Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oddział Dziennej Chemioterapii w Bielsku-Białej zaczyna działalność

Łukasz Klimaniec
Łukasz Klimaniec
Oddział Dziennej Chemioterapii w Bielsku-Białej zaczyna działalność.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Oddział Dziennej Chemioterapii w Bielsku-Białej zaczyna działalność.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Paweł Sowa/ Wydział Prasowy UM BB/Łukasz Klimaniec
W Bielsku-Białej rozpoczyna działalność Oddział Dziennej Chemioterapii, jaki powstał w budynku przy ul. Wyspiańskiego, gdzie przez lata znajdował się oddział zakaźny. Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski otrzymał zgodę NFZ na udzielanie świadczeń w innym miejscu, niż dotychczas.

Kiedy w lutym tego roku w ramach Dnia Walki z Rakiem w Bielsku-Białej w przygotowywanym do uruchomienia pawilonie Chemioterapii Dziennej Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego (BCO-SM) Beskidzka Izba Lekarska we współpracy z BCO-SM zorganizowała spotkanie poświęcone profilaktyce i walce z chorobą nowotworową, specjaliści tłumaczyli, że bielski szpital czeka na zgodę Narodowego Funduszu Zdrowia na udzielanie świadczeń w innym miejscu, niż dotychczas. Takie do tej pory były prowadzone w placówce przy ul. Wyzwolenia.

- Oddział Dziennej Chemioterapii zostanie uruchomiony 21 kwietnia - poinformowali w poniedziałek 20 kwietnia bielscy urzędnicy.

Oddział Dziennej Chemioterapii w Bielsku-Białej powstał w budynku przy ul. Wyspiańskiego, w którym przez wiele lat znajdował się oddział zakaźny. Znajduje się na pierwszym piętrze. Efektownie wyremontowane pomieszczenia z 25 stanowiskami i wygodnymi fotelami wyglądają kosmicznie.

Musisz to znać

Pokoje pacjentów wyposażone są w łazienki, w tym dwa pokoje sześcioosobowe posiadają łazienki przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Na piętrze zlokalizowany został również gabinet diagnostyczno-zabiegowy.

- Ten oddział ma na celu to, by skończyć z wyizolowaniem chorych nowotworowych. Oni mają tu przyjść, dostać leki i wrócić do domu, być z bliskimi, pracować zawodowo, żyć w miarę normalnie z tą swoja chorobą, którą muszą poznać i do niej się przyzwyczaić - tłumaczyli w lutym bielscy lekarze.

Pacjenci będą leczeni nie tylko w nowym podwyższonym standardzie, ale także zgodnie z wytycznymi uwzględniającymi konieczność ochrony tej grupy chorych przed zakażeniem COVID-19. Dlatego w budynku rozdzielone zostały drogi transportu leków, porad lekarskich, pobierania krwi do badań, a sale podań leków zmniejszono do trzyosobowych, zaś sale pod szczególnym nadzorem pielęgniarskim do pięciu osób.

W nowo wyremontowanym pawilonie BCO poza Oddziałem Dziennym Chemioterapii znajduje się poradnia onkologiczna z rejestracją i poczekalnią oraz laboratorium analityczne. Przebudowa, rozbudowa, modernizacja i zaopatrzenie w dźwig szpitalny zabytkowego budynku (cały zespół szpitalny wraz z parkiem podlega ochronie konserwatorskiej) kosztowały ponad 9,2 mln zł.

Warto dodać, że w ramach inwestycji zostały dobudowane szatnia dla pacjentów (na parterze) i łącznik obu skrzydeł budynku na pierwszym piętrze. Częściowo wymieniona została też stolarka okienna i drzwiowa, wymiany doczekało się także pokrycie dachowe.

Obejrzyj dokładnie

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera