PLEBISCYT SPORTOWY Znamy zwycięzców w województwie. Teraz pora na ogólnopolski finał

Akcja specjalna SPORTOWIEC ROKU 2021
Udostępnij:
Znamy już zwycięzców tegorocznej edycji Plebiscytu Sportowego w naszym województwie. Teraz reprezentują oni nasz region w ogólnopolskim finale. Sprawdź aktualne wyniki i pomóż im zwyciężyć.
KLIKNIJ i GŁOSUJ
w ogólnopolskim finale

____________________

SPRAWDŹ WYNIKI
w wojewódzkim finale
Sportowiec Roku - kobiety
Sportowiec Roku - mężczyźni
Sportowy Talent Roku
Trener Roku
Drużyna Roku

___________________

KLIKNIJ i sprawdź wyniki
w etapie powiatowym
Sportowiec Roku - kobiety
Sportowiec Roku - mężczyźni
Trener Roku
Drużyna Roku

___________________

Patron Honorowy plebiscytu:

Partner plebiscytu:

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO

Plebiscyt Sportowy "Dziennika Zachodniego" to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking sportowców w naszym województwie. W tegorocznej, 8. edycji naszej akcji najpopularniejszych sportowców - osobno miastach oraz każdym powiecie, wybiorą kibice - nasi Czytelnicy i internauci. Kandydatów do wyróżnień nominują dziennikarze z działu sportowego redakcji "Dziennika Zachodniego", kluby sportowe, a także nasi Czytelnicy.

Pięć kategorii
i trzy etapy plebiscytu

Największą siłą plebiscytu jest to, że jest poświęcony sportowcom wszystkich dyscyplin i wszystkich szczebli rywalizacji. Nagradzamy zarówno mistrzów świata jak i sportowe talenty, które dopiero rodzą się w różnych zakątkach naszego regionu.
Przyznając tytuły Sportowiec Roku nasi Czytelnicy będą głosować osobno na panów i na sportowe reprezentantki płci pięknej. Taki podział jest w pełni uzasadniony - wszak na sportowych arenach panie i panowie nigdy nie rywalizują ze sobą.

Osobno zostanie przyznany tytuł Sportowy Talent Roku. To kategoria plebiscytu prowadzona z myślą o najmłodszych stojących u progu sportowej kariery - utalentowanych sportowo dziewczynkach i chłopcach.

Jak co roku, przyznając tytuł Trener Roku nagrodzimy tych, którzy stoją za sukcesami sportowców. A sukcesy zespołowe zostaną docenione w kategorii Drużyna Roku.

We wszystkich kategoriach plebiscytu z wyjątkiem kategorii Sportowy Talent Roku nagrody zostaną przyznane w trzech etapach. W pierwszym, powiatowym etapie laureaci zostaną wybrani osobno w miastach i powiatach naszego województwa. Zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału zachowując zdobyte głosy. Głosowanie na sportowe talenty będzie prowadzone w jednym, wojewódzkim etapie.

Zwycięzcy w naszym województwie zdobędą nagrody finansowe, a także awansują do ogólnopolskiego finału, w którym wezmą udział laureaci ze wszystkich regionów z całej Polski.

Nasz partner
Krajowe Zrzeszenie LZS

Partnerem tegorocznej edycji naszego plebiscytu sportowego jest Krajowe Stowarzyszenie Ludowe Zespoły Sportowe, które obchodzi jubileusz 75-lecia swojego istnienia.

Ludowe Zespoły Sportowe to organizacja zajmująca się promowaniem i upowszechnianiem kultury fizycznej na terenach wiejskich i małomiasteczkowych. W LZS-ach zrzeszonych jest ponad 200 tysięcy członków. Są nimi zawodnicy, działacze sportowi, trenerzy, instruktorzy, animatorzy zajęć, wolontariusze oraz wiele innych osób na co dzień związanych ze sportem.

Organizacja co roku realizuje na terenie kraju tysiące wydarzeń sportowych i turystycznych (mistrzostw, turniejów, szkoleń, zgrupowań, eventów rekreacyjno-sportowych, olimpiad wiedzy itp.), zarówno o charakterze regionalnym, jak i krajowym.

Swoje kariery w Ludowych Zespołach Sportowych zaczynali tacy sportowcy jak: Ireneusz Paliński, Andrzej Grubba, Czesław Lang, Ryszard Szurkowski, Michał Kwiatkowski, Adam Małysz, Kamil Stoch, Szymon Kołecki, Piotr Żyła, Zbigniew Bródka czy Kamila Lićwinko.

Obecny rok jest dla LZS-ów szczególnie ważny, gdyż zrzeszenie obchodzi jubileusz 75-lecia swojego istnienia.

KLIKNIJ i odwiedź
stronę internetową LZS

___________________

Wojewódzka gala sportowa

Na początku stycznia 2022 roku odbędzie się uroczyste wręczenie nagród w plebiscycie. Zaproszenie na galę sportową otrzymają wszyscy laureaci w każdej kategorii z każdego miasta i powiatu.
Po wręczeniu nagród we wszystkich województwach w Warszawie odbędzie się ogólnopolska gala plebiscytu, na którą zostaną zaproszeni zwycięzcy w każdej kategorii z każdego regionu.

Nagrody dla laureatów

Zwycięzcy w każdej kategorii plebiscytu z każdego miasta i powiatu otrzymają:

 • tytuł Sportowca, Trenera, Talentu Sportowego lub Drużyny Roku w mieście lub powiecie
 • medal i dyplom potwierdzające zdobycie tytułu
 • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

W wojewódzkim finale na zwycięzców czekają medale i puchary, które zostaną wręczone podczas uroczystej gali. Laureaci we wszystkich kategoriach plebiscytu za zajęcie pierwszego miejsca otrzymają:

 • tytuł Sportowca, Trenera, Talentu Sportowego lub Drużyny Roku w naszym województwie
 • medal lub puchar
 • dyplom potwierdzający zdobycie tytułu
 • nagrodę finansową w wysokości 2000 złotych
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu

Laureaci drugiego i trzeciego miejsca w rankingu wojewódzkim otrzymają dyplom i medal lub puchar oraz także zdobędą awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu.

W ogólnopolskim finale zwycięzcy w każdej kategorii otrzymają:

 • tytuł Sportowca, Trenera, Talentu Sportowego lub Drużyny Roku Polski
 • dyplom potwierdzający zdobycie tytułu
 • nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych

__________

Informacji o akcji udziela:
Filip Konieczny
tel. 502 499 735
(pn-pt w godz. 9-15)
e-mail: [email protected]

Regulamin plebiscytu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Zachodni