MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pilny alarm GIS! Ten produkt został natychmiastowo wycofany ze sprzedaży

OPRAC.:
Julia Muc
Julia Muc
Pilny alarm GIS! Ten produkt został natychmiastowo wycofany ze sprzedaży
Pilny alarm GIS! Ten produkt został natychmiastowo wycofany ze sprzedaży unspalsh / zdjęcie ilustracyjne
Główny Inspektorat Sanitarny ogłosił natychmiastowe wycofanie partii suszonego mięsa wieprzowego importowanego z Chorwacji. W produkcie wykryto niebezpieczną bakterię, która może powodować poważne zagrożenie dla zdrowia, w tym listeriozę. Produkt jest już usuwany ze sklepowych półek. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów po spożyciu, zaleca się natychmiastowy kontakt z lekarzem.

Spis treści

Pilny alarm GIS! Ten produkt został natychmiastowo wycofany ze sprzedaży

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) wydał pilne ostrzeżenie dotyczące wycofania partii suszonego mięsa wieprzowego marki DOBRO, wyprodukowanego w Chorwacji, w którym wykryto groźną bakterię Listeria monocytogenes. Spożycie tego produktu może prowadzić do listeriozy – poważnej choroby zakaźnej.

Szczegóły dotyczące wycofywanego produktu:

  • Nazwa produktu: Pečenica, 90 g, marki DOBRO
  • Numer partii: 24-00807
  • Data minimalnej trwałości: 03/08/2024
  • Producent: ŽITO d.o.o., Đakovština 3, Osijek, 31000 Chorwacja

Powody wycofania

Bakteria Listeria monocytogenes została wykryta w partii suszonego wyrobu z mięsa wieprzowego, co może powodować listeriozę. Jest to choroba zakaźna objawiająca się gorączką, bólami mięśni i biegunką, a w skrajnych przypadkach może prowadzić do zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych czy sepsy. Szczególnie narażone są kobiety w ciąży, noworodki oraz osoby starsze.

Działania podjęte przez GIS

Po otrzymaniu informacji poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF), GIS natychmiast podjął działania w celu wycofania produktu ze sprzedaży. Podmioty branży spożywczej w Polsce, które wprowadziły produkt do obrotu, już rozpoczęły jego usuwanie z półek sklepowych. Proces wycofywania jest ściśle monitorowany przez Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Zalecenia dla konsumentów

GIS ostrzega, aby nie spożywać produktu z partii wskazanej w komunikacie. W przypadku wystąpienia objawów takich jak gorączka, dreszcze, bóle mięśni, dolegliwości układu pokarmowego czy światłowstręt, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Pilny alarm GIS

Pilne wycofanie suszonego mięsa wieprzowego marki DOBRO to ważne działanie mające na celu ochronę zdrowia publicznego. Konsumenci są proszeni o zwrócenie szczególnej uwagi na informacje zawarte w komunikacie GIS i unikanie spożywania produktu z tej partii. W razie jakichkolwiek niepokojących objawów, natychmiastowy kontakt z lekarzem jest niezbędny.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Fala upałów w Polsce. Będzie bardzo gorąco

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni