Sławkowska Noc Muzeów pełna atrakcji. Pokaz kowalstwa nocnego, muzyka, gra terenowa i wspólne poszukiwanie skarbu

OPRAC.: PAS
Sławkowska Noc Muzeów cieszyła się dużą popularnością wśród mieszkańców oraz gości Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Sławkowska Noc Muzeów cieszyła się dużą popularnością wśród mieszkańców oraz gości Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE MOK Sławków
Mnóstwo atrakcji czekało na każdego, kto zdecydował się wziąć udział podczas minionego weekendu w sławkowskiej odsłonie Nocy Muzeów. I starsi, i młodsi mogli znaleźć coś dla siebie, tak więc ciekawie ten czas spędzały całe rodziny.

Centrum Edukacji Ekologicznej i Kulturowej stało się miejscem, którego magia tego dnia udzieliła się wszystkim odwiedzającym. Świętowanie rozpoczęło się od zwiedzania Sławkowa z przewodnikiem. Historyczny spacer z obfitował w wiele historycznych opowieści i ciekawostek. Również w tym czasie dzieci i dorośli aktywnie uczestniczyli w grze terenowej, a niektóre zagadki o Sławkowie sprawiły im nie lada wyzwanie.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Na podwórku CEEIK młodzież z Młodzieżowej Galerii "Za Sceną" prowadziła animacje i zabawy. Kiedy część młodzieży uszczęśliwiała najmłodszych mieszkańców grupa dziennikarska nagrywała relację z wydarzenia, która niebawem ujrzy światło dzienne.

Wystawa kowalstwa artystycznego Jacka Włodarczyka i pokazy kowalstwa były wydarzeniami, które przyciągnęły zwiedzających swoją oryginalnością i kunsztem. Pokaz kowalstwa nocnego był rękodzielniczym show. Bo nocą, gdy lecą iskry, jeszcze bardziej magicznie niż zwykle podziwia się rzemiosło. Jacek Włodarczyk, jak sam mówi, od ponad trzydziestu lat „siłuje się z żelazem”. W tym fachu nie ma dla niego tajemnic. W dziedzinie kowalstwa artystycznego jest w stanie podjąć się każdego zadania. Od najmłodszych lat interesowało go żelazo, obróbka, możliwości praktycznego zastosowania metalu. W połowie lat 70-tych miał już swój własny warsztat. Zajmował się głównie ślusarstwem i metaloplastyką. Po paru latach wraz ze swoim wspólnikiem zbudował mały zakład w Żuradzie, w którym pracuje do dziś. Po piętnastu latach pracy, zdecydował się nazwać swój warsztat „Zakładem Kowalstwa Artystycznego”.

Łukasz Dembiński podczas swojego koncertu na handpanach wprowadził wszystkich w magiczny, odprężający nastrój. Muzyk od najmłodszych lat inspirował się bębniarzami z całego świata. Początki fascynacji tym instrumentem sięgają jednego z programów telewizyjnych, podczas którego muzyk podziwiał bębniarska pasję Jose Torresa.

Ogromną popularnością cieszyły się warsztaty plastyczne, w których udział wzięli najmłodsi. Oby piękne podkowy, które tego dnia wykonali, zawsze przynosiły im szczęście! Wieczorem rozpoczęła się podróż, której celem było poszukiwanie skarbu. Po drodze pełnej ciekawostek, które serwował uczestnikom Daniel Kaznodziej, spotkać można było tajemniczych postaci, które zadawały zagadki i dawały wskazówki wyznaczające drogę do skarbu.

Tajemniczy Edward Błazen, Karol Pierwochą zwany, rycerz Sławko ze swym pomocnikiem, księżniczka Balbina, piękna zielarka Karolina, nimfy, czarownice i strachy zamkowe - towarzyszyły poszukiwaczom. Klucz do zamku został w końcu odnaleziony, a skarb znalazł swych właścicieli. Na podwórku CEEIK, tuż po nocnym pokazie kowalstwa odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom gry terenowej i poszukiwaczom skarbu.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

Muzotok - Natalia Zastępa - zapowiedź

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie