Olimpia Grudziądz - GKS Katowice 1:3. Oddech ulgi [WYNIK, RELACJA]

Lucyna Nenow / Polska Press
GKS Katowice już na początku meczu w Grudziądzu stracił gola po prostym błędzie, ale po przerwie całkowicie odmienił losy meczu i pokonał Olimpię 3:1.

W 2. minucie meczu w Grudziądzu Mikołaj Gabor przeskoczył obrońców GKS-u Katowice i dał Olimpii prowadzenie. Zespół Rafała Góraka był bliski także utraty drugiego gola, ale na przerwę schodził z 0:1.

I w finałowych 45 minutach całkowicie odwrócił losy spotkania. Bohaterem zespołu został Marcin Urynowicz, który w ciągu 120 sekund dwa razy pokonał Nikodema Sujeckiego. Najpierw z rzutu karnego podyktowanego po faulu na Szymonie Kiebzaku, a potem efektownym uderzeniem z woleja. Wynik zamknął Adrian Błąd dobijając piłkę odbitą od słupka po strzale Filipa Kozłowskiego.

W sobotę o 19 GKS zmierzy się na Bukowej ze Zniczem Pruszków.

Olimpia Grudziądz - GKSKatowice 1:3 (1:0)
1:0
Mikołaj Gabor (2), 1:1 Marcin Urynowicz (61-karny), 1:2 ** Marcin Urynowicz (63), 1:3 Adrian Błąd(82) GKS Mrozek - Wojciechowski, Jędrych, Dejmek, Rogala - Sanocki (62. Woźniak), Gałecki, Urynowicz (76. Jaroszek), Błąd (87. Pawłas), Kiebzak (87. Kościelniak) Kozłowski. Trener: Rafał Górak. Żółte kartki: Gabor, Graczyk - Kiebzak. Sędziował **Łukasz Karski (Słupsk)