Piłkarskie Orły 2023: Sławomir Musiolik z Unii Turza Śląska nowym liderem! Co na to Bartosz Nowak z Rakowa Częstochowa?

Sławomir Musiolik z Unii Turza Śląska został liderem kwietniowej edycji rankingu strzelców Piłkarskie Orły 2023. Dawid Skrzyszowski/KS Unia Turza Śląska
Kwietniowa edycja rankingu Piłkarskie Orły 2023 województwa śląskiego ma nowego lidera. Został nim Sławomir Musiolik. Poniżej zobacz stan rywalizacji strzelców w naszym regionie oraz w ogólnopolskim rankingu. Prezentujemy też listę najlepszych strzelczyń w Polsce, na której 1. miejsce zajmuje

Piłkarskie Orły 2023: Karol Czubak z Arki Gdynia liderem w Polsce

Czwartoligowa Unia Turza Śląska w środę rozegrała zaległy mecz z 16. kolejki z Błyskawicą Drogomyśl. Był to debiut na ławce trenerskiej Unii byłego reprezentanta Polski Seweryna Gancarczyka. Poprzedni trener Unii - Ryszard Wieczorek - przeniósł się do grającej w Fortuna 1. Lidze Arki Gdynia. Gancarczyk zaczął od zwycięstwa 4:2 (2:0). Dwa gole dla gospodarzy zdobył Sławomir Musiolik, który otworzył wynik już w 5. minucie i trafił też w 64. minucie na 3:0. Zawodnik Unii dzięki tym bramką wskoczył na 1. miejsce w rankingu. Na kwietniowy dorobek 26-letniego pomocnika składa się już siedem goli. Oprócz dwóch w ostatnim meczu, jeden na wyjeździe z Gwarkiem Ornontowice (3:2) oraz cztery z Kuźnią Ustroń (5:1). Unia została liderem IV ligi śląskiej, grupa 2. W rywalizacji ogólnopolskiej Musiolik jest teraz 6. Prowadzi Karol Czubak z Arki.

Piłkarskie Orły 2023: Sebastian Bergier wskoczył na podium

Zajmujący 2. miejsce w województwie śląskim Bartosz Nowak z Rakowa Częstochowa nie wpisał się na listę strzelców w meczu z Widzewem Łódź (2:0). Na podium są też Joan Goku Roman z Podbeskidzia Bielsko-Biała i Krzysztof Wołkowicz z GKS-u Tychy. Obaj jednak ostatnio nie zagrali z powodu pauzy za żółte kartki. Dołączył do nich kolejny pierwszoligowiec - Sebastian Bergier, który zdobył swoje premierowe gole w GKS Katowice. Katowiczanie wygrali z Górnikiem Łęczna 2:0. Za nimi są trzecioligowcy - Mateusz Chmarek rezerw Górnika Zabrze i Sebastian Pączko z Gwarka Tarnowskie Góry.

Piłkarskie Orły 2023: Agata Sobkowicz ogólnopolską liderką

Jedyną reprezentantką naszego regionu w czołówce ogólnopolskiej listy strzelczyń jest Agata Sobkowicz z TS ROW Rybnik, która w tym miesiącu w II lidze zdobyła już 6 bramek i jest liderką rankingu. Piłkarki ROW-u wygrały ostatnio z Podgórzem Kraków 3:1 (2:0), a Sobkowicz trafiła w 55. minucie na 3:0. Rybniczanki są na 3. miejscu w tabeli grupy południowej II ligi, ze stratą 2 punktów do prowadzącego Respektu Myślenice.

Oto współczynniki, przez które mnożymy gole przyznając miejsca w naszym rankingu: dla ekstraklasy/ekstraligi - wynosi on 2; dla I ligi - 1,75; dla II ligi - 1,5; dla III ligi - 1; dla IV ligi – 0,625; dla Pucharu Polski - 2; a dla europejskich pucharów - 2,5.