Spółka EPP właściciel nieruchomości handlowych w Polsce i nabył pierwszą dużą nieruchomość w Poznaniu. Za bagatela 91,1 miliona euro stał się właścicielem centrum handlowego King Cross Marcelin.

King Cross Marcelin to jedno z pierwszych poznańskich centrów handlowych - otwarto je w 2005 r. Dziś zmienia właściciela. Nowym nabywcą jest firma EPP, notowana na giełdzie w Johannesburgu. Projekt pozyskany w rezultacie transakcji o wartości 91,1 miliona euro jest pierwszym nabytkiem EPP w Poznaniu. Po przejęciu w portfolio firmy znajduje się 19 centrów handlowych.

– Od dłuższego czasu bacznie przyglądaliśmy się Poznaniowi, który wyróżnia się na tle pozostałych miast jako jeden z najsilniejszych rynków konsumenckich – powiedział Hadley Dean, prezes zarządu EPP. I dodał: – W porównaniu do innych krajów europejskich Polska niezmiennie imponuje swoim wzrostem gospodarczym, a Poznań robi wrażenie nawet w tak dobrze prosperującym otoczeniu.

King Cross Marcelin - tak wyglądało otwarcie w 2005 roku

King Cross Marcelin do tej pory oferował klientom 122 lokale handlowo-usługowe w tym operatora spożywczego Auchan oraz salon Media Markt.

– Dzięki naszemu poznańskiemu nabytkowi będziemy mogli dotrzeć do setek tysięcy osób, dla których Marcelin jest znakomitym miejscem do robienia zakupów. Cieszymy się, że już niebawem będziemy mogli zapewnić im najwyższą jakość obsługi i najlepsze doświadczenia zakupowe – dodał Dean.