MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rok akademicki 2020/21 na Uniwersytecie Śląskim od października wciąż w większości zdalnie. Jest oficjalny komunikat władz uczelni

Szymon Bijak
Szymon Bijak
Rok akademicki 2020/21 na Uniwersytecie Śląskim od października wciąż w większości zdalnie
Rok akademicki 2020/21 na Uniwersytecie Śląskim od października wciąż w większości zdalnie Lucyna Nenow / Polska Press
Uniwersytet Śląski w Katowicach na swojej stronie internetowej w poniedziałek - 3 sierpnia - udostępnił oficjalny komunikat dotyczący organizacji roku akademickiego 2020/2021. Z uwagi na pandemię koronawirusa w naszym kraju, podjęto decyzję - w trosce o bezpieczeństwo wszystkich - że większość zajęć w najbliższym semestrze będzie odbywać się zdalnie.

Rok akademicki 2020/21 na Uniwersytecie Śląskim

Czy 1 października 2020 studenci wrócą normalnie na zajęcia? Cóż, wciąż nie ma odpowiedzi, czy 1 września ruszą szkoły, a co dopiero uczelnie miesiąc później. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa w naszym kraju. Ostatnie dni to wzrost zachorowań w Polsce - sytuacja nie jest więc najlepsza z możliwych.

Placówki muszą więc przygotować się na różne ewentualności. Nie wiadomo co przyniesie najbliższa przyszłość. Dlatego też Uniwersytet Śląski w Katowicach podjął już decyzję, co do organizacji roku akademickiego, który zbliża się wielkimi krokami.

Jest komunikat Uniwersytetu Śląskiego. Większość zajęć będzie odbywać się zdalnie

Na stronie internetowej pojawił się dziś - 3 sierpnia - komunikat w tej sprawie. Jak możemy przeczytać, w związku z wciąż potencjalnie niebezpieczną sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, a także rygorystycznymi wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego, władze uczelni nie chcą narażać nikogo na utratę zdrowia.

- Zakładamy, że większość zajęć w zbliżającym się semestrze prowadzona będzie zdalnie, czyli z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość - napisał prof. dr hab. Ryszard Koziołek.

Co to oznacza?

  • wszystkie wykłady, lektoraty oraz laboratoria komputerowe będą realizowane w sposób zdalny;
  • wszystkie ćwiczenia, konwersatoria, proseminaria, seminaria, zajęcia tutoringowe również będą realizowane w sposób zdalny, takie przynajmniej jest zalecenie rektora UŚ, z zastrzeżeniem kilku przypadków - laboratoriów, ćwiczeń terenowych, praktyk i warsztatów.

Kiedy rozpoczną się zajęcia dydaktyczne?

A jak sprawa wygląda z nowymi studentami, którzy w tym roku rozpoczną tutaj swoją naukę? - Aby zapewnić im choć w części rzeczywistą obecność w Uniwersytecie, poznanie środowiska akademickiego oraz integrację z nowymi koleżankami i kolegami, zakładamy, że na każdym kierunku studiów część zajęć będzie prowadzona w formie kontaktowej, nawet jeżeli wszystkie moduły można zrealizować w formie zdalnej - pisze prof. dr hab. Ryszard Koziołek.

Nie przeocz

Co istotne, zostaną zorganizowane szkolenia online z zakresu zasad bezpieczeństwa, a studenci pierwszych lat zostaną przejdą spotkania adaptacyjne w formie zdalnej.

Początek zajęć dydaktycznych dla studentów pierwszych lat planuje się na 12 października, a dla pozostałych roczników kilka dni wcześniej - konkretnie na 5 października.

Jak informuje Uniwersytet Śląski w Katowicach - w trosce o bezpieczeństwo pracowników i studentów - przewidywana jest możliwość pracy i studiowania wyłącznie w formie zdalnej.

- Powyższe założenia zostały przygotowane w oparciu o aktualnie obowiązujący stan prawny i analizę przebiegu epidemii. Jedno i drugie na pewno będzie ulegać zmianie, dlatego musimy być przygotowani na elastyczne działania także w trakcie semestru. Wierzę, że podobnie jak przez ostatnie miesiące, tak i w tych nadchodzących będziemy wspólnie pracować nad ciągłością kształcenia w tym jakże trudnym czasie - dodał rektor UŚ.

Musisz to wiedzieć

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera