Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Bielsku-Białej trwa kampania 16 dni Przeciw Przemocy ze względu na Płeć. Film „O tym się nie mówi”

KL
Projekcja filmu „O tym się nie mówi” i panel dyskusyjny.
Projekcja filmu „O tym się nie mówi” i panel dyskusyjny. Agnieszka Gorgoń-Komor - Senator RP/FB
W Bielsku-Białej trwa kampania 16 dni Przeciw Przemocy ze względu na Płeć. W jej ramach w mieście nad Białą odbywa się akcja ODWAŻN!BB, której organizatorami są Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia oraz Fundacja Strefa Kobiet.

Bielsko-Biała. Kampania Przeciw Przemocy ze względu na Płeć

16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć to międzynarodowa kampania poświęcona wspieraniu i koordynacji wszelkich działań na rzecz zlikwidowania przemocy wobec kobiet na poziomie lokalnym, państwowym i międzynarodowym. Co roku w Polsce i na świecie odbywa się w dniach od 25 listopada do 10 grudnia. Obie daty są symboliczne - 25 listopada to Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet, a 10 grudnia to Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

Wraz z początkiem kampanii 16 dni Przeciw Przemocy ze względu na Płeć, w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej odbyła się projekcja film „O tym się nie mówi” w reżyserii Marka Osiecimskiego. Patronat nad tym wydarzeniem sprawowało Biuro Senatorskie Agnieszki Gorgoń-Komor, a do organizacji włączył się Kongres Kobiet Podbeskidzia.

W panelu dyskusyjnym, który zorganizowano po wyświetleniu filmu wzięli udział: senatorka RP i kardiolożka Agnieszka Gorgoń-Komor, ginekolog Maciej Jędrzejko, założycielka inicjatywy społecznej OTSNM Anita Czarniecka z Fundacji Damy Radę, ginekolożka-położniczka Edyta Jaroszek, ordynatorka Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala w Żywcu Bożena Hryniewicz, ginekolog-położnik Marcin Leśniewski, kardiolog Klaudiusz Komor, prof. dr hab. Magdalena Małecka-Łyszczek z Katedry Prawa Konstytucyjnego, Administracyjnego i Zamówień Publicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, psycholog i położna Aneta Sum oraz dziennikarka, autorka książki „Dlaczego moje dziecko?” Beata Znamirowska-Soczawa.

Film „O tym się nie mówi”

„O tym się nie mówi”, czyli OTSNM to oddolna, obywatelska inicjatywa stworzenia filmu dokumentalnego na temat historii kobiet, które doświadczyły ciąży z wadami embriopatologicznymi płodu. Szczególnie trudna jest sytuacja kobiet z terenów wiejskich i małomiejskich, gdzie opieka ginekologiczna jest utrudniona, dlatego inicjatywa OTSNM wraz z fundacją Damy Radę stworzyli film – 45-minutowy dokument „O tym się nie mówi” wyreżyserowany przez Marka Osiecimskiego.

Celem tego projektu jest dokumentalne pokazanie sytuacji kobiet, dotarcie z rzeczywistą, ekspercką wiedzą, m.in. o wadach embriopatologicznych płodu, podkreślenie ważności wiedzy medycznej i wysokiego poziomu badań prenatalnych, które ratują zdrowie i życie zarówno kobiet, jak i płodów.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera