MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Remonty dróg w gminie Psary. Co się zmieni, a gdzie mieszkańcy mogą cieszyć się z nowej nawierzchni?

OPRAC.:
Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Na ulicy Głównej w Sarnowie na 840-metrowym odcinku jezdni powstanie nowa droga z chodnikiemZobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Na ulicy Głównej w Sarnowie na 840-metrowym odcinku jezdni powstanie nowa droga z chodnikiemZobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE UG Psary
Remonty kolejnych dróg w gminie Psary. Gotowa jest już nowa nawierzchnia na ulicy Cichej w Strzyżowicach, a obecnie trwają prace związane z inwestycją na ulicy Głównej w Sarnowie.

Remonty dróg w gminie Psary: zmienia się ul. Główna

W tym roku wiele z realizowanych inwestycji dotyczy poprawy infrastruktury drogowej. Jedną z nich jest przebudowa ulicy Głównej w Sarnowie, gdzie na 840-metrowym odcinku jezdni powstanie aktualnie nowa droga z chodnikiem. Wykonawca przedsięwzięcia zakończył już budowę kanalizacji deszczowej z wpustami ulicznym, odtworzył rów melioracyjny, zabudował krawężniki oraz wykonał kanał technologiczny. Teraz prace obejmują budowę nowego chodnika i zjazdów na posesje prywatne.

Przypominamy, że dzięki inwestycji powstanie nowa nawierzchnia asfaltowa na 840-metrowym odcinku jezdni oraz blisko 700-metrowy odcinek chodnika z kostki betonowej. Koszt tego zadania wynosi 2 mln 457 tys. 700 zł, z czego prawie 95 procent zostanie pokryte z dotacji pozyskanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz Rządowego Funduszu Rozwoju. Zgodnie z umową prace potrwają do 8 grudnia tego roku.

Remonty dróg w gminie Psary: gotowa jest już nowa nawierzchnia ul. Cichej

Po kilku miesiącach intensywnych prac na ulicy Cichej w Strzyżowicach pojawiła się nowa nawierzchnia. Inwestycja objęła blisko 170-metrowy odcinek jezdni. Prace na ulicy Cichej w Strzyżowicach zostały już zakończone. W ramach zadania wykonawca przebudował blisko 170-metrowy odcinek drogi. Inwestycja objęła rozebranie starej nawierzchni, korytowanie drogi oraz wykonanie nowej podbudowy i nawierzchni z kostki betonowej na blisko 170-metrowym odcinku jezdni. Koszt przedsięwzięcia wyniósł 244 tys. 56,24 zł, a jego wykonawcą była firma Silesia Trans Service Sp. z o.o. z Katowic.

Warto dodać, że w 2022 roku Zakład Gospodarki Komunalnej w Psarach Sp. z o.o. zabudował na wspomnianej drodze sieć kanalizacyjną o długości blisko 300 metrów z przyłączami. Dzięki temu, w przyszłości będzie można podpiąć mieszkańców ulicy Cichej do zbiorczego systemu oczyszczania ścieków bez konieczności naruszania nowej nawierzchni jezdni.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni