Rewitalizacja Starego Rynku w Częstochowie. Intensywne prace trwają, chociaż termin przesunięto

Bartłomiej Romanek
Bartłomiej Romanek
Rewitalizacja Starego Rynku w Częstochowie Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Rewitalizacja Starego Rynku w Częstochowie Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Bartłomiej Romanek
Na Starym Rynku w Częstochowie trwają intensywne prace. Rewitalizacja zakończy się nie w wakacje, jak planowano, a dopiero jesienią, ale widać, że wykonawcy zależy, żeby zdążyć w przesuniętym terminie.

Trwają intensywne prace związane z rewitalizacją Starego Rynku w Częstochowie. Obecnie ekipy remontowe jednocześnie układają kostkę, budują specjalny pawilon i prowadzą prace w ciągu ulicy Mirowskiej.

Rewitalizacja Starego Rynku będzie nieco opóźniona. Początkowo planowano jej zakończenie w połowie 2020 roku, ale możliwe, że prace potrwają nawet do listopada.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

– Uzyskaliśmy zgodę na przedłużenie terminu prac do listopada 2020 roku. Było to konieczne, bo jest to inwestycja współfinansowana ze środków unijnych. Mam nadzieję, że prace potrwają jednak krócej – tłumaczył nam Michał Konieczny, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta w Częstochowie, który wyjaśnia, co spowodowało opóźnienie.

Nie przeocz

Inwestycja została podzielona została na trzy części. Pierwsza z nich, najważniejsza obejmuje m.in. budowę szklanego pawilon dla potrzeb muzeum archeologiczno-historycznego z częścią usługową, kawiarnią i toaletami publicznymi. Budynek nawiąże do starego ratusza, którego fundamenty będą wyeksponowane.

Rewitalizacja Starego Rynku w Częstochowie Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Rewitalizacja Starego Rynku w Częstochowie. Intensywne prace...

Wokół będzie sporo zieleni, nowoczesna fontanna, miejsca do wypoczynku i rekreacji. Funkcję amfiteatru dla kameralnych imprez mają pełnić schody prowadzące do muzeum. Całość dopełnią balansujące rzeźby Jerzego Kędziory. W ramach tego zakresu przebudowany zostanie również fragment ulicy Stary Rynek przylegający do głównego placu.

Drugi z nich obejmuje budowę ulicy Mirowskiej ze ścieżką, sygnalizacją świetlną, zabezpieczeniem istniejących piwnic zlokalizowanych w ulicy i elementami zieleni. Trzeci natomiast dotyczy budowy odcinków ulicy Senatorskiej i Stary Rynek zlokalizowanych prostopadle do płyty rynku.

Musisz to wiedzieć

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie