MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rewitalizacja Starego Rynku w Częstochowie. Intensywne prace trwają, chociaż termin przesunięto

Bartłomiej Romanek
Bartłomiej Romanek
Rewitalizacja Starego Rynku w Częstochowie Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Rewitalizacja Starego Rynku w Częstochowie Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Bartłomiej Romanek
Na Starym Rynku w Częstochowie trwają intensywne prace. Rewitalizacja zakończy się nie w wakacje, jak planowano, a dopiero jesienią, ale widać, że wykonawcy zależy, żeby zdążyć w przesuniętym terminie.

Trwają intensywne prace związane z rewitalizacją Starego Rynku w Częstochowie. Obecnie ekipy remontowe jednocześnie układają kostkę, budują specjalny pawilon i prowadzą prace w ciągu ulicy Mirowskiej.

Rewitalizacja Starego Rynku będzie nieco opóźniona. Początkowo planowano jej zakończenie w połowie 2020 roku, ale możliwe, że prace potrwają nawet do listopada.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

– Uzyskaliśmy zgodę na przedłużenie terminu prac do listopada 2020 roku. Było to konieczne, bo jest to inwestycja współfinansowana ze środków unijnych. Mam nadzieję, że prace potrwają jednak krócej – tłumaczył nam Michał Konieczny, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta w Częstochowie, który wyjaśnia, co spowodowało opóźnienie.

Nie przeocz

Inwestycja została podzielona została na trzy części. Pierwsza z nich, najważniejsza obejmuje m.in. budowę szklanego pawilon dla potrzeb muzeum archeologiczno-historycznego z częścią usługową, kawiarnią i toaletami publicznymi. Budynek nawiąże do starego ratusza, którego fundamenty będą wyeksponowane.

Rewitalizacja Starego Rynku w Częstochowie Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Rewitalizacja Starego Rynku w Częstochowie. Intensywne prace...

Wokół będzie sporo zieleni, nowoczesna fontanna, miejsca do wypoczynku i rekreacji. Funkcję amfiteatru dla kameralnych imprez mają pełnić schody prowadzące do muzeum. Całość dopełnią balansujące rzeźby Jerzego Kędziory. W ramach tego zakresu przebudowany zostanie również fragment ulicy Stary Rynek przylegający do głównego placu.

Drugi z nich obejmuje budowę ulicy Mirowskiej ze ścieżką, sygnalizacją świetlną, zabezpieczeniem istniejących piwnic zlokalizowanych w ulicy i elementami zieleni. Trzeci natomiast dotyczy budowy odcinków ulicy Senatorskiej i Stary Rynek zlokalizowanych prostopadle do płyty rynku.

Musisz to wiedzieć

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera