MKTG SR - pasek na kartach artykułów

SIM Śląsk buduje ponad 200 mieszkań, a to dopiero początek... Najpierw Chorzów i Tarnowskie Góry

materiał informacyjny
Swój nowy dom już w przyszłym roku znajdą 234 rodziny, które zamieszkają w budowanych przez SIM ŚLĄSK sp. z o.o. nieruchomościach. Prace budowlane konsekwentnie postępują w Chorzowie i Tarnowskich Górach. Spółka przygotowuje również inwestycję w Świętochłowicach.

SIM Śląsk to spółka Skarbu Państwa, która powstała 7 maja 2021 r w celu budowy dostępnych mieszkań oraz poprawy oferty mieszkaniowej w regionie. W jej imieniu występuje Krajowy Zasób Nieruchomości, a udziałowcami są cztery gminy: Chorzów, Świętochłowice, Tarnowskie Góry i Zabrze.

Obecnie prowadzone są prace budowane na gruntach w Chorzowie (112 mieszkań) oraz Tarnowskich Górach (122 mieszkania), które zostaną przekazane najemcom już za rok. SIM Śląsk buduje w standardzie „pod klucz”: z wykończoną łazienką, podłogami, ogrzewaniem podłogowym, piecami kuchennymi, drzwiami, gładziami i malowaniem ścian. Nie minęły jeszcze nawet trzy lata od rozpoczęcia działalności spółki, a efekty widać już gołym okiem.

W najbliższym czasie przeprowadzone zostaną nabory wniosków o mieszkania w Tarnowskich Górach, Chorzowie oraz Świętochłowicach. Co sprawa, że mieszkania SIM Śląsk cieszą się tak dużym zainteresowaniem?

- Naszą najlepszą reklamą jest postęp prac, który m.in. dokumentujemy na stronie internetowej, gdzie pod zakładkami dotyczącymi poszczególnych miast wyraźnie widać zaawansowanie i wysoką dynamikę prowadzonych inwestycji. To najlepszy sposób na to, by na własne oczy zobaczyć i przekonać się o tym, jak duże zaangażowanie przeradza się w rzeczywisty, niezwykle ważny społecznie efekt w postaci budowania tanich mieszkań na wynajem – mówi Alina Wadoń, prezes zarządu SIM Śląsk sp. z o.o.

Jak podkreśla prezes, spółkę tworzą fachowcy - pracownicy z bogatym doświadczeniem zawodowym, kompleksową wiedzą branżową oraz odpowiednim podejściem do klientów oraz kontrahentów. Dodaje także, że sprawnej realizacji inwestycji sprzyja dobra współpraca i wsparcie ze strony wszystkich przedstawicieli miast – udziałowców SIM Śląsk Sp. z o.o.: Chorzowa, Świętochłowic, Tarnowskich Gór i Zabrza.

SIM ŚLĄSK swoje inwestycje zleca w wyniku postępowań o udzielenie zamówień publicznych, dlatego zarówno projekty architektoniczno-budowlane, jak i wyłonienie generalnego wykonawcy robót, odbywa się zgodnie z PZP.
Sukcesem spółki jest uzyskanie finansowania i domknięcie montażu finansowego w oparciu o Fundusz Dopłat, RFRM i kredyty bankowe BGK (podpisane umowy kredytowe).

Przygotowywana jest także kolejna inwestycja mieszkaniowa spółki, tym razem w Świętochłowicach. Powstaną tam 74 mieszkania. Prawomocne pozwolenie na budowę zostało już udzielone, a częściowe środki finansowe na realizację zostały już pozyskane. Obecnie SIM Śląsk finalizuje proces uzyskania kredytu z BGK na tę inwestycję.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tomasz Adamek na gorąco komentuje swój pierwszy występ we freakach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera