Pogrzeb ofiar tragicznego wybuchu gazu w Bytomiu: Barbarę, Laurę i Lindę pożegnali wstrząśnięci mieszkańcy

Patryk OsadnikZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (54 zdjęcia)
Wybuch gazu w Bytomiu zabił trzy osoby. Matka i jej dwie córeczki zginęły w wybuchu pod gruzami zawalonego mieszkania. Na cmentarzu w Szombierkach odbył się dziś, 12 lipca, pogrzeb ofiar sobotniego wybuchu gazu przy ulicy Katowickiej 37. Rodzina, przyjaciele i mieszkańcy Bytomia wstrząśnięci tą ogromną tragedią, pożegnali Barbarę oraz jej dwie małe córeczki - Laurę i Lindę. Na cmentarz przyniesiono setki białych kwiatów. Zresztą znicze, kwiaty i pluszaki wciąż pojawiają się przed kamienicą, w której doszło do tragedii.

Pożegnaliśmy ofiary tragedii w Bytomiu

W piątek, 12 lipca na cmentarzu parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szombierkach odbył się pogrzeb ofiar tragedii przy ulicy Katowickiej 37 w Bytomiu.

Barbara w grudniu tego roku skończyłaby 38 lat. Jej córeczki - Laura i Linda - były w wieku zaledwie 8 i 5 lat. Wszystkie trzy zginęły tragicznie w ostatnią sobotę, kiedy z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn w ich mieszkaniu na parterze kamienicy przy ulicy Katowickiej 37 doszło do wybuchu gazu.

PISALIŚMY:
Wybuch gazu w Bytomiu. Zginęła matka i jej dwie córeczki

Wybuch gazu w Bytomiu. Zginęła matka i jej dwie córeczki. Mi...

- Podczas dzisiejszej eucharystii modlę się do Boga Wszechmogącego, żeby odpuścił grzechy, które za życia zdążyła popełnić Barbara, ponieważ Laura i Linda to jeszcze dwa małe aniołki, które chcą radośnie przeżywać swój pobyt w niebie - mówił ksiądz Antoni Kopiec, proboszcz parafii.

Barbarę, Laurę oraz Lindę żegnała rodzina, przyjaciele, a także bytomianie, którymi wstrząsnęła ta tragedia.

Kościół wypełnił się po brzegi, a na cmentarzu pojawiły się setki białych kwiatów. Z resztą mieszkańcy Bytomia do dziś przynoszą znicze, kwiaty oraz pluszaki w miejsce sobotniej tragedii.

Kazanie rozpoczęło się od opowieści o pogrzebie chłopca, który kilkanaście lat temu utonął w pobliskim jeziorze. Wtedy, wychodząc z cmentarza, ksiądz Kopiec usłyszał słowa - "Boga nie ma!".

- Może dziś, kiedy widzimy te trzy białe trumny stojące przed ołtarzem, zadajemy sobie pytanie "A gdzie jest Bóg?!" - mówił ksiądz Kopiec.

Następnie duchowny zadawał kolejne pytania.

- Dlaczego Panie Boże stworzyłeś wodę, która orzeźwia, dzięki której możemy żyć i wokół nas jest życie, a jednocześnie ta woda może nas zatopić? Dlaczego Panie Boże dałeś nam gaz, który daje ciepło, który daje światło? Gaz może posłużyć do tego, aby przygotować obiad, strawę, a jednocześnie ten gaz zmieszany z tlenem może dać wybuch, który może przynieść śmierć - mówił proboszcz.

Pogrzeb ofiar tragicznego wybuchu gazu w Bytomiu: Barbarę, L...

Po tym ksiądz Kopiec wytłumaczył, że to nie Bóg decyduje, w jaki sposób my wykorzystamy jego dary.Musimy jedynie pamiętać, że Bóg jest z natury dobry, że to Jezus Chrystus poświęcił się dla naszego zbawienia, oddając życie na krzyżu, żeby to właśnie ludzie mogli otrzymać największy z jego darów - dar życia wiecznego. Ksiądz dodał na koniec, że teraz Bóg czeka na nas w Niebie, tam, gdzie zapewne przywitał już Barbarę, Laurę i Lindę, które udały się do Królestwa Niebieskiego i cieszą się życiem wiecznym.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 13

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

l
lukasz
2019-07-12T16:40:04 02:00, Gość:

Zawsze myślałem, że najpierw musi być Sąd Ostateczny i wtedy jest decyzja kto do nieba pójdzie, ale ten ksiądz je tam wysłał od ręki.

2019-07-13T09:12:43 02:00, Boguś:

Pewnie rodzinka zapłaciła i obeszło się bez procedur

2019-07-15T14:46:16 02:00, Ewa:

Zarzucasz łapówki? Prokuratura Okregowa powinna sie zaciekawic tym wpisem.

Niektórzy myślą że są anonimowi, pisząc takie durne komentarze, są w wielkim błędzie. Druga sprawa, pewnie sam płaci łapówki albo płacił i takie ma spojrzenie na świat, bezczelny człowiek.

E
Ewa
2019-07-12T16:40:04 02:00, Gość:

Zawsze myślałem, że najpierw musi być Sąd Ostateczny i wtedy jest decyzja kto do nieba pójdzie, ale ten ksiądz je tam wysłał od ręki.

2019-07-13T09:12:43 02:00, Boguś:

Pewnie rodzinka zapłaciła i obeszło się bez procedur

Zarzucasz łapówki? Prokuratura Okregowa powinna sie zaciekawic tym wpisem.

J
Jj
2019-07-12T16:40:04 02:00, Gość:

Zawsze myślałem, że najpierw musi być Sąd Ostateczny i wtedy jest decyzja kto do nieba pójdzie, ale ten ksiądz je tam wysłał od ręki.

A więc myśl o swoim życiu, byś coś dobrego w nim zrobił, bo po Sądzie Ostatecznym możesz nie trafić tam gdzie byś chciał. A na marginesie te małe dziewczynki mogą pójść do nieba bez niczyjej rekomendacji, bo jakież ciężkie grzechy mogą mieć tak małe istotki.

G
Gość
2019-07-12T16:40:04 02:00, Gość:

Zawsze myślałem, że najpierw musi być Sąd Ostateczny i wtedy jest decyzja kto do nieba pójdzie, ale ten ksiądz je tam wysłał od ręki.

2019-07-13T09:12:43 02:00, Boguś:

Pewnie rodzinka zapłaciła i obeszło się bez procedur

Czlowieku ty jestes chory.

X
Xxx
2019-07-12T19:30:50 02:00, radio ma-ryja:

Cary mary !!!! a kaj bol ten aniol struz ???? ciemny lud wszystko kupi !!!!!

Wracaj do podstawówki uczyć się ortografii i po drodze poszukaj mózgu!!!

X
Xxx
2019-07-12T16:57:36 02:00, biznes się kręci:

Są tacy co czują świeży przypływ gotówki:

.....Bytom Cmentarz komunalny przy ul. Kwiatowej wykupienie miejsca kosztuje 25 zł za rok (500 zł za 20 lat). Cmentarz parafialny przy ul. Powstańców Śląskich - 35 zł za rok (700 zł za 20 lat). Cmentarz parafialny Mater Dolorosa przy Piekarskiej - 50 zł za rok (1000 zł za 20 lat). Cmentarz parafialny przy ul. Kraszewskiego - 50 zł za rok (1000 za 20 lat). Cmentarz parafialny przy Staffa - 60 zł za rok (1200 zł za 20 lat). Miejsce wykupujemy na 20 lat. Cena za przedłużenie jest taka sama, tj. 25 zł/rok, wnoszona jest w zależności od możliwości finansowej rodziny, staramy się, by była wnoszona na co najmniej 5 lat......

2019-07-12T21:37:29 02:00, Anna:

Nie no podobno być wszystko za darmo . Czasy komuny już minęły nie ma niczego za darmo, ale to trudno niektórym zrozumieć.

2019-07-12T22:27:51 02:00, żenada nauczyła się pisać:

Zatem po jaki ch. płacić podatki skoro za wszystko trzeba drugi raz płacić ?

A rodzina gdyby nie wybuliła stosownej kwoty to trumny wystawiono by przed bramę cmentarną.

Ty wiesz "najlepiej"...idź leczyć kompleksy u terapeuty. A innymi mordy nie wycieraj. Odwalcie się już od nich!!!!!

Z
Ziuta
2019-07-12T16:40:04 02:00, Gość:

Zawsze myślałem, że najpierw musi być Sąd Ostateczny i wtedy jest decyzja kto do nieba pójdzie, ale ten ksiądz je tam wysłał od ręki.

2019-07-13T09:12:43 02:00, Boguś:

Pewnie rodzinka zapłaciła i obeszło się bez procedur

Stulcie mordy !!!!! Pluć jadem tylko umiecie internetowi bohaterzy.... żałosne.

B
Boguś
2019-07-12T16:40:04 02:00, Gość:

Zawsze myślałem, że najpierw musi być Sąd Ostateczny i wtedy jest decyzja kto do nieba pójdzie, ale ten ksiądz je tam wysłał od ręki.

Pewnie rodzinka zapłaciła i obeszło się bez procedur

A
Anna
2019-07-12T16:57:36 02:00, biznes się kręci:

Są tacy co czują świeży przypływ gotówki:

.....Bytom Cmentarz komunalny przy ul. Kwiatowej wykupienie miejsca kosztuje 25 zł za rok (500 zł za 20 lat). Cmentarz parafialny przy ul. Powstańców Śląskich - 35 zł za rok (700 zł za 20 lat). Cmentarz parafialny Mater Dolorosa przy Piekarskiej - 50 zł za rok (1000 zł za 20 lat). Cmentarz parafialny przy ul. Kraszewskiego - 50 zł za rok (1000 za 20 lat). Cmentarz parafialny przy Staffa - 60 zł za rok (1200 zł za 20 lat). Miejsce wykupujemy na 20 lat. Cena za przedłużenie jest taka sama, tj. 25 zł/rok, wnoszona jest w zależności od możliwości finansowej rodziny, staramy się, by była wnoszona na co najmniej 5 lat......

Nie no podobno być wszystko za darmo . Czasy komuny już minęły nie ma niczego za darmo, ale to trudno niektórym zrozumieć.

A
Anna
2019-07-12T19:30:50 02:00, radio ma-ryja:

Cary mary !!!! a kaj bol ten aniol struz ???? ciemny lud wszystko kupi !!!!!

Debilu pomysl za nim coś napiszesz.

r
radio ma-ryja

Cary mary !!!! a kaj bol ten aniol struz ???? ciemny lud wszystko kupi !!!!!

G
Gość

Zawsze myślałem, że najpierw musi być Sąd Ostateczny i wtedy jest decyzja kto do nieba pójdzie, ale ten ksiądz je tam wysłał od ręki.

Dodaj ogłoszenie