budowany Dom Kultury w bielskiej Straconce. Inwestycja prowadzona jest zgodnie z planem – wykonawca doprowadził obiekt do stanu surowego zamkniętego i przeszedł do prac na elewacji budynku. Zakończenie całości planowane jest na październik/listopad tego roku.

Imponująca inwestycja za ponad 15 mln zł w Bielsku-Białej. Tak wygląda nowo budowany Dom Kultury w Straconce

Na działce pod adresem Górska 125 w Bielsku-Białej stoi już duży, trzykondygnacyjny budynek, który docelowo będzie pełnił funkcję domu kultury. Na ten obiekt Straconka czeka od wielu lat. I wszystko wskazuje na to, że zakończenie całości nastąpi w tym roku. Generalny wykonawca – firma Intravi – zakończył bowiem prace nad pokryciem dachowym, przechodząc do wykonania elewacji i robót wewnątrz.

- W środku budynku kończą się prace związane z murowaniem ścian działowych oraz rozprowadzeniem podtynkowych instalacji. W pomieszczeniach przyziemia rozpoczęły się prace tynkarskie. Wokół obiektu trwają roboty związane z wykonaniem sieci zewnętrznych oraz zasypki wokół fundamentów i niwelacja terenu pod jego zagospodarowanie – przekazała Emilia Klejmont z wydziału prasowego magistratu w Bielsku-Białej.

Jak zaznaczyła, będzie to 11 taki obiekt w Bielsku-Białej.

- Budynek podzielony jest na piwnicę, parter i piętro – plus poddasze. W środku powstanie między innymi sala wielofunkcyjna wraz zapleczem technicznym, technologicznym i magazynowym; sale dydaktyczne do zajęć ruchowych, tanecznych, plastycznych, muzycznych, ceramicznych, językowych itp.; pomieszczenia administracyjne, pomocnicze i magazynowe, techniczne, sanitariaty, hol z recepcją i winda obsługująca wszystkie kondygnacje – dodała Klejmont.

W ramach inwestycji przewidziane jest także kompletne zagospodarowanie terenu, obejmujące m.in. 29 miejsc postojowych, w tym trzy dla osób z niepełnosprawnością, stojaki na rowery i hulajnogi, tablice informacyjne, ławki, kosze na śmieci, oświetlenie terenu wraz z monitoringiem, ciągi piesze i jezdne, nasadzenia drzew i krzewów oraz docelowy wjazd na teren inwestycji od ulicy Złoty Potok.

Wizualizacja Domu Kultury w Straconce.
Wizualizacja Domu Kultury w Straconce.

Budowa Domu Kultury w Straconce jest realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Umowa z wykonawcą na kwotę około 15 mln 700 tys. złotych została podpisana w sierpniu 2022 roku. To głównie pieniądze z budżetu miasta, poza ministerialnym dofinansowaniem w kwocie pięciu milionów złotych. Projekt zakłada wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, takich jak fotowoltaika, pompa ciepła i zbiornik retencyjny gromadzący wodę opadową do celów gospodarczych. Dom kultury będzie dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera