MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pięć medali morsów ze Świętochłowic w MŚ w lodowym pływaniu. Zobaczcie kto stanął na podium ZDJĘCIA

Morsy ze Świętochłowic wywalczyły pięć medali mistrzostw świata w lodowym pływaniu   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Morsy ze Świętochłowic wywalczyły pięć medali mistrzostw świata w lodowym pływaniu Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Termoklina Świętochłowice/Facebook
Pięć medali wywalczyli członkowie Sekcjo Morsowania i Lodowego Pływania Termoklina ze Świętochłowic w mistrzostwach świata IISA World Championship 2022. Na podium MŚ rozgrywanych w Głogowie stanęli Monika Wilk (dwukrotnie), Grzegorz Truchan, Sabina Koj i Piotr Reiman. Zobaczcie zdjęcia świętochłowickich morsów z tych zawodów.

Pięć medali morsów ze Świętochłowic w MŚ w lodowym pływaniu

Reprezentanci Sekcji Morsów i Lodowego Pływania Termoklina ze Świętochłowic po raz pierwszy wystąpiła w mistrzostwach świata. Świętochłowickie Morsy w IISA World Championship 2022 w Głogowie spisały się znakomicie. W zawodach wystartowało pięciu członków świętochłowickiego klubu i zdobyli oni pięć medali.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA ŚWIĘTOCHŁOWICKICH MORSÓW Z MŚ

Najlepiej spisała się Monika Wilk, która dwa razy stanęła na najwyższym stopniu podium wygrywając wyścigi na 50 m stylem motylkowym i na 1000 m stylem dowolnym. Na tym ostatnim dystansie brąz wywalczyła Sabina Koj.

W rywalizacji mężczyzn prezes klubu Termoklina ze Świętochłowic Grzegorz Truchan zdobył srebrny medal na dystansie 250 m. Piotr Reiman wywalczył natomiast brązowy krążek na dystansie 1000 m stylem dowolnym.

- Mistrzostwa świata w Głogowie odbywały się odnodze Odry. Było dość wietrznie, ale daliśmy radę. W imprezie wystartowało ponad 300 zawodników z 28 krajów, więc bardzo cieszymy się z wywalczonych w tak mocnej konkurencji medali, zwłaszcza że w MŚ wystąpiliśmy po raz pierwszy - powiedział Grzegorz Truchan, prezes Sekcji Morsów i Lodowego Pływania Termoklina.

Dodajmy, że w MŚ w Głogowie wielki sukces odniósł także były zawodnik świętochłowiczan Marcin Szarpak. który obecnie reprezentuje barwy klubu Silesia Winter Swimming z Katowic ustanawiając trzy rekordy świata na dystansie 1000, 500 oraz 250 m i na każdym z nich zdobywając złoty medal.

- W sumie Marcin wywalczył w tych MŚ siedem medali i był bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem. Bardzo cieszymy się z jego sukcesu, bo on u nas uczył się pływać i do tej pory mieszka w Świętochłowicach - dodał prezes Truchan.