Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Pluszaki na służbie. Wyjątkowa akcja policji i rzecznika praw dziecka. Interwencje z udziałem dzieci są też niełatwe dla funkcjonariuszy

Aneta Kasprzyk
Aneta Kasprzyk
Maskotka jest wręczana dzieciom w chwili, gdy potrzebują wsparcia i ukojenia po przeżytym trudnym zdarzeniu. Dzięki pluszakom, łatwiej odwrócić uwagę maluchów od trudnych doświadczeń i przekazać im ciepło oraz poczucie bezpieczeństwa.
Maskotka jest wręczana dzieciom w chwili, gdy potrzebują wsparcia i ukojenia po przeżytym trudnym zdarzeniu. Dzięki pluszakom, łatwiej odwrócić uwagę maluchów od trudnych doświadczeń i przekazać im ciepło oraz poczucie bezpieczeństwa. Policja Śląska
Funkcjonariusz z numerem telefonu zaufania na koszulce. Zawsze na miejscu. Zawsze gotowy, by pomóc. Pluszowy miś na służbie policji. Interwencje z udziałem dzieci są też trudne dla samych mundurowych. W całej Polsce policjanci, wspólnie z rzecznikiem praw dziecka, stworzyli wyjątkową akcję, mającą na celu dodanie otuchy dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji traumatycznej.

Misie są zawsze na miejscu. Zawsze gotowe, by pomóc. W całej Polsce policjanci, wspólnie z rzecznikiem praw dziecka, stworzyli wyjątkową akcję, mającą na celu dodanie otuchy dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji emocjonalnej, związanej z traumatycznym wydarzeniem.

Misie na policyjnej służbie. Noszą koszulki z numerem telefonu zaufania. Wspierają dzieci w sytuacjach traumatycznych

Sympatyczne pluszaki wkroczyły na służbę dzięki współpracy policji i rzecznika praw dziecka. Misiowa akcja rozkwita w całej Polsce.

- Na mocy porozumienia Rzecznika Praw Dziecka z Komendantem Głównym Policji, misie zostały już przekazane do dyspozycji policji, a teraz trafiają do policjantów pierwszego kontaktu, by wręczali je dzieciom w trudnych sytuacjach emocjonalnych. To inicjatywa pełna serca, której bohaterem jest maskotka - miś - przyjaciel i pocieszyciel oraz źródło poczucia bezpieczeństwa dla najmłodszych. Inicjatywę warto podkreślić szczególnie dzisiaj – w Dzień Pluszowego Misia - mówi oficer prasowy śląskiej policji.

Pluszaki będące na służbie policji mają na swojej koszulce numer Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12. Telefon jest bezpłatny i czynny całodobowo.

- Mogą z niego korzystać dzieci, jak również ich rodzice i opiekunowie, gdzie otrzymają wsparcie psychologiczne i prawne - wyjaśnia rzecznik.

Maskotka jest wręczana dzieciom w chwili, gdy potrzebują wsparcia i ukojenia po przeżytym trudnym zdarzeniu. Dzięki pluszakom, łatwiej odwrócić uwagę maluchów od trudnych doświadczeń i przekazać im ciepło oraz poczucie bezpieczeństwa.

Miś jest zawsze na miejscu, by pomóc. Interwencje policji na zdarzenia z udziałem dzieci są niełatwe dla funkcjonariuszy

Akcja stanowi przykład tego, jak ważna jest współpraca między służbami policyjnymi, a instytucjami zajmującymi się prawami dziecka. Razem tworzą oni oazę wsparcia dla dzieci w najtrudniejszych chwilach, sprawiając, że na ich twarzach pojawia się uśmiech. Policjanci przeszkoleni są, by podejść z empatią i zrozumieniem do dzieci, które znalazły się w sytuacjach trudnych emocjonalnie.

- Na co dzień najmłodsi bywają bowiem świadkami traumatycznych wydarzeń lub sami uczestniczą w tego rodzaju sytuacjach. Niezależnie od tego, czy dzieci są uczestnikami incydentu, czy też jego świadkami, misie są zawsze na miejscu, by im pomóc - zauważa policjantka. - Dla wielu dzieci maskotki stają się przyjaciółmi, towarzyszącymi im w procesie leczenia emocjonalnych ran. Ten miły pluszak przypomina im także, że są otoczeni ludźmi, którzy troszczą się o ich dobro i zrozumienie - dodaje.

Interwencje policji na zdarzenia z tą kategorią uczestników są często niełatwe dla funkcjonariuszy, ale przede wszystkim traumatyczne dla samych dzieci. Stąd ważne na miejscu takiej interwencji jest odwrócenie uwagi najmłodszych uczestników, czy świadków, od trudnej sytuacji, możliwość wyciszenia i danie im poczucia bezpieczeństwa.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera