MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach ma nowego dyrektora. Został nim Józef Kubica, który pracował w Nadleśnictwie Świerklaniec

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
Dyrektor Józef Kubica (z lewej) jeszcze w dystynkcjach inżyniera nadzoru, symbolicznie przejmuje obowiązki od ustępującego dyrektora
Dyrektor Józef Kubica (z lewej) jeszcze w dystynkcjach inżyniera nadzoru, symbolicznie przejmuje obowiązki od ustępującego dyrektora Mat. RDLP w Katowicach
Józef Kubica został nowym dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Dotychczas Józef Kubica był inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Świerklaniec. Na szefa katowickiego RDLP Józefa Kubicę mianował Andrzej Konieczny, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Nowy dyrektor RDLP w Katowicach. Został nim Józef Kubica

Andrzej Konieczny, dyrektor generalny Lasów Państwowych, powołał 11 maja Józefa Kubicę, dotychczasowego inżyniera nadzoru w Nadleśnictwie Świerklaniec na dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. We wtorek, 12 maja, odbyła się uroczystość symbolicznego przekazania przez Arkadiusza Wojciechowicza, odchodzącego dyrektora obowiązków szefa katowickiego RDLP.

- Ze względu na środki bezpieczeństwa w uroczystości wzięli udział jedynie pracownicy, którzy pełnili dyżury w poszczególnych wydziałach dyrekcji - informuje Sławomir Cichy, rzecznik prasowy RDLP w Katowicach.

Józef Kubica, nowy dyrektor RDLP w Katowicach, ma doświadczenie w pracy w Lasach Państwowych. To absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W Lasach Państwowych pracuje już ponad 40 lat, a dokładnie od 1978 roku.

- W swojej karierze zawodowej przeszedł wszystkie szczeble leśnego wtajemniczenia. Najpierw jako stażysta w Nadleśnictwie Świerklaniec, od 1 stycznia 1980 r. pracował w Nadleśnictwie Brynek na stanowisku podleśniczego by w 1987 roku otrzymać awans na leśniczego w tym samym nadleśnictwie - sprawdza Sławomir Cichy.

Józef Kubica od 1 marca 2017 r. ponownie pracował w Nadleśnictwie Świerklaniec na stanowisku inżyniera nadzoru. Od 2015 roku jest także radnym Sejmiku Województwa Śląskiego.

Funkcje w Sejmiku Województwa Śląskiego:

  • przewodniczący Komisji Środowiska i Gospodarki Wodnej,
  • członek Komisji Rolnictwa i Obszarów Wiejskich,
  • współautor wielu uchwał sejmikowych m.in. uchwały „antysmogowej”,
  • propagator programu „Czyste Powietrze”,
  • współautor konkursu „Inicjatywa Sołecka”,
  • członek Kapituły Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
  • członek Rady Muzeum Górnośląskiego.

Obejrzyj dokładnie

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni