Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oto 10 fantastycznych miejsc w Beskidach na koniec majówki. Warto wybrać się z rodziną lub samemu

JAK
JASKINIA MALINOWSKA W WIŚLEJaskinia Malinowska to jedna z niewielu w Beskidach, które mają korytarze o rozwinięciu zarówno wertykalnym jak i horyzontalnym. Po wejściu do 12-metrowej studni czeka nas piękny, poziomy korytarz o długości kilkudziesięciu metrów. Dzięki współpracy miasta Wisła, Nadleśnictwa Wisła oraz Klubu Alpinistycznego przy Beskidzkiej Grupie GOPR udało się zamontować system stalowych drabin i pochwytów umożliwiających zejście do głównego korytarza, skąd jest dostęp do praktycznie całej jaskini.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
JASKINIA MALINOWSKA W WIŚLEJaskinia Malinowska to jedna z niewielu w Beskidach, które mają korytarze o rozwinięciu zarówno wertykalnym jak i horyzontalnym. Po wejściu do 12-metrowej studni czeka nas piękny, poziomy korytarz o długości kilkudziesięciu metrów. Dzięki współpracy miasta Wisła, Nadleśnictwa Wisła oraz Klubu Alpinistycznego przy Beskidzkiej Grupie GOPR udało się zamontować system stalowych drabin i pochwytów umożliwiających zejście do głównego korytarza, skąd jest dostęp do praktycznie całej jaskini.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE UM Wisła
Dla wielu osób dopiero teraz kończy się majówka. W ten weekend aż grzech siedzieć w domu. Dlatego, jeśli ktoś nie ma pomysłu, co robić, proponujemy odwiedzenie kilku wyjątkowych miejsc w Beskidach. Może niektóre z nich znacie, może o niektórych słyszeliście, a jeśli nie to zachęcamy do ich poznania. Wybraliśmy 10 takich niezwykłych miejsc. Przejrzyjcie naszą GALERIĘ, a następnie wybierzcie się w jedno z tych miejsc. Ich odwiedzenie dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń.

W ten weekend szkoda siedzieć w domu. Jeśli nie macie pomysłu, co robić w wolnym czasie wybierzcie się w Beskidy - fajnych, charakterystycznych miejsc w nich nie brakuje.

Oto co warto zobaczyć na własne oczy:

Trzycatek
To miejsce styku trzech granic: Polski, Słowacji i Republiki Czeskiej. Punkt ten znajduje się w głębokim na 8 m i szerokim na 34 m jarze (Wawrzaczów Potok), stanowiąc środek okręgu opisanego na wierzchołkach trójkąta równoramiennego. Wierzchołki trójkąta tworzone są przez monolity granitowe o wysokości 240 cm.

Jaskinia Malinowska
Jedna z niewielu jaskiń w Beskidach, które mają korytarze o rozwinięciu zarówno wertykalnym jak i horyzontalnym. Po wejściu do 12-metrowej studni czeka nas piękny, poziomy korytarz o długości kilkudziesięciu metrów.

Malinowska Skała
Charakterystyczna ambona skalna będąca znakomitym miejscem widokowym, ale także miejscem, gdzie turyści chętnie robią sobie pamiątkowe zdjęcia.

Smocza Jama
Między Magurką Wilkowicką i Czuplem znajduje się niewielka jaskinia, nazywana Wietrzną Dziurą lub Smoczą Jamą. Jej głębokość wynosi około 6 m, a długość około 33 m. Do jaskini można normalnie wejść.

Most kolejowy
Przeprawa kolejowa o długości 120 m i wysokości 25 m nad potokiem Łabajów w Wiśle. To jeden z nielicznych tak wielkich wiaduktów w tej części Beskidów.

Kamienny ołtarz
Jest niezwykłym i symbolicznym miejscem kultu, potajemnych spotkań i odprawiania nabożeństw przez protestantów w czasie prześladowań religijnych.

Największy wodospad
Umiejscowiony jest na potoku Sopotnia w miejscowości Sopotnia Wielka w gminie Jeleśnia na Żywiecczyźnie. To największy wodospad w całych polskich Beskidach.

Skały grzybowe
Skały grzybowe w paśmie Kiczor - pomnik przyrody nieożywionej. Efektowne skały znajdują się w Beskidzie Śląskim, w paśmie Czantorii na terenie Nadleśnictwa Wisła.

Krzyż na Matysce
Matyska (609 m n.p.m.) to wzgórze położone pomiędzy miejscowościami Radziechowy i Przybędza koło Żywca w południowo-zachodniej części Kotliny Żywieckiej.

Jezioro Czerniańskie
Zbiornik zaporowy utworzony w celach retencyjnych i jako rezerwuar wody pitnej w miejscu połączenia Białej i Czarnej Wisełki w Wiśle Czarne poprzez budowę zapory ziemnej w 1973 roku.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera