Polska - Ukraina 4:1. Biało-Czerwoni na drugim miejscu w turnieju EIHC Christmas Cup w Bytomiu ZDJĘCIA

Reprezentacja Polski pokonała Ukrainę 4:1 sprawiając radość kibicom w Bytomiu    Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Reprezentacja Polski pokonała Ukrainę 4:1 sprawiając radość kibicom w Bytomiu Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
Polacy w ostatnim meczu turnieju EIHC Christmas Cup pokonali Ukrainę 4:1. Biało-Czerwoni zajęli w bytomskiej imprezie drugie miejsce. Inne sobotnie spotkanie Francuzów z Węgrami zostało odwołane po pozytywnym wyniku testu na koronawirusza jednego z Madziarów. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Polska - Ukraina w Bytomiu.

Biało-Czerwoni pewnie pokonali Ukrainę i było to najcenniejsze zwycięstwo odniesione na turnieju EIHC Christmas Cup w Bytomiu. Wszystko dlatego, że Ukraińcy będą naszym rywalem w MŚ Dywizji 1B w kwietniu w Spodku i ta wygrana na pewno będzie mieć psychologiczne znaczenie przed zmaganiami w Katowicach.

W meczu z Ukrainą wystąpił Łukasz Krzemień. Napastnik Re-Plast Unii Oświęcim został awaryjnie powołany do kadry wobec kontuzji dwóch Polaków i w sobotę rano stawił się na zgrupowaniu kadry w Bytomiu.

Losy meczu Polska - Ukraina rozstrzygnęły się już w I tercji, gdy nasz zespół strzelił trzy gole. Najpierw ładnym uderzeniem z niebieskiej linii popisał się Łukasz Nalewajka, później rywale praktycznie sami strzelili sobie gola, który zapisany został na konto Alana Łyszczarczyka. Wreszcie wynik podwyższył Dominik Paś.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU POLSKA - UKRAINA

Pod koniec II tercji Ukraińcy wykorzystali liczebną przewagę i na 7 sekund przed syreną na przerwę strzelili honorową bramkę. Biał0-Czerwoni odpowiedzieli trafieniem Sebastiana Brynkusa w ostatniej tercji. Młody napastnik Comarch Cracovii dobił uderzenie Jakuba Bukowskiego strzelając swoją pierwszą bramkę w kadrze.

Pierwszy sobotni mecz Francji z Węgrami został odwołany po tym jak jeden z zawodników Madziarów miał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Węgrzy postanowili natychmiast wracać do domu i zrezygnowali z gry z Trójkolorowymi.

Mimo rozegrania tylko dwóch spotkań Francja wygrała turniej EIHC Christmas Cup w Bytomiu mając na koncie 6 pkt. Drugie miejsce zajęli Polacy, którzy zgromadzili 6 pkt w trzech meczach. Trzecia lokata przypadła Węgrom - 2 pkt, a na czwartej pozycji zmagania zakończyli Ukraińcy - 1 pkt.

- Młodzieź na pewno nie zawiodła. Zagraliśmy tutaj trzy mecze i w każdym spotkaniu mieliśmy dobre fazy gry. Teraz musimy pracować nad tym, żeby z taką konsekwencją grać przez całe 60 minut. Młodzi zawodnicy w Bytomiu zyskała doświadczenie, zyskała pewność siebie i o to chodziło w tym turnieju. Przed MŚ w Katowicach kadra w lutym pojedzie na turniej do Rumunii. Tam już wystąpią zawodnicy, którzy powinni zagrać w Spodku i będziemy wówczas testować grę w przewadze i osłabieniu pod kątem MŚ - powiedział Robert Kalaber, selekcjoner Polaków.

Polska - Ukraina 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
1:0 Łukasz Nalewajka (8), 2:0 Alan Łyszczarczyk (8), 3:0 Dominik Paś (16), 3:1 Andrij Michnow (40), 4:1 Sebastian Brynkus (50)