PP w hokeju: GKS Tychy przegrał w półfinale z Cracovią 4:3

Redakcja
Cracovia - GKS Tychy 4:3
Cracovia - GKS Tychy 4:3 ARC
GKS Tychy przegrał w półfinale Pucharu Polski w hokeju z Cracovią. Ostatnią bramkę Cracovia strzeliła w dogrywce 4:3 (1:1, 1:0, 1:2, dogr. 1:0)

PP w hokeju na lodzie – Ciarko z Comarch Cracovią w finale:

W finałowym meczu Pucharu Polski w hokeju na lodzie zagrają w niedzielę Ciarko PBS Bank Sanok z Comarch Cracovią Kraków. Decydujący turniej rozgrywany jest w Arenie Sanok.

W meczach półfinałowych Ciarko łatwo wygrało z 1928 KTH Krynica 7:1 (4:0, 1:1, 2:0), a Comarch Cracovia po dogrywce pokonała GKS Tychy 4:3 (1:1, 1:0, 1:2, dogr. 1:0). „Złota” bramka dla krakowian padła niespełna dwie minuty przed zakończeniem dogrywki, a jej zdobywcą był Adrian Kowalówka po podaniu Sebastiana Kowalówki.

O ile pierwszy półfinał z udziałem Ciarko i KH Krynica miał wyraźnego faworyta, a byli nim sanoczanie, którzy na lodzie potwierdzili wyższą klasę od rywala, to w drugim meczu trudno było wytypować zwycięzcę. Pojedynek był wyrównany i szczególnie w końcówce dostarczył wielu emocji. Szanse na grę w finale mieli jedni i drudzy, decydujące trafienie zapisali na swoim koncie hokeiści z Krakowa i oni cieszyli się z awansu.

Decydujące o trofeum spotkanie rozpocznie się w niedzielę o godzinie 18. Obejrzy je komplet widzów.

Wyniki półfinałów PP:

Ciarko PBS Bank Sanok – 1928 KTH Krynica 7:1 (4:0, 1:1, 2:0).

Bramki: 1:0 Martin Vozdecky (4), 2:0 Kamil Dolny (4), 3:0 Martin Vozdecky (6), 4:0 Krzysztof Zapała (8), 5:0 Martin Vozdecky (33), 5:1 Maciej Kruczek (40), 6:1 Robert Kostecki (46), 7:1 Nicolas Besch (53).

Kary: Ciarko - 12; KTH – 20 minut. Widzów 3000.

GKS Tychy – Comarch Cracovia Kraków 3:4 po dogrywce (1:1, 0:1, 2:1, dogr. 0:1).

Bramki: 1:0 Marcin Kolusz (12), 1:1 Damian Słaboń (18), 1:2 Marek Kalus (40), 2:2 Jarosław Rzeszutko (46), 3:2 Kacper Guzik (57), 3:3 Aron Chmielewski (59), 3:4 Adrian Kowalówka (69).