Śląski Uniwersytet Medyczny i Śląska Izba Lekarska zacieśniają współpracę - lekarze jednym głosem ze Śląska

JAK
Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Tomasz Szczepański i prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach dr n. med. Tadeusz Urban podpisali porozumienie dotyczące współpracy
Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Tomasz Szczepański i prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach dr n. med. Tadeusz Urban podpisali porozumienie dotyczące współpracy Materiały Prasowe
Udostępnij:
Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Tomasz Szczepański i prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach dr n. med. Tadeusz Urban podpisali porozumienie, którego celem jest podejmowanie wspólnych działań, w tym organizacji konferencji naukowych, szkoleń, kursów, a także promocji kształcenia podyplomowego.

-Już udowodniliśmy podczas projektu "Covid zabija - zaszczep się!", że razem skuteczniej możemy promować tak ważne społecznie wydarzenia jak akcja szczepień. Do niemal miliona odbiorców w mediach społecznościowych dotarł przekaz ambasadorów kampanii zachęcających do szczepień przeciwko Covid-19 - mówi prof. Szczepański. - Oczywiście obszarów działań w naszych planach jest bardzo wiele. Są niewątpliwie wyzwaniem w tym bardzo trudnym dla ochrony zdrowia w Polsce okresie, gdy pandemia weszła w krytyczną fazę. Wszyscy liczymy na powrót do normalności. Tym bardziej ważne, że dostrzegamy nie tylko konieczność współpracy, ale też płynące z niej korzyści dla pacjentów, dla środowiska medycznego. Poza wszystkim to także niewątpliwa przyjemność uczestniczyć w akcjach prozdrowotnych, istotnych społecznie, cieszących się pozytywnym odbiorem i przynoszących efekty.

Śląski Uniwersytet Medyczny i Śląska Izba Lekarska będą wspólnie promować zdrowy styl życia oraz działania prozdrowotne, a także projekty o tematyce medycznej, zdrowotnej i farmaceutycznej.

Zobacz koniecznie

-Nasze ostatnie działanie na rzecz kobiet w ciąży pod hasłem "Ciąża nie chroni przed rakiem", gdzie zabiegamy, by każda przyszła mama w siódmym tygodniu ciąży miała wykonane bezpłatne, obowiązkowe USG piersi to kolejny przykład działania, w którym pokazaliśmy, że jednocząc siły możemy osiągnąć więcej - ocenia dr n. med. Tadeusz Urban.

- W dziedzinie kształcenia podyplomowego odnosimy duże sukcesy. W dobie pandemii nasz Ośrodek Kształcenia Lekarzy i Lekarzy Dentystów niemal automatycznie przestawił się na tryb online. Przekonaliśmy nawet CMKP (Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego), że można nadal realizować z powodzeniem kursy niezbędne młodym lekarzom do terminowego zakończenia szkolenia specjalizacyjnego. Przekonaliśmy, dając przykład, że skutecznie można przeprowadzić 85 kursów do specjalizacji dla lekarzy z ŚIL i całego kraju. W czasie pandemii współuczestniczyliśmy w organizacji wielu wydarzeń naukowych. Tymi umiejętnościami organizatorskimi i wiedzą po prostu chcemy się podzielić - tłumaczy prezes ORL w Katowicach.

Prof. Oskar Kowalski, prorektor ds. kształcenia podyplomowego i promocji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego podkreśla, że niezwykłą popularnością cieszą się konferencje naukowe online organizowane m,.in. przez studenckie koła naukowe, które gromadzą przed komputerami setki słuchaczy.

Nie przeocz

– Ostatnim takim wydarzeniem była konferencja zorganizowana przez Studium Kształcenia Podyplomowego Wydziału Nauk Farmaceutycznych pt. „Wpływ epidemii COVID-19 na ochronę zdrowia w Polsce w 2021 roku”, która zainteresowała aż 700 słuchaczy, wśród których byli zarówno lekarze, diagności laboratoryjni oraz farmaceuci – wyjaśnia prorektor Kowalski.

Porozumienie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i Śląskiej Izby Lekarskiej to także przekaz dla środowiska medycznego, by propagować ważne inicjatywy, jako wspólny głos uczelni i samorządu lekarskiego, bo wtedy zdecydowanie łatwiej osiągnąć zamierzone cele.

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie